Drone XPro : Moment przedstawia pierwszą na świecie anamorficzną soczewkę do dronów i nie tylko

:

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=CKgb6870niI (/ embed)

Producent obiektywów do smartfonów Moment rozwija się coraz bardziej. Od filtrów, przez aplikacje do aparatów, po fantazyjne zestawy – wysokiej jakości obiektywy do smartfonów firmy otworzyły drzwi dla wielu produktów, a dziś otwierają je szeroko, ogłaszając linię obiektywów i filtrów dla dronów.

Być może jest to największe odejście od pierwotnego rynku docelowego strzelanek do smartfonów, ogłoszenie pojawia się po latach planowania i wielu prośbach od użytkowników Moment. W piątej kampanii marki Kickstarter zaprezentowano trzy tak zwane produkty dronów „Moment Air”: pierwszy na świecie obiektyw anamorficzny do dronów, niewiarygodnie cienkie i lekkie filtry CPL i ND do dronów oraz specjalna obudowa smartfona zaprojektowana do zmieścić się w kontrolerze dronów.

Anamorphic Drone Lens

Najważniejszym i unikalnym z dzisiejszych zapowiedzi jest soczewka anamorficzna Moment Air. Według Moment jest to pierwsza na świecie soczewka anamorficzna dla dronów konsumenckich, która obiecuje zaoferować ten ultraszeroki współczynnik kształtu i charakterystyczne poziome rozbłyski bez zwiększania masy drona.

Został zaprojektowany do zaczepienia bezpośrednio na DJI Mavic 2 Zoom lub Mavic 2 Pro za pomocą nowego systemu mocowania „Lock and Balance”, który ma wbudowaną przeciwwagę, aby zapewnić, że obiektyw nie wytrąci równowagi gimbala z drona .

Soczewka będzie dostępna w dwóch rozmiarach (dla każdego z dwóch wymienionych powyżej dronów) i można ją kupić wraz z nowymi anamorficznymi filtrami ND, które pasują bezpośrednio do samej soczewki. Obie wersje obiektywu będą sprzedawane za 300 USD, ale możesz zdobyć jedną za 200 USD w kampanii Kickstarter.

Filtry dronów „Airlight”

Do soczewki anamorficznej dołączono zestaw ultralekkich filtrów CPL i ND zaprojektowanych ponownie dla dronów DJI Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom. Filtry wykonane z materiałów klasy lotniczej zostały zaprojektowane tak, aby były jak najlżejsze, bez zakłócania jakości obrazu.

Jeśli trafią na rynek, będą najlżejszymi dostępnymi filtrami dronów.

Oba filtry wykorzystują wiele powłok optycznych i są wykonane ze szkła kinowego, więc jakość optyczna powinna się utrzymać. Aby dowiedzieć się więcej lub zamówić swoją w specjalnej obniżonej cenie 100 USD (będą sprzedawane za 120 USD), przejdź na stronę Kickstarter.

Ultra Thin Photo Case

Wreszcie, najmniej ekscytującą wersją tego dnia jest nowa ultra cienka obudowa Moment, która pozwala na korzystanie z obiektywów smartfona firmy, ale nadal mieści się w kontrolerze dronów DJI Mavic.

Ta obudowa jest kompatybilna z iPhone'em Xr, Xs i Xs Max, ma zaledwie 0,75 mm grubości i waży tylko 12 gramów telefonu. Nie mam pojęcia, ile faktycznie ochrona sprawa będzie oferować, ale użytkownicy Moment, którzy szukają wygody i przenośności przede wszystkim, prawdopodobnie nie będą mieli nic przeciwko.

Sprawa będzie Cię kosztować dodatkowe 25 dolców, jeśli zamówisz ją przez Kickstarter, lub 30 USD, jeśli poczekasz, aż będzie dostępna w sprzedaży detalicznej.

Kiedy Moment wyciągnął rękę na temat tego ogłoszenia, skorzystaliśmy z okazji, aby zapytać: dlaczego chwila wchodzi do akcesoriów dronów i co dokładnie wyróżnia filtry w szczególności, skoro istnieją już popularne opcje?

Dlaczego drony były dość łatwe do odpowiedzi. „Dzięki naszemu anamorficznemu otrzymaliśmy wiele zapytań o aparat z dużego rynku (niedrogi anamorficzny) i drony”, mówi Moment PetaPixel. „Nawet nasz własny zespół chciał się przekonać, czy uda nam się sprawić, by pracował na dronie, ponieważ jeśli chcesz mieć taki wygląd, jest naprawdę bardzo drogi”.

Reszta najwyraźniej wynikała z dążenia do stworzenia „pierwszej na świecie” anamorficznej soczewki dla dronów. „Tworząc ten produkt, zdaliśmy sobie również sprawę z wielu rzeczy, gdy strzelanie dronem było niezgrabne, więc postanowiliśmy je naprawić” – powiedzieli nam. „Filtry nie były bardzo dobre. Każda obudowa telefonu była zbyt gruba dla kontrolera i za każdym razem musisz ją zdejmować. ”

Oferta Moment jest, przynajmniej według rzecznika, z którym rozmawialiśmy, wykonana z materiałów najwyższej jakości, jest o około 10% lżejsza niż inne opcje na rynku i wykorzystuje dwustronne powłoki soczewek, dzięki czemu kolory są filtry powinny być lepsze niż to, co zobaczysz w konkurencji. Poza tym są czerwone, więc „wyglądają naprawdę dobrze z przodu drona”. Wiesz, co … weźmiemy.

Podobnie jak w przypadku każdego Kickstartera, istnieje ryzyko związane z poparciem niewydanego produktu, ale główne marki, takie jak Moment, często nie wywiązują się ze swoich obietnic dotyczących finansowania społecznościowego, więc jest to prawdopodobnie bezpieczny zakład. Aby dowiedzieć się więcej na temat któregokolwiek z tych produktów lub samodzielnie poprzeć jeden lub więcej z nich, udaj się na Kickstarter i skorzystaj z tych zniżek za wczesne zniżki, póki możesz.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *