Drone XPro : Katsuru Beta to malowidło graffiti, które uruchomiono w 2020 roku

:

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=JFVx9-eagXo (/ embed)

Niezależnie od tego, czy są to zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które potrafią wyróżnić awanturników w tłumie, czy policyjne bezzałogowce używane jako alternatywa dla śmigłowców, nie ma wątpliwości, że drony są często po stronie prawa i porządku. Ale nowojorski artysta Katsu, w połączeniu z moskiewskim startupem Tsuru Robotics, uderza swoim dronem w instrumenty buntowniczego zachowania dzięki nowemu dronowi graffiti.

Od 2015 r. Katsu zbudowała kilka zmodyfikowanych przez graffiti quadkopterów DJI, zwanych Icarus One i Icarus Two, i wykorzystała je do niszczenia billboardów i malowania natryskowego komunikatów politycznych. Uzasadnieniem użycia drona jest to, że mogą dostać się do trudno dostępnych miejsc, których zwykli graffiti (tak zwane przez dzieci „taggerami”) nie byliby w stanie wywrócić subwersyjnie.

Teraz Katsu ma wypuścić Katsuru Beta, quadkoptera z limitowanej edycji, który ułatwi ci stanie się własnym artystą malującym graffiti, latającym dronem. „Katsuru Beta jest pierwszym inteligentnym dronem malarskim dostępnym dla każdego”, czytamy na stronie drona. „Dociera do nieosiągalnych powierzchni. Maluje na ogromną skalę. Rozpocznie to nową erę w aktywizmie artystycznym (i) ”.

Dron ma cztery ramiona śmigła, które składają się, gdy nie są używane, co ułatwia jego przenoszenie. Trzyma swój standardowy pojemnik z aerozolem w centralnej części, aktywowanej za pomocą pilota. Jest w stanie latać przez około 10 minut, co powinno wystarczyć na wykonanie bardziej podstawowych projektów znakowania.

Katsuru Beta będzie początkowo półautonomiczny, dając użytkownikom możliwość ręcznego kontrolowania miejsca rozpylania, chociaż dron pozostanie w stałej odległości od ścian dla zachowania spójności. Jednak podobno pojawi się aktualizacja później w 2020 r., Oferująca również pełną autonomię.

W tej chwili dron jest dostępny do zamówienia w przedsprzedaży, które zakończy się 1 stycznia 2020 r. Jego cena to 2499 USD i jest dostarczany z zamienną opryskiwaczem i skrzynią podpisaną przez Katsu. Potencjalni nabywcy muszą mieć ukończone 18 lat. Wysyłka ma się odbyć w czerwcu.

Jedno słowo ostrzeżenia: Według jego twórców dron „będzie wymagał cierpliwości i praktyki, aby używać”. Każdy, kto kiedykolwiek próbował swoich sił w graffiti, będzie wiedział, że istnieje krzywa uczenia się, aby osiągnąć coś w połowie przyzwoitego. Dodaj latający pojazd do mieszanki i przypuszczalnie ta krzywa stanie się jeszcze bardziej stroma!

Zalecenia redaktorów
Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *