Drone XPro : PowerEgg X, wszechstronna, autonomiczna kamera AI, która może latać

:

PowerVision, kalifornijska firma zajmująca się robotyką, wypuściła już drona PowerEgg w kształcie jajka, wcześniej bezskutecznie, ale na tym się nie skończyła. Teraz na targach CES 2020 zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcie – PowerEgg X. To kompaktowe urządzenie w kształcie jajka ma wiele zastosowań: może działać jako samodzielna autonomiczna osobista kamera sztucznej inteligencji, przenośna kamera z 3-osiowym stabilizatorem lub wreszcie składany quadcopter.

Producent twierdzi, że PowerEgg X został zaprojektowany, aby zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na uniwersalny i niedrogi aparat, który umożliwia użytkownikom natychmiastowe udostępnianie swoich zdjęć. Utworzenie PowerEgg X trwało ponad trzy lata, w proces zaangażowanych było ponad 300 inżynierów i wydano ponad 100 patentów technologicznych.

Ma mały, elegancki kształt jajka.
Ma mały, elegancki kształt jajka.

Urządzenie waży tylko 522 gramów (ponad dwa razy więcej niż DJI Mavic Mini) i ma wymiary 165 x 100 x 100 mm. Chociaż używana jest kamera podobna do Mavic Mini z 12-megapikselową matrycą CMOS 1 / 2,8 cala i obiektywem o kącie 78,4 stopnia, to rozwiązanie, w przeciwieństwie do stworzenia DJI, jest nie tylko zdolne do nagrywania wideo w 4K, ale może również zrób to z częstotliwością 60 klatek / s.

Poza tym dron posiada funkcje rozpoznawania twarzy i głębokiego uczenia się, które pozwalają produktowi śledzić i zapamiętywać obiekty, nawet jeśli opuściły one pole widzenia, a także reagować na gesty dłoni. W trybie ręcznym urządzenie przekształca się w trójosiowy gimbal, który wytwarza stabilne filmy UHD i może pracować autonomicznie do 3,5 godziny. W trybie drona oferuje loty do 30 minut przy wietrze do 29-38 węzłów.

PowerEgg X wykrywa w czasie rzeczywistym odległość od przeszkody w zasięgu 20 m, dzięki czemu może go dokładnie ominąć.
PowerEgg X wykrywa w czasie rzeczywistym odległość od przeszkody w zasięgu 20 m, dzięki czemu może go dokładnie ominąć.

PowerVision pozwala także na większą funkcjonalność produktu, gdy jest używany jako dron. PowerEgg X ma funkcję unikania kolizji, precyzyjne lądowanie i jest wyposażony w wodoodporną obudowę i pływak pływający. Wszystko to umożliwi start i lądowanie na wodzie.

Kolejną zaletą jest możliwość organizowania transmisji na żywo za pomocą mikrofonu smartfona lub bezprzewodowego zestawu słuchawkowego. Technologia SyncVoice automatycznie synchronizuje się ze strumieniem wideo.

PowerEgg X może latać w deszczu, startować i lądować na wodzie.
PowerEgg X może latać w deszczu, startować i lądować na wodzie.

Dzięki inteligentnemu śledzeniu rozpoznawania obrazów, mechanicznej stabilizacji obrazu i prostym narzędziom do edycji wideo, każdy może nagrywać materiał tak, jakby był profesjonalnym kamerzystą”- powiedział Wally Zheng, założyciel i dyrektor generalny PowerVision. „Tworząc urządzenie wielofunkcyjne, PowerVision obniżył całkowity koszt zakupu użytkownika, wymagania dotyczące przestrzeni dyskowej, większą łatwość użytkowania i zapewnia niespotykaną wygodę użytkownika.

Oficjalna prezentacja odbędzie się podczas CES. PowerEgg X będzie sprzedawany po cenach zaczynających się od MSRP w wysokości 899 USD i będzie dostępny od 7 stycznia 2020 r. Na rynku amerykańskim.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *