Drone XPro : DJI Mavic Mini: zdolny dron bez rejestracji federalnej

:

DJI, lider branży technologii dronów konsumenckich, podejmuje kolejną próbę stworzenia prawdziwego modelu podstawowego w postaci Mavic Mini. Podobnie jak inne w tej serii, w tym średniej klasy Mavic Air i wysokiej klasy Mavic 2 Pro, Mini ma składaną konstrukcję ułatwiającą składowanie i transport oraz jest wystarczająco lekki, abyś nie musiał go rejestrować przed lotem.

Jest to sprzeczne z pierwszą próbą firmy w małym, niedrogim dronie, Spark. Spark tylko obniżył koszty, wymagając pełnej kontroli za pomocą smartfona – musiałeś dodatkowo zapłacić, jeśli chciałeś prawdziwego pilota. Nie składał się i utrudniał go krótki czas pracy baterii. Mavic Mini składa się, zawiera pilota o maksymalnym zasięgu 2,5 mili i zapewnia doskonałą żywotność baterii.

Dłuższy lot, waga 249 g

Tam, gdzie akumulator Spark był oceniany przez około 16 minut (miał mniej czasu lotu w testach w świecie rzeczywistym), Mavic Mini obiecuje 30 minut. Szacunki DJI opierają się na unoszącym się w powietrzu statku powietrznym, ale nawet jeśli nie uda mu się o kilka minut, jest to duże ulepszenie i stawia quadcopter na równi z droższym Mavics.

DJI Mavic Mini

Inną cechą markizy jest waga drona – 249 gramów (8,78 uncji), w tym bateria i karta pamięci. W USA, Kanadzie i wielu innych regionach organy regulacyjne stawiają bardziej rygorystyczne wymagania, w tym rejestrację, dronom o wadze 250 gramów i więcej.

Gram to niewiele – to około 0,04 uncji dla tych z nas, którzy nie znają się na systemie metrycznym. Ale to ważny 0,04 uncji. Z Mini możesz rozpakować i zacząć latać bez konieczności płacenia skromnej opłaty licencyjnej FAA w wysokości 5 USD. To niewielki bonus, ale sprawia, że ​​Mavic jest bardziej atrakcyjny dla pilotów po raz pierwszy.

DJI Mavic Mini

Oczywiście jest kilka rzeczy, które należy pominąć. Dron ma czujniki pozycjonowania skierowane w dół i stabilizację GPS, ale nie ma czujników wykrywających przeszkody, jak w przypadku Mavic Air i Mavic 2 Pro, co oznacza, że ​​musisz zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć kolizji. (Osłony śmigieł nie są wliczone, ale są dostępne jako akcesoria.)

2,7K wideo… Ale nie 24 klatek na sekundę

Aparat Mavic Mini wygląda prawie tak dobrze, jak ten znaleziony w Mavic Air pod względem możliwości. Jest on ustabilizowany na 3-osiowym gimbalu i chociaż byliśmy bardzo ograniczeni w testowaniu latania dronem podczas imprezy prasowej DJI, nagranie, które otrzymaliśmy, wygląda dość stabilnie.

(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=ynuoy9-4qPM (/ embed)

Ale to nie 4K. Dron może nagrywać wideo w rozdzielczości 2,7 K przy 30 klatkach na sekundę lub, dla regionów PAL, 25 klatek na sekundę. Możesz naciskać do 60 klatek na sekundę, obniżając jakość do 1080p. W przypadku zdjęć dron wykonuje zdjęcia w formacie JPG o rozdzielczości 12 MP.

Brakuje jednej ważnej cechy, która jest zasadniczo latającą kamerą wideo – wideo 24 klatek na sekundę. Przedstawiciel DJI powiedział mi, że skoro Mavic Mini jest produktem klasy podstawowej, dron nie otrzyma wideo 24 klatek na sekundę. Myśl, że klienci dokonujący zakupów na poziomie podstawowym nie będą cieszyć się nagrywaniem filmu o kinowym wyglądzie 24 klatek na sekundę, jest czystym malarstwem, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że jedną z nowych funkcji Mavic Mini jest tryb CineSmooth, który wygładza nagłe zatrzymania w ruchu dla lepszego ujęcia wideo.

DJI Mavic Mini: przykładowy obraz

Firma Canon niedawno ogłosiła serię aparatów z wideo 4K, które są zablokowane przy 30 klatkach na sekundę. Po wysłuchaniu opinii klientów i otrzymaniu skarg od dziennikarzy technicznych, obiecał, że doda do wszystkich 24 fps poprzez bezpłatną aktualizację oprogramowania. Zobaczymy, czy DJI poprawi kurs za pomocą Mavic Mini.

W tej chwili rezygnacja z opcji 24 klatek na sekundę jest absolutnie sztucznym ograniczeniem. Nie ma powodu, dla którego czujnik, który może nagrywać z prędkością 25 lub 30 klatek na sekundę, nie może zrobić tego samego przy bardzo nieznacznie wolniejszej liczbie klatek na sekundę.

DJI może stara się chronić sprzedaż nieco droższego Mavic Air, ale w rzeczywistości utrudnia to klientom w ekosystemie cięcie materiału z wielu kamer. Vloger korzystający z Osmo Pocket może uznać Mavic Mini za świetny sposób na dodanie nieco wartości produkcyjnej do klipów podróżniczych, ale nie będzie miał szczęścia dopasować materiału, jeśli ma wygląd kinowy.

Ceny i dostępność

DJI Mavic Mini

Mavic Mini jest już dostępny w przedsprzedaży już za 399 USD, a przewidywany termin wysyłki to 11 listopada. Obejmuje on podstawowe informacje: jeden akumulator, ładowarkę, zestaw dodatkowych śmigieł i pilota. Istnieje również zestaw Fly More Combo za 499 USD. Jest dostarczany z trzema akumulatorami i ładowarką z wieloma akumulatorami, trzema zestawami śmigieł, osłonami śmigieł i walizką transportową. Planujemy przetestować Mini w celu uzyskania pełnej recenzji, więc sprawdź wkrótce.

Dalsza lektura

Więcej recenzji dronów

Więcej najlepszych dronów

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *