Drone XPro : 10 błędów, które popełniają nowi właściciele dronów, których będziesz chciał uniknąć

:

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=cPbjG6qI7vU (/ embed)

Wraz z nadejściem sezonu rozdawania prezentów wiele osób będzie musiało zdobywać nowe drony w niezbyt odległej przyszłości. Wiele z tych dronów zostanie odebranych przez osoby, które nigdy wcześniej nie latały dronem. Sporo z nich może jeszcze nie mieć działającego drona do końca dnia. Dobrze jest najpierw zdobyć trochę wykształcenia, zanim zabijesz swoją błyszczącą nową, potencjalnie kosztowną zabawkę.

W tym filmie Jeven Dovey i Aldryn Estacio z FlytPath popełniają dziesięć największych błędów, które widzą, jak popełniają nowi piloci dronów, i niektórzy sami popełnili błędy. Niektóre elementy na liście są zdroworozsądkowe, gdy masz już możliwość korzystania z perspektywy czasu, a niektóre są po prostu dobrą praktyką, więc nie rozczarujesz się swoimi zdjęciami.

  • Latanie zbyt blisko obiektów – Zabójca dronów numer jeden (prawdopodobnie) leci do rzeczy. Łatwo jest źle ocenić, jak naprawdę szeroki jest twój dron, zwłaszcza gdy widzisz tylko punkt widzenia scentralizowanej kamery.
  • Nie dostaję strzałów – Zrób zdjęcia wcześnie, ponieważ możesz mieć za mało czasu pracy baterii, aby zrobić je później. Najpierw wykonaj ważne ujęcia, a potem resztę.
  • Wskazując na słońce – Nie wygląda świetnie i całkowicie zrzuci twoją ekspozycję, powodując, że ziemia stanie się czarna. Miej słońce za dronem, aby uzyskać zrównoważony krajobraz na niebie.
  • Za mało baterii – Na początku byłam winna. Mam DJI F550 z tylko jedną baterią. W końcu dostałem jeszcze 7, aby upewnić się, że mam wystarczająco dużo czasu na przelot dronem za dzień lub dwa.
  • Nieprzestrzeganie zasad i przepisów – To jest duży jeden. Tak wiele osób nie przestrzega zasad latających dronów tam, gdzie chcą je latać. Nie łamcie prawa, nie róbcie głupich rzeczy, ponieważ wszystko, co zrobicie, to przyczynić się do wprowadzenia większej regulacji i ograniczeń.
  • Nie naciskając nagrania – Ten może wydawać się trochę głupi. Ale dla wielu nowych właścicieli dronów są tak pochłonięci nową perspektywą, że widzą z powietrza, że ​​zapominają o ich nagraniu, aby móc je później obejrzeć.
  • Strzelanie z zbyt dużej wysokości – Uzyskiwanie widoku z lotu ptaka może być fajne, ale może również pozwolić ci stracić z oczu rzeczywisty obiekt i kompozycję. Zresztą i tak będziesz ograniczony do maksymalnej wysokości w wielu częściach świata, ale nawet to często jest zbyt wysokie dla większości przyzwoitych widoków.
  • Zapominanie lub nie formatowanie kart pamięci – Wiele dronów nie ma pamięci wewnętrznej. Po skopiowaniu tej karty na komputer nie zapomnij sformatować jej i włożyć z powrotem do drona! Na wszelki wypadek warto też mieć zapasowy lub dwa w torbie.
  • Jerky ruchy i krótkie strzały – Nie lataj dronem po okolicy losowo i szybko. Zwolnij i pozostaw trochę czasu na początku i na końcu klipów oraz podczas ruchów aparatu. Filmy z szybkim, gwałtownym dronem są nie do zniesienia, a krótkie 2-3-sekundowe klipy mogą być niemożliwe do edycji w sekwencji.
  • Zbyt długo w powietrzu – To wraca do posiadania zapasowych baterii. Wiele osób będzie latać dronami, dopóki nie zaczną uciekać oparami (mówiąc metaforycznie), zakładając, że wciąż będzie ich wystarczająco dużo, by przynieść drona z powrotem. Najlepszy przypadek, możesz chodzić dość długo, by zabrać drona z miejsca, w którym musiałeś go wylądować. W najgorszym przypadku silniki się wyłączają i spadają na ziemię. Mają dużo akumulatorów, więc nie musisz się martwić, że wykorzystasz każdą sekundę czasu lotu, jaki możesz.

To dobra lista i zdecydowanie popełniłem kilka z nich. Wiele osób również będzie popełniało te błędy. Ale jeśli jesteś nowym właścicielem drona, teraz wiesz, że możesz temu zapobiec. Możesz przynajmniej spróbować.

Jaki jest największy błąd, jaki popełniają właściciele dronów?

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *