Xone Phone : 8 osób aresztowanych za oszustwo w boksie SIM – Wiadomości online z Ugandy i regionu Afryki Wschodniej – SoftPower News

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

0Akcje

Osiem osób zostało aresztowanych za boksowanie kart SIM, podała w komunikacie Uganda Communications Commission (UCC) w poniedziałek.

Podejrzani zostali aresztowani po operacji przeprowadzonej w weekend przez policję wraz z UCC i operatorami telekomunikacyjnymi.

Boks SIM to forma oszustwa elektronicznego.

W niektórych przypadkach użytkownik telefonu komórkowego może odebrać połączenie z numeru, który wygląda na to, że pochodzi od lokalnego dostawcy usług telefonii komórkowej, ale ostatecznie okazuje się, że jest to połączenie międzynarodowe.

Połączenia te zwykle omijają legalną trasę międzynarodowego przewoźnika. Proces zmiany połączeń międzynarodowych na linie lokalne nazywa się Boxing SIM.

Skrzynka SIM zwana także bankiem SIM to urządzenie używane w ramach instalacji bramy VoIP. Zawiera wiele kart SIM, które są połączone z bramą, ale są przechowywane i przechowywane oddzielnie od niej. W skrzynce SIM mogą być zainstalowane karty SIM różnych operatorów telefonii komórkowej, co pozwala na działanie z kilkoma bramami GSM zlokalizowanymi w różnych miejscach.

Jako taki, bokser SIM omija międzynarodowe stawki za połączenia i często obniża taryfy naliczane przez lokalnych operatorów telefonii komórkowej.

Trzech z aresztowanych podejrzanych jest rzekomo połączonych z kartą SIM z 545 kartami SIM, które znaleziono w Masanafu w Rubaga Division. Dwóch innych podejrzanych zostało aresztowanych w związku z 1 kartą SIM odzyskaną na Clement Hill Road w centrum miasta.

„W Kasubi, Rubaga Division, odzyskano jedno pudełko z kartą SIM, a podejrzani wciąż są na wolności; ich pomieszczenia zostały założone jako zamknięte, ale urządzenie do obsługi kart SIM działało i działało ”, powiedział UCC w oświadczeniu.

Niektóre inne 2 karty SIM znaleziono na rynku Nakawa, jedna z 32 kartami SIM, a druga z 1024 kartami SIM. Jedna osoba została aresztowana w związku ze skrzynką SIM Nakawa.

UCC powiedział również, że aresztowano 2 innych podejrzanych za rzekome dostarczenie skradzionej karty SIM nielegalnym operatorom.

„Proces dochodzenia wciąż trwa, w tym rejestrowanie zeznań podejrzanych i ustalanie zakresu przestępstwa”, powiedział UCC.

Ustawa o nadużyciach komputerowych z 2011 r. Przewiduje przestępstwa związane z niewłaściwym użytkowaniem komputerów. Przewiduje również oszustwo elektroniczne jako przestępstwo, które powstaje za każdym razem, gdy ktoś korzysta z komputera w celu popełnienia oszustwa.

To nie pierwszy raz, gdy UCC dokonuje aresztowań za boks SIM. W czerwcu 2017 r. Sąd drogowy Buganda, dział użyteczności publicznej i komunikacji przekazał Geoffreyowi Kasule, głównemu oszustowi kart SIM przeciwko Airtel Ugandzie, więzienie w Luzira.

Kasule została aresztowana wraz z pięcioma innymi w operacji UCC, Airtel Uganda i policji.

Operacja została przeprowadzona po tipoffie przez urzędników Airtel, którzy przechwycili podejrzane połączenie z Wielkiej Brytanii do Ugandy.

Kasule został oskarżony o nieautoryzowane użycie lub przechwycenie usług komputerowych niezgodnie z sekcją 15 ustawy o nadużyciach komputerowych.

Został również oskarżony o oszustwo elektroniczne sprzeczne z sekcją 19 Ustawy o nadużyciach komputerowych oraz działanie systemu telekomunikacyjnego bez licencji sprzecznej z sekcją 78 i 22 ustawy o UKC, z których wszystkie przyznał się do winy.


Wyświetlenia postów:
125
0Akcje

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *