Drone XPro : Ogłoszono GoPro Hero 8 Black: zintegrowane mocowanie, lepsza stabilizacja dzięki HyperSmooth 2, cena 399 USD

:

GoPro ogłosiło swoją najnowszą kamerę, co nie dziwi, o nazwie Hero 8 Black. Kalifornijska firma produkująca aparaty fotograficzne spakowała wiele do tej samej sztandarowej ceny 399 USD, z nowym zintegrowanym systemem montażu, odświeżonym oprogramowaniem wymagającym mniejszej liczby dotknięć oraz możliwością nagrywania do 4K z prędkością 60 klatek na sekundę lub zaskakującego uchwycenia stały materiał dzięki ulepszonej wersji cyfrowej stabilizacji obrazu HyperSmooth.

Hero 8 Black można zamówić już dziś, 1 października, a wysyłka rozpocznie się 15 października. Będzie on znajdować się obok nowej kamery GoPro o wartości 499 USD w zakresie 360 ​​stopni, modelu Max i Hero 7 Black, który teraz kosztuje 299 USD. Hero 7 Silver zaokrągli ofertę GoPro za 199 USD, podczas gdy Hero 7 White zostanie wycofany.

Hero 8 Black wygląda bardzo podobnie do swoich najnowszych poprzedników, ale te wyglądają na zwodnicze. W rzeczywistości istnieje wiele małych zmian, które powinny się sumować, aby stworzyć zupełnie inne wrażenia w porównaniu do poprzednich kamer Hero.

Jedną z największych jest to, że Hero 8 Black ma opcjonalne „mody”, które pozwolą użytkownikom przymocować akcesoria, takie jak mikrofon zaprojektowany przez GoPro, światło LED lub ekran typu flip-up. (Więcej o tych tutaj.) Ale dla osób, którym zależy tylko na samym aparacie, właśnie to czeka.

Największą zmianą w fizycznym wyglądzie kamery w tym roku jest to, że można ją teraz zamontować na dowolnym uchwycie GoPro, bez jakiejkolwiek obudowy. GoPro wziął dwa „palce” mocujące, które wsuwają się w mocowania firmy i zintegrował je z korpusem. Przyciągają się, gdy jesteś gotowy do zamontowania kamery, ale podnoszą się równo do ciała (i są utrzymywane na miejscu przez magnesy), gdy chcesz samodzielnie używać Hero 8 Black.

Soczewka Hero 8 Black nie wystaje tak bardzo jak soczewka w Hero 7 Black, a także nie można jej usunąć. GoPro twierdzi, że sprawiło, że szkło stało się dwa razy twardsze niż szkło w Hero 7 Black, więc nie trzeba go wymieniać.

Hero 8 Black korzysta również z nowej baterii, GoPro po raz pierwszy od lat. Ma ten sam kształt i pojemność, ale ma większą moc. Nowy aparat może szybciej pobierać energię z nowego akumulatora, aby pomóc w najbardziej intensywnych trybach fotografowania.

Po stronie oprogramowania GoPro dokonało wielu imponujących zmian. Przód i środek to nowa wersja HyperSmooth. Funkcja cyfrowej stabilizacji obrazu, która zadebiutowała w zeszłym roku na Hero 7 Black, zebrała dość entuzjastyczne recenzje, sprawiając, że materiał filmowy wygląda na super gładki, bez zauważalnego wypaczenia lub utraty rozdzielczości. Jednak GoPro jeszcze bardziej przesunęło kopertę dzięki HyperSmooth 2.0. Materiał filmowy nakręcony na Hero 8 Black z nową funkcją HyperSmooth sprawia, że ​​materiał Hero 7 Black wygląda na prawie roztrzęsiony. GoPro drażniło się w zeszłym roku, że może porzucić ręczny stabilizator, ale w tym roku firma naprawdę to ma na myśli.

GoPro ma również większą kontrolę nad HyperSmooth, z możliwością ustawienia go na „high” lub nawet włączenia trybu „boost”, który przycina się jeszcze mocniej, aby uzyskać wyjątkowo stabilny materiał. Co najlepsze, HyperSmooth jest teraz dostępny we wszystkich trybach fotografowania.

Firma była w stanie częściowo ulepszyć HyperSmooth, zmieniając sposób, w jaki czujnik obrazu współdziała z GP1, niestandardowym układem przetwarzającym firmy. Hero 8 Black jest trzecią kamerą, która korzysta z GP1, a ulepszenia HyperSmooth pokazują, że firma może zrobić znacznie więcej, aby wykorzystać posiadanie większej ilości stosu przetwarzania obrazu, według Pablo Lema, wiceprezesa GoPro odpowiedzialnego za zarządzanie produktem i doświadczenie użytkownika.

Wspomagana przez HyperSmooth funkcja „Time Warp”, którą GoPro zadebiutowało na Hero 7 Black, również zyskuje własne odświeżenie na Hero 8 Black. Teraz automatycznie dostosuje prędkość nagrania na podstawie danych z kamery, a nowa opcja pozwala dotknąć nagrania w trakcie wypaczania w czasie, aby przejść do nagrania „w czasie rzeczywistym”, gdy chcesz skupić się na czymś zamiast dmuchać tuż obok tego.

GoPro dodało także nową funkcję Live Burst, która w dużej mierze naśladuje zdjęcia Apple Live. W tym trybie aparat zapisuje zdjęcia o wartości 1,5 sekundy przed i po naciśnięciu spustu migawki, co utrudnia pominięcie dokładnie tego zdjęcia.

Hero 8 Black zaznacza prawie każde pudełko, jeśli chodzi o rozdzielczość i specyfikację. Nagrywa materiał 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę, w tym z szybkością 100 Mb / s po raz pierwszy w historii. Będzie nagrywać 240 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p w celu uzyskania materiału w zwolnionym tempie. Hero 8 Black może transmitować na żywo w rozdzielczości 1080p, w porównaniu z 720p na Hero 7 Black.

Wadą wszystkich tych opcji rozdzielczości i liczby klatek na sekundę jest to, że może być przytłaczająca. Więc GoPro dodało szufladę „predefiniowanych ustawień”, do której użytkownicy mogą uzyskać dostęp poprzez szybkie przesunięcie palcem. Kamera jest dostarczana z czterema już wybranymi, ale można je łatwo dostosować, a kamera może przechowywać do 10 jednocześnie. Ustawienia ProPro dla GoPro można teraz znaleźć tutaj.

„Najważniejszym pytaniem, jakie otrzymujemy w rozmowach z obsługą klienta, jest:„ Jakich ustawień powinienem użyć do czego? ”Lema powiedziała The Verge. „Nasze kamery to bardzo potężne urządzenia. Permutacje liczby klatek na sekundę, rozdzielczości i obiektywów, (włączanie) ProTune. To mdłości. ”Lema powiedział, że jego zespół„ zaufał GoPro całym mózgiem ”i sprowadził ulubione ustawienia wszystkich do czterech ustawień wstępnych, które są dostarczane wraz z kamerą. „Nie mają być wyczerpujące, ale mają być pierwszymi wskazówkami GoPro, które mówią:„ Najpierw powinieneś najpierw użyć kamery ”.

W tym samym stylu podkreślania prostoty, GoPro zmieniło nazwę różnych opcji pola widzenia w Hero 8 Black. Obecnie określa się je mianem „soczewek cyfrowych”, a użytkownicy mogą przełączać się między nimi za pomocą zaledwie kilku dotknięć, od superszerokiego aż po wąski.

Po stronie zdjęć Hero 8 Black rejestruje ujęcia 12-megapikselowe, a użytkownicy mogą teraz robić zdjęcia RAW w trybie poklatkowym i seryjnym, a nie tylko w zwykłym trybie fotografowania. Firma twierdzi, że zdjęcia HDR Hero 8 Black będą teraz wyglądać znacznie lepiej, ponieważ nie używa już algorytmów przetwarzania innych firm do łączenia wielu zdjęć, co prowadziło do powstawania artefaktów „zjawy” na zdjęciach z ruchem

„Dzięki Hero 7 Black robiliśmy HDR w sposób, który powiedziałbym, że był wykształcony, ale nie super naukowy”, powiedział Lema. „Ale dzięki Hero 8 Black naprawdę zmieniliśmy sposób, w jaki czytamy czujnik, dzięki czemu ghosting HDR jest prawie całkowicie wyeliminowany”.

Wreszcie GoPro po raz kolejny zmodyfikowało swoją aplikację mobilną. Niedawno połączył swoją aplikację do edycji Quik z główną aplikacją do podłączania aparatu, aby stworzyć jedną aplikację, która robi prawie wszystko. Lema nazywa to „największą inicjatywą programową, jaką mieliśmy w GoPro, odkąd mamy aplikację mobilną”.

ZA los z tych zmian wydaje się, że pochodzą z pewnego zaufania, co nie zawsze miało miejsce w przypadku GoPro w ciągu ostatnich kilku lat. Ogromny sukces Hero 7 Black – był to najlepiej sprzedający się aparat GoPro w historii – pomógł oddzielić firmę od bardziej niestabilnych czasów, takich jak wycofanie i ostateczna śmierć pierwszego i jedynego drona Karma; wiele rund zwolnień; oraz wzrost, a następnie ubijanie zatłoczonego asortymentu produktów. Firma ma również tendencję finansową we właściwym kierunku, niedawno podniosła perspektywę na drugą połowę 2019 roku.

Teraz na solidnym gruncie, GoPro oczywiście chce wypróbować kilka nowych rzeczy, takich jak wypuszczenie nowej kamery 360 stopni na rynek, który nie jest w pełni otwarty na ten pomysł, lub zainwestowanie pieniędzy w opracowanie nowego systemu modów, który może zmienić sposób GoPro przyzwyczaja się (i kto je kupuje) lub wprowadza poprawki w działaniu kamery GoPro. Takie podejście pomoże GoPro odeprzeć wszelkich nowych konkurentów (takich jak DJI, które weszły na rynek kamer sportowych w tym roku), pozostając silnym, ponieważ kamery smartfonów stają się jeszcze lepsze i bardziej wszechstronne.

Vox Media ma spółki stowarzyszone. Nie mają one wpływu na treści redakcyjne, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasza polityka etyczna.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *