Drone XPro : Moment Air przynosi anamorficzny obiektyw do DJI Drones na potrzeby filmu

:

Moment Air
Julian Chokkattu / Digital Trends

Moment, firma produkująca wysokiej jakości obiektywy do smartfonów, rozszerza swoją wiedzę na drony – w szczególności DJI Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom. Platforma nosi nazwę Moment Air i obejmuje nie tylko obiektywy, ale także filtry, nowy system montażu oraz obudowę iPhone'a.

Soczewka anamorficzna powraca

Obecnie dostępna jest tylko jedna soczewka, a mianowicie soczewka anamorficzna dronów. Moment wypuścił w zeszłym roku swój skoncentrowany na kinematografii obiektyw anamorficzny do smartfonów, który oferuje proporcje obrazu w całym kinie, a także zgrabne efekty rozjaśnienia obiektywu. Soczewka zapewnia takie same wyniki, ale została przeprojektowana z „kompozytami i metalami klasy lotniczej” – Moment nazywa tę konstrukcję „Featherlight” – aby upewnić się, że nie jest zbyt ciężka dla drona.

Dron anamorficzny wykorzystuje zastrzeżony „System mocowania zamka i wyważenia”, który pozwala na przymocowanie soczewki do kamery drona i dodanie przeciwwagi po drugiej stronie, aby nie wpływać na gimbal. Zapewnia również, że soczewka pozostaje mocno na swoim miejscu, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że soczewka spadnie z drona w powietrzu.

Moment ma również zestaw filtrów, które można kupić do aparatu w DJI Mavic 2 Pro lub Mavic 2 Zoom. Możesz użyć filtra ND (neutralnej gęstości), aby pomóc kontrolować ekspozycję i uzyskać „rozmycie filmowe”, lub filtra CPL (polaryzator kołowy / liniowy), który pomaga zmniejszyć odblaski i odbija światło pod różnymi kątami. Filtry te są wykonane z aluminium klasy lotniczej, a Moment twierdzi, że są najlżejszymi dostępnymi dronami Mavic 2. Mają także powłoki hydrofobowe, mają odporne na zarysowania szkło i „odporną na strzaskanie konstrukcję”. Możesz je kupić do obiektywu anamorficznego lub do aparatu na dronach – filtrów nie można jednak zamieniać, ponieważ te do Obiektyw ma inny mechanizm mocowania niż w przypadku aparatu Mavic 2.

Cienka skrzynia Moment

Aby móc korzystać z soczewek Moment, potrzebujesz etui Moment na smartfonie, ale zwykle były nieco nieporęczne. Oznacza to lepszą ochronę, ale wadą może być wciśnięcie telefonu do kontrolera drona, gimbala lub statywu bez wyjmowania obudowy. Nowa obudowa iPhone'a Moment rozwiązuje ten problem i jest bezczelnie nazywana „pasuje do obudowy iPhone'a kontrolera dronów”.

Jest on obecnie dostępny tylko dla iPhone'a XR, iPhone'a XS i iPhone'a XS Max, ale zachowuje ten sam system mocowania serii M, dzięki czemu można przymocować najnowsze obiektywy Moment do etui. Jest wykonany z kompozytu poliwęglanowego i materiału TPU i ma tylko 0,75 mm grubości; powinien być w stanie zmieścić się w dowolnym kontrolerze drona, gimbalu lub statywie mobilnym bez żadnych problemów. Na dole jest nawet szersze wycięcie, więc obudowa nie koliduje z podłączonymi mikrofonami.

Cena i dostępność

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=CKgb6870niI (/ embed)

Moment uruchamia Moment Air na Kickstarterze i spodziewa się, że nowe produkty zostaną wysłane do listopada – jeśli kampania zostanie pomyślnie sfinansowana. Dron anamorficzny kosztuje 300 USD, ale zwolennicy Kickstarter mogą go zdobyć za 200 USD. Filtry dronowe Airlight pozwolą ci cofnąć 120 $, ale to tylko 100 $ na Kickstarter. Ultra Thin Photo Case kosztuje 30 USD, ale na Kickstarterze kosztuje 25 USD.

Zalecenia redaktorów
Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *