Drone XPro : The Best Of CES 2020 (zaktualizowany)

:

Przy 4500 firmach wprowadzających swoje innowacje na CES od 7 do 10 stycznia, wybór ulubionych jest naprawdę trudny. Zwłaszcza, że ​​praktycznie wszystko w technologii wydaje się w dzisiejszych czasach „konsumentem”.

Dawno minęły czasy, gdy smartfon TCL 10 5G obiecujący 5G po znacznie niższych kosztach lub Samsung Galaxy Note 10 Lite z dużym ekranem, rysikiem S Pen, aparatami i innymi funkcjami w niższej cenie byłby szczególnie ekscytujący. Dzisiaj te ogłoszenia są postrzegane jako takie, jakie są: część typowej obniżki cen wszystkich rzeczy technicznych. W 2020 r. Będzie im towarzyszyć rodzaj oferty telefonicznej jako usługa o nazwie Teracube (za 39 USD jej producent zastąpi zepsute telefony nowymi, odnowionymi wersjami w okresie 4-letniej gwarancji).

Technologie mobilne rozwijają się również dzięki pierwszemu składanemu tabletowi (Lenovo Thinkpad X1 Fold), pierwszemu ekranowi dotykowemu E Ink (Lenovo ThinkBook Plus) i Chromeboookom takim jak Samsung Galaxy i IdeaPad Duet. Istnieje również 12-calowe składane urządzenie koncepcyjne Intela o nazwie Horseshoe Bend, które naprawdę wie, jak zginać się do tyłu na swoich niedawno ogłoszonych procesorach mobilnych Tiger Lake.

Grupa IoT jest tak duża, jak imponująca. Niektóre z bardziej interesujących ogłoszeń tutaj to agregat chłodniczy Juno, który może schłodzić napój w ciągu kilku minut (na wypadek, gdybyś nie schłodził go i nie miał już kostek lodu); 21,9-calowa inteligentna rama Lenovo zaprojektowana do zawieszenia na ścianie; domowa stacja uzdatniania wody, która może przetwarzać 85% wody użytkowej o nazwie Hydraloop; opcja usuwania śmieci, która może oddzielać materiał kompostowalny o nazwie Sepura, wyprodukowany przez Anvy Technologies; urządzenie o nazwie GENNY firmy Watergen, które przekształca wilgoć w powietrzu w wodę pitną.

Niektóre ogłoszenia dotyczące Internetu Rzeczy są bardziej osobiste. Obejmują one nie tylko nowe wersje smartwatche, takie jak Withings ScanWatch i smartwatch Suunto 7 Wear oparty na systemie operacyjnym, ale także zupełnie nową opaskę na głowę Urgonight, która została zaprojektowana, aby pomóc ci lepiej spać; inteligentne szczoteczki do zębów (szczoteczka Y i Plaqless Pro firmy Colgate); inteligentna mata do kąpieli, która mierzy Twoją wagę, sprawdza, jak stoją na niej Twoje stopy i sugeruje lepszą postawę i ćwiczenia; lampa biurkowa LED o nazwie Lexilight ułatwiająca czytanie pacjentom z dysleksją (stan, w którym masz dwoje dominujących oczu), kilka inteligentnych aparatów słuchowych, które oferują również redukcję szumów i umożliwiają strumieniowe przesyłanie muzyki, dzwonienie bez użycia rąk, określanie dźwięków, które chcesz usłyszeć i czasy, które chcesz usłyszeć itp .; oraz pomoc w chodzeniu ExoBeam dla pacjentów z Parkinsons. Produkty fitness, takie jak Amazfit HomeStudio (inteligentna bieżnia) i Echelon Row były innymi interesującymi produktami w tej grupie.

Robotyka poczyniła również postępy w 2020 r. Dzięki Reachy z Pollen Robotics i piBo Samsunga. Samsung zaprezentował także uroczą Ballie (żółtą piłkę), która porusza się po domu, zarządzając inteligentnymi gadżetami domowymi. Choć nie jest to ściśle część tej grupy, Samsung pokazał także wersję swojego sztucznego neonowego człowieka, nad którym wciąż pracuje. Te foto-realistyczne awatary cyfrowe o ludzkim wyglądzie, inteligencji i emocjach mogą być bardzo przydatne lub wręcz przerażające, ale przez jakiś czas nie będą gotowe na rynek.

Drony stały się mniej lub bardziej powszechną kategorią na CES. W tym roku pojawi się dostawa PowerEgg X, drona z aparatem o wartości 899 USD do wykonywania zdjęć lotniczych. Konstrukcja quadkoptera, opcja wodoodporności i możliwość przekształcenia w urządzenie ręczne do obrazowania 4K i rozpoznawania twarzy sprawiają, że jest to idealny wybór na wycieczki na zewnątrz. Bi-copter V-Coptr Falcon Falcon firmy Zero Zero Robotics może nie wejść na rynek w tym roku. Ale kiedy to zrobi, poradzi sobie z czasem lotu wynoszącym 50 minut, zasięg transmisji 7 km, stabilny materiał wideo 4K, dodatkowe oczy do unikania przeszkód i funkcje automatycznego śledzenia w celu łatwego filmowania.

Podczas gdy zajmujemy się kamerami, wersja 360 stopni, która jest przeznaczona dla świata AR / VR, była imponującym wejściem weterana Insta360. One One 360 ​​stopni firmy to prawdziwie modułowa konstrukcja z dodatkowym akumulatorem, podwójnym obiektywem 360, szerokokątnym obiektywem 4K i wieloma innymi modułami.

Samsung jest liderem wśród telewizorów dzięki 47-calowemu telewizorowi 4K QLED Sero TV i bezramkowej konstrukcji Q950TS 8K, która wyprzedza oferty 8K od ​​Sony i LG. Ale telewizja staje się cyfrowa na wielką skalę, a wiele osób łapie swoje wideo na urządzeniach streamingowych. To zatłoczony rynek TiVO Stream 4K debiutuje.

W grach próbuje się poprawić dostępność i zanurzenie. Kontroler Razishi Kishi został zaprojektowany tak, aby można go było wsunąć w telefon iPhone lub wybrać port USB-C lub port błyskawicy smartfona z Androidem, w ten sposób mocując dwa kciuki, podkładkę kierunkową, przyciski ABXY i cztery przyciski naramienne do telefonu i zamieniając go w handheld typu Switch. Fotel do gier Arcadeo wibruje w dźwięku gry, w którą grasz, i jest 10 różnych rodzajów reakcji, które obiecują bardziej wciągające wrażenia.

Pozostając na temacie gier, są układy graficzne AMD Radeon RX 5600 XT firmy Advanced Micro Devices dla graczy 1080p, aby grać w najnowsze gry w rozdzielczości Full HD i przy wysokiej liczbie klatek na sekundę (90-120), ale przy niższych kosztach i zużyciu energii niż zeszłorocznej 5700. Premiera nastąpi 21 stycznia. Intel INTC również pracuje nad grafiką, twierdząc, że jej nowa architektura graficzna Xe oferuje zintegrowaną grafikę na poziomie dyskretnym. Pierwszy dyskretny procesor graficzny oparty na Xe o kodzie DG1 został zaprezentowany na CES. Jego 10-rdzeniowy procesor mobilny, kod o nazwie Tiger Lake, zapewni „dwucyfrowy wzrost wydajności”, „masową” poprawę wydajności sztucznej inteligencji, lepszą wydajność grafiki i 4x przepustowość USB3. Intel zaprezentował także swój skalowalny procesor Xeon 3. generacji, który obiecuje znaczne przyspieszenie treningu AI i ogólną poprawę wydajności o 60%.

NVIDIA NVDA miała kilka ekscytujących ogłoszeń dla graczy, takich jak technologia ray-tracingu, nowe wyświetlacze e-sportowe 360Hz itp., Ale ważniejsze były dla nich pojazdy autonomiczne / jazda samochodem (AV). Była to ogromna kategoria w ramach CES 2020, ponieważ rynek przygotowuje się do podjęcia wyzwania. Niektóre wyświetlacze były zbyt futurystyczne, ale inne wyglądają na osiągalne. Oferta firmy NVIDIA jest technologią stojącą za tym zjawiskiem. Platforma DRIVE AGX Orin oparta na układzie Orin system-on-a-chip (SoC) jest 7 razy szybsza niż Xavier poprzedniej generacji. Jest to pierwsza skalowalna platforma dla AV, która oficjalnie zostanie uruchomiona w 2022 roku. DRIVE ułatwia zbieranie danych, szkolenie modeli, symulacje i uczenie się w prawdziwym świecie, a firma otwiera platformę dla wszystkich graczy AV, aby umożliwić dzielenie się doświadczeniami. Te zbiorcze informacje powinny uczynić system wysoce niezawodnym i szybciej wprowadzić AV na rynek.

Qualcomm QCOM ogłosił nową platformę AV o nazwie Snapdragon Ride, w tym SoC, akceleratory, oprogramowanie, w tym otwarte stosy, zestawy SDK i inne narzędzia, które można również skalować z poziomów L1 do L5. Wydajna termicznie, skoncentrowana na oprogramowaniu platforma ze scentralizowaną architekturą została zaprojektowana, aby pomóc partnerom AV w szybszym wprowadzaniu ich samochodów na rynek, bez względu na to, gdzie są w fazie rozwoju. Stos oprogramowania oferuje moduły takie jak Percepcja, Lokalizacja, Fuzja czujników i Planowanie zachowania. Nowa usługa Car-to-Cloud, która może wypychać aktualizacje bezprzewodowo i gromadzić dane, powinna dodatkowo pobudzać kompilacje AV.

Niektóre z futurystycznych pojazdów to bezimienny samochód koncepcyjny Hondy, samochód koncepcyjny Centoventi, który wydaje się być w pewnym sensie modułowy, Sony Vision S (koncentruje się na dużych ekranach i rozrywce), samochód koncepcyjny Toyota LQ Level 4 i nienazwany koncept audiowizualny AV z opcją na biurko gdzie powinna być kierownica. Uber-Hyundai koncepcja latającej taksówki Ubera była nowatorska, ale prawdopodobnie niepraktyczna; musimy zobaczyć, jak to będzie. Atrakcją były również inteligentne skutery.

(Ponownie publikujemy ten artykuł, aby poprawić błąd. Nie można już polegać na oryginalnym artykule z 10 stycznia 2020 r.)

Kliknij, aby uzyskać bezpłatny raport

QUALCOMM Incorporated (QCOM): bezpłatny raport z analizy zapasów

Advanced Micro Devices, Inc. (AMD): Bezpłatny raport z analizy zapasów

NVIDIA Corporation (NVDA): Bezpłatny raport z analizy zapasów

Intel Corporation (INTC): Bezpłatny raport z analizy zapasów

Uber Technologies, Inc. (UBER): Bezpłatny raport z analizy zapasów

Aby przeczytać ten artykuł na Zacks.com, kliknij tutaj.

Zacks Investment Research

Poglądy i opinie wyrażone w niniejszym dokumencie są poglądami i opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Nasdaq, Inc.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *