Drone XPro : Moment robi anamorficzny obiektyw dla dronów DJI

:

Moment po raz pierwszy rozszerza swoją ofertę dodatkowych obiektywów do aparatów poza smartfony, planując wypuszczenie anamorficznego obiektywu do dronów DJI.

Obiektyw zaczepia się w Mavic 2 Pro lub Mavic 2 Zoom DJI i współpracuje z istniejącym aparatem drona, aby uchwycić szersze pole widzenia, wraz z rozbłyskami obiektywu filmowego. Dzisiaj w Kickstarter rozpoczyna się kampania crowdfundingowa dla tego obiektywu. Sprzedaje za 199 USD, z planami wysyłki w listopadzie. Moment mówi, że sprzeda obiektyw w sprzedaży detalicznej za 300 USD.

Moment zyskał swoją nazwę, sprzedając obiektywy, które przyczepiają się do tylnej części telefonu, oferując różne pola widzenia i więcej opcji dla fotografów. Gdy zainteresowanie tradycyjnymi postami na Instagramie spadło, Marc Barros, współzałożyciel Moment, mówi, że firma znalazła miejsce na rozwój, apelując do vlogerów i filmowców. Mówi, że drony to inne kluczowe narzędzie, na którym twórcy filmów zaczęli polegać.

„Właśnie spojrzeliśmy na to, czego używają ludzie” – mówi. „Wszyscy mieli telefon, duży aparat i drona”. Zespół Moment mówi, że potrafili latać Mavic 2 Pro przy silnym wietrze z założonym nowym obiektywem i nie wpłynęło to na wydajność drona.

Oprócz nowego obiektywu, Moment sprzedaje nakładane filtry ND i CPL zarówno dla własnego obiektywu, jak i wbudowanego obiektywu dronów. Stworzono również nową obudowę iPhone'a, która jest na tyle smukła, że ​​telefon może wsunąć się do kontrolera drona bez konieczności usuwania. Filtry będą sprzedawane za 99 USD na Kickstarter (120 USD w sprzedaży detalicznej), a obudowa będzie kosztować 25 USD (30 USD w sprzedaży detalicznej). Ponieważ Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom mają różne aparaty, osobne obiektywy i filtry będą sprzedawane dla każdego modelu.

Filtr ND Moment.
Zdjęcie: Moment

Moment wprowadził swój pierwszy obiektyw anamorficzny w zeszłym roku. Za 150 USD jest to najdroższy obiektyw Moment, ale jest to także jeden z najtańszych sposobów na rozpoczęcie fotografowania anamorficznego, formatu wymagającego zwykle drogich obiektywów w aparatach wysokiej klasy. Barros twierdzi, że Moment spodziewał się, że będzie to produkt niszowy, ale stał się on „najlepiej sprzedającym się obiektywem” firmy, produkowanym do tej pory około 50 000 sztuk.

Stworzenie soczewki dla drona wiąże się z dodatkowymi komplikacjami. Drony DJI używają gimbala do stabilizacji kamery i rejestrowania płynnych ujęć, a przycięcie ciężkiego obiektywu z przodu zakłóciłoby jego zdolność do prawidłowego wyważenia. Aby to naprawić, Moment zmniejszył wagę swojej istniejącej soczewki anamorficznej, zmieniając obudowę z metalu na plastik. (Szkło pozostaje takie samo.) Klips, który zabezpiecza obiektyw w kamerze, zawiera również ciężar z tyłu, aby właściwie zrównoważyć dodatkową wysokość. Istniejący obiektyw anamorficzny Moment był już jednym z najlżejszych w swoim asortymencie, co oznacza, że ​​firma może mieć trudność z przystosowaniem innych obiektywów, takich jak teleobiektyw, do użycia również na dronach.

Ponieważ soczewka jest dodawana do istniejącej soczewki, ma pewne wady. Będziesz musiał go przymocować za każdym razem, gdy uruchomisz drona. To również nie działa na wszystkich ogniskowych. Ponieważ kamera drona jest już dość szeroka, efekt jest ograniczony, chyba że w nią uderzysz.

Obiektyw zaczepia się wokół aparatu i na zaczepie, który służy jako przeciwwaga.
Zdjęcie: Moment

Następnie pojawia się problem ze strzelaniem anamorficznym: soczewki anamorficzne ściskają materiał, aby dopasować go bardziej do czujnika, a następnie ten materiał musi zostać ściśnięty, aby poprawnie go wyświetlić. Oznacza to, że zdjęcia panoramiczne nie będą poprawnie wyświetlane. Oznacza to również, że podczas monitorowania twojego materiału będzie on wyglądał trochę dziwnie. Moment mówi, że mówi DJI o potencjalnym dodaniu możliwości automatycznego ściskania materiału w aplikacji kontrolera drona, ale w tym momencie nie jest to pewne.

Mimo to w świecie, w którym nagrania z dronów są coraz bardziej popularne i wszystko wygląda tak samo, Moment uważa, że ​​jego anamorficzna oferta podbije wielu filmowców, którzy chcą się wyróżnić. Wydaje się również, że Moment będzie jedną z niewielu firm – jeśli nie jedyna firma – oferująca obiektywy do dronów DJI.

Barros mówi, że prace nad obiektywem są w większości zakończone i że Moment musi teraz dowiedzieć się, ile jednostek faktycznie wyprodukować. „Jest to najmniej ryzykowne ze wszystkich Kickstarterów, które zrobiliśmy” – mówi.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *