Xone Phone : Zatwierdzono rozpoczęcie trzeciej fazy superszybkiego programu szerokopasmowego

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Trzecia faza superszybkiego programu szerokopasmowego Suffolk, którego celem jest dotarcie do najtrudniejszych dwóch procent do osiągnięcia, uzyskała zgodę na rozpoczęcie.

Gabinet Rady Hrabstwa Suffolk we wtorek zgodził się ponownie zainwestować 10 milionów funtów funduszy otrzymanych od BT Openreach podczas pierwszych dwóch faz wprowadzenia superszybkiego internetu szerokopasmowego.

Obecnie około 96 procent nieruchomości ma dostęp do superszybkiego łącza szerokopasmowego – o prędkości co najmniej 30 Mb / s – przy czym odsetek ten ma wzrosnąć do 98 procent do końca drugiej fazy.

Matthew Hicks.
Matthew Hicks.

Ostatnia faza, którą gabinet zatwierdził na wtorek, ma na celu udostępnienie usługi za ostatnie 2 procent.

Przywódca rady hrabstwa Suffolk Matthew Hicks, konserwatysta, powiedział: „Suffolk był jednym z pierwszych władz lokalnych, które podpisały umowę pierwszego etapu z BT Openreach w grudniu 2012 r., Dawno temu.

„Suffolk osiągnął jeden z najwyższych poziomów absorpcji, co jest naprawdę ważne, 68 procent i wciąż rośnie.

„To naprawdę pokazuje, że istnieje rosnący popyt, a jeśli jest jedna kluczowa wiadomość, proszę ją przyjąć, jeśli masz taką możliwość.

„Faza trzecia jest przedłużeniem tego programu i oczywiście ostatecznym celem jest osiągnięcie na czas 100% zasięgu w całym hrabstwie”.

Według rady uzyskał on również 1,7 mln funtów od Departamentu Środowiska, Żywności i Spraw Wsi na wsparcie szerokopasmowego internetu dla przedsiębiorstw wiejskich.

Finansowanie „zysk” z dwóch pierwszych umów z BT Openreach opiera się na liczbie nieruchomości obejmujących superszybkie łącze szerokopasmowe, a dotychczasowy sukces hrabstwa oznacza, że ​​około 10 mln funtów można ponownie wprowadzić w fazę końcową.

Większość łączy szerokopasmowych w Suffolk jest obecnie zapewniana przez światłowód do zewnętrznej szafki, ale ostatnia noga do domu lub biura klienta jest zapewniana przez tradycyjny drut miedziany, który nie jest w stanie poradzić sobie z najwyższymi prędkościami.

Penny Otton, lider Liberalnej Demokraty, grupy Zielonych i Niezależnych w radzie, powiedział: „Jestem pewien, że ludzie w bardzo niejasnych obszarach lokalnych będą zachwyceni, że będą mogli uzyskać dostęp do szybkiego łącza szerokopasmowego.

„Są przypadki, w których ludzie mówią, że to w porządku, ale naprawdę chciałbym mieć sygnał z telefonu komórkowego.

„Naprawdę uważam, że to kolejny problem, który musimy rozwiązać”.


Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *