Xone Phone : Czerwona budka telefoniczna „Crucial” BT zagrożona na półwyspie Lizard

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

BT grozi, że odbierze „kluczową” budkę telefoniczną na Półwyspie Lizard – mimo że wieś ma ograniczony sygnał telefonu komórkowego.

Grupa protestacyjna została utworzona przez mieszkańców Porthallow, gdzie czerwona budka telefoniczna na monety pozostaje liną ratunkową.

Zbierają podpisy za pośrednictwem petycji w pubie Five Pilchards i samej budki telefonicznej, aby przekonać BT do zachowania obiektu.

Jeden z członków grupy, Carry Callister, powiedział: „W razie wypadku posiadanie budki telefonicznej jest bardzo ważne, abyśmy mogli skontaktować się ze służbami ratunkowymi.

„Sygnał mobilny jest nieregularny, przerywany i dość niewiarygodny z powodu naszej lokalizacji.

„BT ma obowiązek świadczenia usługi powszechnej w zakresie dostarczania działających telefonów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne, i uważamy, że gdyby potrzebna była pomoc w nagłych wypadkach, mogłoby to spowodować opóźnienia.

„Oprócz tego skrzynka połączeniowa w wiosce jest pełna, co oznacza, że ​​nie można dodawać kolejnych linii. Więc jeśli się tu przeprowadzisz, musisz polegać na telefonie komórkowym lub skrzynce telefonicznej.

„W wiosce są też miejsca na wakacje, z których wiele nie ma linii naziemnej, a spacerowicze z wybrzeża mogą potrzebować publicznego dostępu do niezawodnej komunikacji”.

Porthallow jest w połowie drogi South West Coast Path i przyciąga wielu spacerowiczów.

Następna najbliższa budka telefoniczna znajduje się w St Keverne, w odległości ponad dwóch mil.

Grupa ma nadzieję, że jak najwięcej osób podpisze petycję przed upływem terminu składania wniosków 9 lutego.

BT powiedział, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy z automatu telefonicznego w Porthallow zrobiono tylko osiem.

Jest to jeden z 64 w hrabstwie rozważany do usunięcia, a firma obecnie konsultuje się w tej sprawie z Radą Kornwalii.

Rzecznik firmy powiedział, że jeśli rada sprzeciwi się usunięciu konkretnego pudełka, to pozostanie.

Powiedział: „Większość ludzi ma teraz telefon komórkowy, a liczba połączeń wykonywanych z naszych telefonów publicznych spadła o około 90 procent w ciągu ostatniej dekady. Przed konsultacją w sprawie usuwania automatów telefonicznych rozważamy szereg czynników, w tym to, czy w pobliżu dostępne są inne i wykorzystanie.

„Konieczność zapewnienia automatów telefonicznych do użytku w sytuacjach awaryjnych również stale maleje, przy czym co najmniej 98 procent Wielkiej Brytanii ma zasięg 3G lub 4G. Jest to ważne, ponieważ tak długo, jak istnieje zasięg sieci, można teraz dzwonić do służb ratunkowych, nawet jeśli nie ma kredytu ani zasięgu od własnego operatora komórkowego ”.

Pozostają jednak części wioski bez zasięgu sieci.

Dotknięte społeczności mają szansę zaadaptować tradycyjne czerwone budki telefoniczne za 1 GBP, aby przekonwertować je na inne zastosowania, takie jak witryna defibrylatora, minibiblioteka lub lokalne centrum informacyjne.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *