Drone XPro : Wyciek wideo z DJI Mavic Mini pokazuje potencjalnie rewolucyjny dron aparatu

:

Po rozczarowującej pogłosce z zeszłego tygodnia, że ​​nie zobaczymy żadnych nowych dronów powyżej 250 g do przyszłego roku, wygląda na to, że DJI może dać entuzjastom dronów kamery powód do uśmiechu. Wyciekło nowe wideo, które rzekomo ma pokazać DJI Mavic Mini.

„Mini” jest z pewnością poprawne, ponieważ ten nowy dron ma ten sam rozmiar co dłoń osoby obsługującej go. Jednak, jak sugeruje nazwa, nie jest to po prostu nowa wersja Spark; najbliższy kuzyn wygląda na Mavic Air, ale jest jedna kluczowa różnica.

Mavic Air waży zaledwie 430 g – znacznie lżejszy niż potężny 734 g Mavic Pro, ale wciąż wystarczająco duży, aby, gdyby został opracowany dzisiaj, byłby objęty nowym ogłoszeniem DJI, że wszystkie jego modele od stycznia 2020 r. Powyżej 250 g będą miały ADS- Odbiorniki B w nich. Dzięki tej technologii drony będą mogły odbierać sygnały z pobliskich samolotów i helikopterów, co pomoże pilotom dronów w zapobieganiu niebezpiecznym sytuacjom.

Czytaj więcej: Najlepsze drony DJI

Jest to istotne, ponieważ podobno DJI Mavic Mini ma zaledwie 245 gramów – całe 5 gramów poniżej narzuconego przez DJI limitu masy.

Dlaczego ten limit 250 g jest tak ważny? Witryna z plotkami o dronach Drone DJ mówi, że Brendan Schulman (wiceprezes DJI ds. Polityki i zagadnień prawnych) wyjaśnił kiedyś podczas warsztatów, że limit wagi 250 g został w jakiś sposób ustalony zarówno w przemyśle dronów, jak i w myślach polityków dronów, jako „ magiczna liczba ”, aby zapobiec incydentom.

Mówi się, że DJI Mavic Mini ma mniej niż 250 gramów, co czyni go spektakularnie lekkim

Mówi się, że DJI Mavic Mini ma mniej niż 250 gramów, co czyni go spektakularnie lekkim (Źródło zdjęcia: Mavic ABC)

„Jest to próg ciężaru, powyżej którego drony stałyby się niebezpieczne i mogłyby stanowić zagrożenie dla załogowych samolotów i ludzi na ziemi w przypadku incydentu lub katastrofy drona”.

Drone DJ dalej spekuluje, że gdyby Mavic Mini mógł pozostać poniżej limitu 250 g, DJI wyprodukowałoby najlepszego drona dla konsumentów. Nie tylko nie musiałby być zarejestrowany w FAA (co pomogłoby również wyjaśnić, dlaczego nie jest wymieniony na stronie internetowej „Deklaracja zgodności UE” na stronie internetowej DJI, która przypadkowo wyciekła z pozostałych dwóch plotkowanych dronów), ale decydenci na całym świecie bądź szczęśliwy.

Kiedy więc zobaczymy tego zupełnie nowego, śpiewającego i tańczącego drona? Mavic 2 Pro + i Mavic 2 Zoom + mają pojawić się w pewnym momencie w 2020 roku, ale uważamy, że istnieje możliwość, że ten Mavic Mini może pojawić się pod koniec 2019 roku.

Jest to znowu spowodowane brakiem odbiornika ADS-B w Mavic Mini. Z tego powodu nie ma potrzeby, aby DJI trzymało się tego, dopóki nie nałoży się na siebie w styczniu 2020 r. Uważamy, że prawdopodobnie nie zobaczymy tego dopiero po październiku, ponieważ nowe przepisy UE dotyczące dronów, które wejdą w życie w czerwcu 2020 r., Nie zostaną sfinalizowane do tego czasu.

Niestety (ale realistycznie), bylibyśmy zaskoczeni, gdyby DJI wypuściło jakiekolwiek nowe produkty dronów, zanim będzie mogło w 100% potwierdzić, że będą one zgodne z ostatecznymi przepisami.

Jednak z wyciekającymi zdjęciami, specyfikacjami, a nawet filmami, które pojawiają się dość konsekwentnie, wygląda na to, że DJI jest gotowa i stara się upuścić niesamowite nowe produkty tak szybko, jak to możliwe.

Czytaj więcej

Najlepsze oferty DJI Mavic Air w sierpniu 2019
Najlepsze akcesoria do dronów: niezbędne elementy dla Twojego drona DJI i innych quadcopterów
Najlepsze drony dla początkujących w 2019 roku

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *