Drone XPro : DJI właśnie podniosło cenę dronów i obwinia Trumpa

:

DJI, chiński dron, wprowadził znaczne zmiany w cenach i dostępności w swojej ofercie produktów w odpowiedzi na wzrost taryf na chińskie towary narzucony przez administrację Trumpa. Podwyżki cen zostały po raz pierwszy zgłoszone przez DroneDJ wcześniej dzisiaj, i być może jest to pierwszy zgłoszony przypadek chińskiego producenta gadżetów lub marki, która produkuje głównie w Chinach, przenosząc koszty taryf Trumpa na amerykańskich konsumentów.

Jeśli zaczniesz szukać niektórych produktów DJI w amerykańskim sklepie firmy, zauważysz wzrost cen w całej linii Mavic 2 o około 13 procent, czyli nieco poniżej 15 procent liczby ogłoszonej przez Prezydenta Donalda Trumpa na Twitterze pod koniec zeszłego miesiąca i to poszło w życie w weekend.

„Ze względu na niedawny wzrost taryf, DJI zaktualizowało ceny swoich produktów w Stanach Zjednoczonych. Przy rekomendowaniu cen detalicznych w różnych krajach na całym świecie bierzemy pod uwagę wiele czynników, w tym wnioski taryfowe, stawki podatkowe i wahania kursów walut ”, mówi rzecznik DJI The Verge. „Przestrzegamy wszystkich obowiązujących praw i przepisów w krajach, w których prowadzimy działalność, i nadal będziemy dążyć do uczynienia dronów i urządzeń przenośnych bardziej dostępnymi dla świata, wspierając jednocześnie wielu obecnych klientów, którzy codziennie korzystają z technologii DJI.”

Wiele dużych firm z branży elektronicznej otwarcie wyraziło zaniepokojenie wojną handlową między USA i Chinami oraz ich negatywnym wpływem na biznes, a niektóre zagroziły, że zrobią to, co zrobiła DJI. Na początku tego roku Sony połączyło siły z Microsoftem i Nintendo, aby wystosować list z ostrzeżeniem do przedstawiciela handlowego USA, że taryfy mogą spowodować wzrost cen dla amerykańskich konsumentów do wysokości 840 milionów dolarów, a także ryzyko dla nawet 200 000 miejsc pracy w USA .

Niektóre znaczące firmy, takie jak Apple, postanowiły do ​​tej pory zjadać koszty taryf na produkty takie jak ładowarki do laptopów i kable iPhone'a, chociaż dyrektor generalny Tim Cook jest podobno aktywny w rozmowach z prezydentem Trumpem z zamiarem odwzorowania wojny handlowej. Chociaż Trump podniósł średnią taryfę na chiński import do około 21 procent, uwięziąc setki miliardów chińskich towarów, dane pokazują, że wpływ odczuwają głównie amerykańscy klienci, pracownicy i firmy. Według The New York Times opublikowany dziś raport, po raz pierwszy od 2016 r. spadła aktywność produkcyjna w USA.

Mavic 2 Pro kosztuje teraz 1729 USD, w porównaniu z 1499 USD. DJI Mavic Air w kolorze Arctic White, jedyna dostępna opcja kolorów, której nie ma w magazynie, kosztuje teraz 919 USD, w porównaniu z 799 USD. Na Amazon te same produkty można kupić po niższych cenach przed taryfą. DroneDJ Zauważa, że ​​większość modeli Mavic 2 stała się ponownie dostępna dopiero w miniony weekend, w związku z wejściem w życie taryf z 1 września, po tygodniach niedostępności.

Zmiana lokalizacji za pomocą wbudowanego narzędzia DJI do lokalizacji w prawym górnym rogu strony ujawni różnice cen w zależności od regionu. Na przykład w Kanadzie Mavic 2 Pro kosztuje 1499 USD. W przypadku krajów UE, takich jak Francja i Niemcy, cena w euro jest zgodna ze starą, przed taryfową ceną w USD. W przypadku produktów specjalnych, takich jak profesjonalny Inspire i Matrice 600 Pro do zastosowań przemysłowych, ceny wydają się wzrosnąć odpowiednio o prawie 17 i 14 procent, w porównaniu do cen w Kanadzie.

DJI usunęło również niektóre produkty ze sklepu, chociaż nie jest jasne, czy jest to związane z taryfą, czy z powodu decyzji dotyczących zapasów lub mapy produktów. Na przykład, nie możesz już kupować DJI Spark lub Phantom 4 w USA bezpośrednio od DJI, chociaż firma nadal sprzedaje akcesoria do obu linii produktów.

To samo wydaje się być prawdą w większości innych krajów i regionów, chociaż regiony spoza USA nadal wyświetlają wykazy produktów z cenami dla Phantom 4 w niektórych przypadkach, zanim sklep poinformuje klientów, że dany produkt nie jest już dostępny w tym regionie. Skontaktowaliśmy się z DJI w celu uzyskania dalszych komentarzy na temat tego, czy trwająca wojna handlowa administracji Trumpa wpłynęła na dostępność produktów dla Phantom 4 i Spark.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *