Drone XPro : Najlepsze z CES 2020

:

Przy 4500 firmach wprowadzających swoje innowacje na CES od 7 do 10 stycznia, wybór ulubionych jest naprawdę trudny. Zwłaszcza, że ​​praktycznie wszystko w technologii wydaje się w dzisiejszych czasach „konsumentem”.

Dawno minęły czasy, gdy TCL 10 5G smartfon obiecujące 5G po znacznie niższych kosztach lub Samsung Galaxy Note 10 Lite z dużym ekranem, rysikiem S Pen, aparatami i innymi funkcjami w niższej cenie byłoby szczególnie ekscytujące. Dzisiaj te ogłoszenia są postrzegane jako takie, jakie są: część typowej obniżki cen wszystkich rzeczy technicznych. W 2020 r. Będzie im towarzyszyć rodzaj oferty telefonicznej jako usługa o nazwie Teracube (za 39 USD jej producent zastąpi zepsute telefony nowymi, odnowionymi wersjami w okresie 4-letniej gwarancji).

Komputery mobilne rozwija się również dzięki pierwszemu składanemu tabletowi (Lenovo Thinkpad X1 Fold), pierwszemu ekranowi dotykowemu E Ink (Lenovo ThinkBook Plus) i chromeboookom takim jak Samsung Galaxy i IdeaPad Duet. Istnieje również 12-calowe składane urządzenie koncepcyjne Intela o nazwie Horseshoe Bend, które naprawdę wie, jak zginać się do tyłu na swoich niedawno ogłoszonych procesorach mobilnych Tiger Lake.

The IoT grupa jest tak duża, jak imponująca. Niektóre z bardziej interesujących ogłoszeń tutaj to agregat chłodniczy Juno, który może schłodzić napój w ciągu kilku minut (na wypadek, gdybyś nie schłodził go i nie miał już kostek lodu); 21,9-calowa inteligentna rama Lenovo zaprojektowana do zawieszenia na ścianie; domowa stacja uzdatniania wody, która może przetwarzać 85% wody użytkowej o nazwie Hydraloop; opcja usuwania śmieci, która może oddzielać materiał kompostowalny o nazwie Sepura, wyprodukowany przez Anvy Technologies; urządzenie o nazwie GENNY firmy Watergen, które przekształca wilgoć w powietrzu w wodę pitną.

Niektóre ogłoszenia IoT są z Bardziej osobiscie uprzejmy. Obejmują one nie tylko nowe wersje smartwatche, takie jak Withings ScanWatch i smartwatch Suunto 7 Wear oparty na systemie operacyjnym, ale także zupełnie nową opaskę na głowę Urgonight, która została zaprojektowana, aby pomóc ci lepiej spać; inteligentne szczoteczki do zębów (szczoteczka Y i Plaqless Pro firmy Colgate); inteligentna mata do kąpieli, która mierzy Twoją wagę, sprawdza, jak stoją na niej Twoje stopy i sugeruje lepszą postawę i ćwiczenia; lampa biurkowa LED o nazwie Lexilight ułatwiająca czytanie pacjentom z dysleksją (stan, w którym masz dwoje dominujących oczu), kilka inteligentnych aparatów słuchowych, które oferują również redukcję szumów i umożliwiają strumieniowe przesyłanie muzyki, dzwonienie bez użycia rąk, określanie dźwięków, które chcesz usłyszeć i czasy, które chcesz usłyszeć itp .; oraz pomoc w chodzeniu ExoBeam dla pacjentów z Parkinsons. Produkty fitness, takie jak Amazfit HomeStudio (inteligentna bieżnia) i Echelon Row były innymi interesującymi produktami w tej grupie.

Robotyka poczyniono również postępy w 2020 r. dzięki Reachy z Pollen Robotics i piBo Samsunga. Samsung zaprezentował także uroczą Ballie (żółtą piłkę), która porusza się po domu, zarządzając inteligentnymi gadżetami domowymi. Choć nie jest to ściśle część tej grupy, Samsung pokazał także wersję swojego sztucznego neonowego człowieka, nad którym wciąż pracuje. Te foto-realistyczne awatary cyfrowe o ludzkim wyglądzie, inteligencji i emocjach mogą być bardzo przydatne lub wręcz przerażające, ale przez jakiś czas nie będą gotowe na rynek.

Drony stały się mniej lub bardziej powszechną kategorią na CES. W tym roku pojawi się dostawa PowerEgg X, drona z aparatem o wartości 899 USD do wykonywania zdjęć lotniczych. Konstrukcja quadkoptera, opcja wodoodporności i możliwość przekształcenia w urządzenie ręczne do obrazowania 4K i rozpoznawania twarzy sprawiają, że jest to idealny wybór na wycieczki na zewnątrz. Bi-helikopter PowerVision V-Coptr Falcon może nie wejść na rynek w tym roku. Ale kiedy to zrobi, poradzi sobie z czasem lotu wynoszącym 50 minut, zasięg transmisji 7 km, stabilny materiał wideo 4K, dodatkowe oczy do unikania przeszkód i funkcje automatycznego śledzenia w celu łatwego filmowania.

I kiedy jesteśmy na ten temat aparaty fotograficzne, wersja 360 stopni przeznaczona dla świata AR / VR była imponującym wejściem weterana Insta360. One One 360 ​​stopni firmy to prawdziwie modułowa konstrukcja z dodatkowym akumulatorem, podwójnym obiektywem 360, szerokokątnym obiektywem 4K i wieloma innymi modułami.

Samsung jest liderem na rynku Telewizory z 47-calowym telewizorem 4K QLED Sero i bezramkową obudową Q950TS 8K, która wyprzedza oferty 8K od ​​Sony i LG. Ale telewizja staje się cyfrowa na wielką skalę, a wiele osób łapie swoje wideo na urządzeniach streamingowych. To zatłoczony rynek TiVO Stream 4K debiutuje.

W hazard, próba poprawy dostępności i zanurzenia. Kontroler Razishi Kishi został zaprojektowany tak, aby można go było wsunąć w telefon iPhone lub wybrać port USB-C lub port błyskawicy smartfona z Androidem, mocując w ten sposób dwa kciuki, pad kierunkowy, przyciski ABXY i cztery przyciski na ramionach i zamieniając go w handheld typu Switch. Fotel do gier Arcadeo wibruje w dźwięku gry, w którą grasz, i jest 10 różnych rodzajów reakcji, które obiecują bardziej wciągające wrażenia.

Pozostając na temacie gier, mamy procesor graficzny AMD Radeon RX 5600 XT firmy Advanced Micro Devices frytki dla graczy 1080p do grania w najnowsze gry w rozdzielczości Full HD i wysokiej liczbie klatek na sekundę (90-120), ale przy niższych kosztach i zużyciu energii niż w ubiegłym roku 5700. Uruchomi się 21 stycznia. Intel INTC również pracuje nad grafiką , twierdząc, że jego nowa architektura graficzna Xe oferuje zintegrowaną grafikę na poziomie dyskretnym.

Pierwszy dyskretny procesor graficzny oparty na Xe o kodzie DG1 został zaprezentowany na CES. Jego 10-rdzeniowy procesor mobilny, kod o nazwie Tiger Lake, zapewni „dwucyfrowy wzrost wydajności”, „ogromną” poprawę wydajności sztucznej inteligencji, lepszą wydajność grafiki i 4x przepustowość USB3. Intel zaprezentował także swój skalowalny procesor Xeon 3. generacji, który obiecuje znaczne przyspieszenie treningu AI i ogólną poprawę wydajności o 60%.

NVIDIA NVDA opublikowała kilka ekscytujących ogłoszeń dla graczy, takich jak technologia ray tracingu, nowe wyświetlacze e-sportowe 360 ​​Hz itp., Ale ważniejsze były pojazd autonomiczny / jazda (AV). Była to ogromna kategoria w ramach CES 2020, ponieważ rynek przygotowuje się do podjęcia wyzwania. Niektóre wyświetlacze były zbyt futurystyczne, ale inne wyglądają na osiągalne.

Oferta firmy NVIDIA jest technologią stojącą za tym zjawiskiem. Platforma DRIVE AGX Orin oparta na układzie Orin system-on-a-chip (SoC) jest 7 razy szybsza niż Xavier poprzedniej generacji. Jest to pierwsza ze skalowalnej platformy dla urządzeń AV, która zostanie oficjalnie uruchomiona w 2022 roku. DRIVE ułatwia zbieranie danych, szkolenie modeli, symulacje i uczenie się w prawdziwym świecie, a firma otwiera platformę dla wszystkich graczy AV, aby umożliwić dzielenie się doświadczeniami. Te zbiorcze informacje powinny uczynić system wysoce niezawodnym i szybciej wprowadzić AV na rynek.

Qualcomm QCOM ogłosił nową platformę AV o nazwie Snapdragon Ride, w tym SoC, akceleratory, oprogramowanie, w tym otwarte stosy, zestawy SDK i inne narzędzia, które można również skalować z poziomów L1 do L5. Wydajna termicznie, skoncentrowana na oprogramowaniu platforma ze scentralizowaną architekturą została zaprojektowana, aby pomóc partnerom AV w szybszym wprowadzaniu ich samochodów na rynek, bez względu na to, gdzie są w fazie rozwoju. Stos oprogramowania oferuje moduły takie jak Percepcja, Lokalizacja, Fuzja czujników i Planowanie zachowania. Nowa usługa Car-to-Cloud, która może wypychać aktualizacje bezprzewodowo i gromadzić dane, powinna dodatkowo pobudzać kompilacje AV.

Niektóre z futurystycznych pojazdów to bezimienny samochód koncepcyjny Hondy, samochód koncepcyjny Centoventi, który wydaje się być modułowy, Sony Vision S (koncentruje się na dużych ekranach i rozrywce), samochód koncepcyjny Toyota LQ Level 4 i nienazwany koncept audiowizualny AV z opcją na biurko gdzie powinna być kierownica. Uber-Hyundai koncepcja latającej taksówki Ubera była nowatorska, ale prawdopodobnie niepraktyczna; musimy zobaczyć, jak to będzie. Atrakcją były również inteligentne skutery.

5 zapasów ustawionych na podwojone

Każda z nich została ręcznie wybrana przez eksperta Zacks jako ulubiony produkt nr 1, który zyskał + 100% lub więcej w 2020 r. Każdy z nich pochodzi z innego sektora i ma unikalne cechy i katalizatory, które mogą napędzać wyjątkowy wzrost.

Większość akcji w tym raporcie lata pod radarem Wall Street, co stanowi doskonałą okazję do wejścia na parter.

Dzisiaj zobacz te 5 potencjalnych przebiegów w domu >>

Kliknij, aby uzyskać bezpłatny raport

QUALCOMM Incorporated (QCOM): bezpłatny raport z analizy zapasów

Advanced Micro Devices, Inc. (AMD): Bezpłatny raport z analizy zapasów

NVIDIA Corporation (NVDA): Bezpłatny raport z analizy zapasów

Intel Corporation (INTC): Bezpłatny raport z analizy zapasów

Uber Technologies, Inc. (UBER): Bezpłatny raport z analizy zapasów

Aby przeczytać ten artykuł na Zacks.com, kliknij tutaj.

Zacks Investment Research

Poglądy i opinie wyrażone w niniejszym dokumencie są poglądami i opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Nasdaq, Inc.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *