Xone Phone : Google Pixel 4a: co chcemy zobaczyć

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Inne telefony, które spodziewamy się w 2020 roku:

Google zaskoczyło wszystkich w 2019 roku, wypuszczając Pixel 3a i 3a XL, niedrogie wersje Pixel 3 i 3 XL, które przyniosły część sprzętu i oprogramowania urządzeń premium, ale zaoferowały je po bardziej atrakcyjnej cenie. Spodziewalibyśmy się, że tak samo będzie w 2020 r., A przewidywane Pixel 4a i 4a XL prezentują niektóre funkcje najnowszych Pixel 4 i 4 XL w bardziej przystępnej cenie.

Wycieki zaczęły napływać od początku 2020 roku, więc wygląda na to, że budżet Google Pixel 4a może wkrótce nadejść – chociaż może przyjdzie sam, bez swojego rodzeństwa XL.

Pixel 4 i 4 XL były popularnymi urządzeniami, ale nie wylądowały z fanfarą urządzeń Pixel 3, więc nadchodzące telefony mogą być okazją Google do odzyskania kupujących, których zniechęciły niektóre intrygujące decyzje projektowe. Co przez to rozumiemy? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Google Pixel 4

Google Pixel 4 (Źródło zdjęcia: Future)

Do rzeczy

  • Co to jest? Niedroga wersja smartfona Pixel 4
  • Kiedy to wyjdzie? Prawdopodobnie w maju 2020 r
  • Ile to będzie kosztować? Około 399 USD / 399 GBP / 649 USD

Data premiery i cena Google Pixel 4a

Google Pixel 3a XL

Google Pixel 3a XL (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Ponieważ nie jesteśmy jeszcze w 2020 roku, a urządzenia Pixel 4 są wciąż świeże w naszych umysłach (i rękach), wciąż są wczesne dni, aby zgadnąć datę premiery Pixel 4a. Możemy jednak przyjąć przybliżony szacunek.

Pixel 3a stał się dostępny 8 maja, dzień po ogłoszeniu o Google IO 2019 i możemy spodziewać się, że ten wzór się powtórzy. Nie wiemy, kiedy Google IO 2020 jest jeszcze, ale będzie mniej więcej o tej samej porze roku.

Pod względem kwoty, którą zapłacisz, cena Google Pixel 4a może być faktycznie niższa niż cena Pixel 3a, przynajmniej w momencie premiery. Mówimy to, ponieważ Pixel 4 kosztuje mniej niż Pixel 3 (przy bezpośrednim porównywaniu cen wersji), i mogliśmy zobaczyć, że ten wzór powtarza się w 2020 roku.

Oczywiście są to oba domysły, a kiedy usłyszymy konkretne wycieki, zaktualizujemy ten artykuł.

Google Pixel 4a wiadomości i wycieki

Zaczniemy od plotek, które mogą rozczarować niektórych z was: wiadomość jest taka, że ​​Google może nie wypuścić Pixela 4a XL, koncentrując się tylko na mniejszym urządzeniu. Najwyraźniej jest to tak, że ludzie szukający większego kija do telefonu z Pixel 4 XL, ponieważ podobno Pixel 3a XL ukradł sprzedaż Pixela 3 XL, jednak rezygnacja z telefonu, ponieważ okazał się popularny, wydaje się wątpliwym wyborem biznesowym.

Chociaż wydaje się to dziwny wybór, nie słyszeliśmy wielu plotek o Pixel 4a XL, więc jest taka zmiana, że ​​telefon nigdy nie będzie istniał.

Ale teraz pogłoski o podstawowym Google Pixel 4a. Dużo widzieliśmy o projekcie, dzięki nieoficjalnemu renderowaniu urządzenia, a także renderowaniu wyciekającej obudowy telefonu.

Zdjęcie 1 z 4

Wyciek piksela 4a

(Źródło zdjęcia: @OnLeaks / 91mobiles)
Zdjęcie 2 z 4

Wyciek piksela 4a

(Źródło zdjęcia: @OnLeaks / 91mobiles)
Zdjęcie 3 z 4

Wyciek piksela 4a

(Źródło zdjęcia: @OnLeaks / 91mobiles)
Zdjęcie 4 z 4

Wyciek piksela 4a

(Źródło zdjęcia: @OnLeaks / 91mobiles)

Jeśli wierzyć tym dwóm przeciekom, urządzenie będzie miało tylny skaner linii papilarnych, a także gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, brak dwóch funkcji w Pixel 4, ale zajmie to kwadratowe uderzenie aparatu nowszego urządzenia (pomimo, że wydaje się, że tylko być jednym lucjanem z tyłu).

Największą zmianą pokazaną w renderach wydaje się być wycięty z ekranu przedni aparat „dziurkacza” zamiast dużej ramki, jak prawie wszystkie poprzednie urządzenia Pixel, co sprawia, że ​​telefon wydaje się dość wyraźny.

Mówi się również, że nie ma układu Soli, który pozwalałby ci poruszać się po telefonie bez użycia rąk (teoretycznie). Zostało to prawdopodobnie obniżone, aby umożliwić obniżenie ceny do jak najniższego poziomu.

Co chcemy zobaczyć w Google Pixel 4a

Google Pixel 4 był innowacyjną flagową funkcją, ale jeśli chodzi o dostosowanie tej funkcji do ceny budżetowej, jest kilka rzeczy, które chcielibyśmy wziąć pod uwagę.

1. Przywróć skaner linii papilarnych

(Źródło zdjęcia: Future)

Google Pixel 4 nie ma montowanego z tyłu skanera linii papilarnych, takiego jak Pixel 3, nie ma też takiego, jak wiele smartfonów premium. Zamiast tego polega na odblokowaniu rozpoznawania twarzy, aby uzyskać dostęp do telefonu.

Dla niektórych jest to przydatna funkcja, która pomaga szybko i łatwo dostać się do telefonu; inni uważają to za niezabezpieczone i frustrujące doświadczenie. W przypadku Pixela 4a chcielibyśmy, aby Google porzucił tę funkcję i zamiast tego miał fizyczny lub zamontowany na ekranie czujnik odcisków palców.

Prawdopodobnie Google wprowadzi tę zmianę, ponieważ technologia zaangażowana w skuteczne odblokowywanie twarzy podnosi cenę telefonu, więc jeśli firma chce obniżyć cenę nowego urządzenia, warto najpierw usunąć rozpoznawanie twarzy .

2. Poprawiona żywotność baterii

Google Pixel 3a XL

(Źródło zdjęcia: Future)

Powtarzającym się problemem ze smartfonami Google Pixel jest to, że ich żywotność baterii zawsze pozostawia wiele do życzenia i spada szybciej niż konkurencyjne urządzenia. Mówiąc to, Pixel 3a rozwiązał ten problem dzięki większej pojemności baterii i słabszemu procesorowi, co oznaczało, że mniej rozładowała baterię.

Ponieważ większość normalnych ludzi potrzebuje baterii do smartfonów, które wystarczą na jeden dzień, nawet w mgnieniu oka, bardziej przystępny cenowo i dostępny Pixel 4a potrzebuje baterii, która wytrzyma tak długo, co oznacza większą pojemność niż 4, a także narzędzia w miejscu, aby utrzymać go dłużej, jak sprytne optymalizacje.

3. Upuść ekran 90 Hz

(Źródło zdjęcia: zrzut ekranu)

Jest to z pewnością dość kontrowersyjna sugestia, ale jeśli Google szuka funkcji, które pozwolą obniżyć cenę Pixela 4a, twierdzimy, że ekran 90 Hz to niepotrzebny luksus, który można by stracić bez pogorszenia urządzenia.

Podczas gdy niektórzy ludzie naprawdę uwielbiają ekrany 90 Hz w telefonach takich jak Pixel 4, ponieważ sprawia to, że oglądanie jest nieco płynniejsze, o wiele więcej osób stara się zauważyć różnicę, szczególnie ludzie, którzy nie są wielkimi fanami technologii, którzy nie znają tej funkcji w miejscu.

Oznacza to, że nie jest to istotna funkcja, a kiedy istnieją aspekty Pixel 4, które my by jak widać na 4a, powiedzielibyśmy, że ekrany o częstotliwości 90 Hz są zbywalne.

4. Trzymaj teleobiektyw

(Źródło zdjęcia: Future)

Smartfony Google Pixel 4 podniosły liczbę aparatów na urządzeniach Google z jednego do dwóch, dodając teleobiektyw do zoomu optycznego.

Urządzenia Pixel 3a widziały, że kamery nieznacznie obniżyły klasę z linii Pixel 3, ale było to wyłącznie pod względem przetwarzania końcowego oprogramowania, a sprzęt był dokładnie taki sam.

Teleobiektyw w aparacie jest naprawdę przydatny, dzięki czemu możesz robić lepsze zdjęcia obiektu bez znacznego obniżania jakości, a chcielibyśmy zobaczyć go w Pixel 4a. Bylibyśmy zaskoczeni, gdyby tak nie było, ponieważ teleobiektyw naprawdę łączy tylną konstrukcję. A mówiąc o projekcie Pixel 4a …

5. Trzymaj się dziwnego projektu

(Źródło zdjęcia: Future)

Smartfony Google Pixel 4 są dziwnie wyglądającymi urządzeniami, nie można tego obejść. Są nagie z tyłu, z wyjątkiem dość sporego guza aparatu (brak czujnika odcisków palców, jak w poprzednich pikselach), ze szklanym tyłem, ale gumową ramką wokół krawędzi. Tak, dobrze przeczytałeś gumkę w smartfonie!

Z przodu znajduje się wycięcie, którego prawie nie widać w nowoczesnych smartfonach, ze znacznym podbródkiem u dołu ekranu. Podsumowując, urządzenia Pixel 4 są dalekie od „konwencjonalnych” telefonów z Androidem, na lepsze lub gorsze.

Cóż, podoba nam się ten projekt. Jest wyjątkowy, a Pixel 4 czuje się dobrze w dłoni, gdy go używasz. Chcielibyśmy, aby Pixel 4a zachował „dziwny” projekt, zwłaszcza gumową ramę, ponieważ uznaliśmy, że świetnie nadaje się do ochrony telefonu.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *