Drone XPro : Rząd USA ma zamiar umieścić na twoim dronie nieśmiertelnik

:

Przygotuj się do naklejenia identyfikatora na dronie – od 23 lutego nowa zasada FAA będzie wymagać od wszystkich małych bezzałogowych statków powietrznych, aby ich znaki rejestracyjne były widoczne na zewnątrz ich ciała, aby organy ścigania mogły łatwo znaleźć ich właścicieli.

W dokumencie podglądu opublikowanym na stronie Rejestr Federalny (zauważony przez Bloomberg), FAA twierdzi, że ruch ten jest odpowiedzią na obawy związane z terroryzmem, a mianowicie „ryzyko, że ukryte urządzenie wybuchowe stanowi dla osób udzielających pierwszej pomocy, które muszą otworzyć przedział, aby znaleźć numer rejestracyjny małego bezzałogowego statku powietrznego”.

Obecnie prawo USA wymaga, aby zarejestrować niektóre klasy dronów w FAA i oznaczyć je swoim numerem identyfikacyjnym – tak, mimo że rejestracja drona została pomyślnie zakwestionowana w sądzie, Trump później podpisał to prawo – ale FAA zawsze pozwalała ci trzymać się ta naklejka gdzieś ukryta, na przykład w komorze baterii drona. Nigdy więcej.

Technicznie reguła jest obecnie dostępna tylko w wersji zapoznawczej na stronie Rejestr Federalny, nie zostanie opublikowany do jutra, a obywatele będą mieli 30-dniowy okres na udzielenie odpowiedzi. Ale FAA twierdzi, że potrzeba jest na tyle pilna, że ​​wypala regułę zaledwie 10 dni po publikacji.

To nie jedyne wiadomości związane z dronami w podglądzie na stronie Rejestr Federalny tak przy okazji. Chociaż FAA nadal jest w stanie znacznie złagodzić swoje zasady dotyczące latania dronem w nocy i nad tłumem ludzi, agencja mówi teraz, że nie zrobi tego, dopóki nie opracuje systemu umożliwiającego zdalne śledzenie i identyfikację dronów w z daleka, coś, nad czym przemysł również pracuje nad sobą (oto, czego dowiedzieliśmy się o Aeroskopie DJI), i prosi opinię publiczną o wypowiedzenie się na temat rodzaju wydajności i ograniczeń prawnych, które powinien nałożyć na drony, zanim pozwolą im to robić. .

W nocy, gdy FAA twierdzi, że nigdy nie miał zgłoszonego wypadku, agencja bierze pod uwagę, że operatorzy mogą po prostu musieć ukończyć dodatkowe szkolenie i mieć drona ze światłem, które jest widoczne z odległości trzech mil. Ale w przypadku latania nad tłumem FAA uważa, że ​​może stworzyć trzy nowe kategorie dronów, przy czym te o wadze 0,55 funta lub mniej będą mogły swobodnie latać nad ludźmi, podczas gdy cięższe drony mogą wymagać prędkości, wysokości, lokalizacji i obrażeń progowe ”, aby były wystarczająco bezpieczne w użyciu.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *