Drone XPro : DJI ujawnia śledzenie dronów na telefonie w ramach prywatności

:

Chiński DJI, największy na świecie komercyjny producent dronów, powiedział w środę, że opracowuje technologię, która pozwoliłaby społeczeństwu śledzić rejestrację dronów w locie za pomocą tylko smartfona, w ramach szerszej branży, aby udostępnić takie dane.

SZ DJI Technology zamierza wypuścić bezpłatną aplikację w 2020 r., Do czasu zatwierdzenia przez organ nadzoru, która pozwoli jej użytkownikom po raz pierwszy zidentyfikować każdy nowoczesny dron za pomocą telefonu, powiedzieli Reuterowi dyrektorzy firmy.

Nacisk na technologię zdalnej identyfikacji pojawia się w związku z żądaniami regulacyjnymi dotyczącymi większego nadzoru nad lotem dronów, w obawie, że bezzałogowe samoloty mogą zostać wykorzystane do szpiegowania lub przypadkowego zakłócenia lotów komercyjnych.

DJI, która według analityków branżowych ma szacowany 70-procentowy udział w rynku, zademonstrowała swoją aplikację do transmisji dronów na telefon podczas konferencji Drone Enable agencji lotniczej ONZ w Montrealu.

„Stworzyliśmy rozwiązanie do zdalnej identyfikacji, które działa z tym, co ludzie już mają” – powiedział Brendan Schulman, wiceprezes ds. Polityki i spraw prawnych w DJI.

Chociaż technologia zdalnej identyfikacji jest już dostępna na rynku, usługi są do kupienia, obejmują sprzęt i często są skierowane do takich grup, jak firmy, lotniska i organy ścigania, mówią przedstawiciele branży.

DJI twierdzi, że jego aplikacja będzie działać na dronach w zasięgu 1 kilometra (0,62 mili) przy użyciu smartfonów z obsługą Wi-Fi.

Nieautoryzowane loty dronem i jego obserwacje doprowadziły do ​​opóźnień lotów i odwołań na lotniskach, co kosztowało przemysł lotniczy miliony dolarów.

Przemysł poszukuje sposobów na lepsze śledzenie i identyfikację dronów podobnych do korzystania z tablic rejestracyjnych w samochodach, przed ewentualnymi przepisami organów regulacyjnych, takich jak Federalna Administracja Lotnicza Stanów Zjednoczonych (FAA).

„Zdalna identyfikacja jest priorytetem FAA w zakresie systemów bezzałogowych” – powiedział Philip Kenul, który przewodniczy komitetowi branżowemu ds. Standardów identyfikacji dronów.

Poprawiając zdolność śledzenia dronów, firmy takie jak DJI starają się zapobiec rozprawie z użyciem bezzałogowych statków powietrznych w czasach rosnącego popytu.

Według firmy badawczej IDC globalne wydatki na drony prawdopodobnie sięgną 12,3 miliarda dolarów (mniej więcej 88,7 tys. Koron) w 2019 r., W porównaniu z 9 miliardami dolarów rok wcześniej.

Schulman z DJI powiedział, że ponieważ ludzie martwią się, że drony naruszają prywatność, wzywają do wprowadzenia ograniczeń dla dronów. „Zamiast ograniczać operatorów, możesz karać operacje, które są aktywnie szkodliwe” – powiedział.

© Thomson Reuters 2019

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *