Xone Phone : Bez przełomu, mówi mąż Nazanina Zaghari-Ratcliffe'a po spotkaniu z premierem

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Mąż Nazanina Zaghari-Ratcliffe'a powiedział, że „nie doszło do przełomu” z Borisem Johnsonem, kiedy rozmawiali o wysiłkach na rzecz uwolnienia brytyjsko-irańskiej matki z więzienia w Teheranie.

Richard Ratcliffe i ich pięcioletnia córka Gabriella spotkali się z premierem na Downing Street w sprawie zatrzymania pracownika organizacji charytatywnej, które trwa po prawie czterech latach.

Matka odwiedzała rodziców wraz ze swoją ówczesną córeczką, kiedy została aresztowana i oskarżona o szpiegostwo, czego ona i rząd Zjednoczonego Królestwa zdecydowanie zaprzeczają.

Wszelki optymizm w stosunku do szans na wolność pani Zaghari-Ratcliffe został stłumiony przez gwałtowne napięcia z Iranem wywołane zabiciem przez USA jego najwyższego generała, Qassem Soleimani.

Ale Ratcliffe nadal wywierał presję podczas spotkania z sekretarzem spraw zagranicznych Dominicem Raabem i premierem, którego skrytykował za rozpatrzenie sprawy pracownika organizacji charytatywnej i potencjalnie pogorszenie jej sytuacji.

Ściskając dłoń córki, Ratcliffe powiedział dziennikarzom: „Prawdę mówiąc, bez przełomu”, wychodząc ze spotkania.

Powiedział, że namawiał premiera do „odważności” w kontaktach z Iranem, i był przekonany, że Johnson jest „osobiście zaangażowany” w jej sytuację – choć nie przepraszał za swoje wcześniejsze błędy.

Nazanin Zaghari-Ratcliffe "data-title =" Nazanin Zaghari-Ratcliffe aresztowany "data-copyright-holder =" PA Media "src =" PA Media "data-credit =„ Materiały dla rodziny ”data-use-terms =" UŻYWANIE BIURKA TYLKO. WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU REDAKCYJNEGO. NIE ZDJĘCIE PLIKU SPRZEDAŻY "srcset =" https://image.assets.pressassociation.io/v2/image/production/ed9f0bb6f17a830210908b9004f1d08bY29udGVudHNlYXJjaCwxNTc5ODcxNzY5/2.4978/2.4978 /image/production/ed9f0bb6f17a830210908b9004f1d08bY29udGVudHNlYXJjaCwxNTc5ODcxNzY5/2.49782274.jpg?w=640 640W, https://image.assets.pressassociation.io/v2/image/production/ed9f0bb6f17a830210908b9004f1d08bY29udGVudHNlYXJjaCwxNTc5ODcxNzY5/2.49782274.jpg?w=1280 1280w "wielkości" (= maksymalna -width: 767px) 89vw, (max-width: 1000px) 54vw, (max-width: 1071px) 543px, 580px "/>
 
<figcaption>Nazanin Zaghari-Ratcliffe (materiały rodzinne / PA)</figcaption></figure>
<p><!-- EMBED END Image { id:

Ale ojciec dodał: „Współczucie nie wystarczy, aby nas z tego wyciągnąć”.

Powiedział, że istnieje „luka” między jego poczuciem, że rząd musi być „twardy wobec Iranu”.

„Nie sądzę, abym odszedł, myśląc, że Nazanin wyjdzie jutro, a nawet w przyszłym tygodniu, i dokładnie zastanowię się nad tym, co mówię jej przez telefon w sobotę o tym, gdzie ma nadejść nadzieja” – dodał Ratcliffe.

Zaghari-Ratcliffe, 41-letnia matka, która mieszkała w Londynie, po aresztowaniu w kwietniu 2016 r. Odbywa pięcioletni wyrok, ale obawiają się, że Iran może wnieść kolejne zarzuty.

Jej rodzina i rząd Zjednoczonego Królestwa zawsze utrzymywali swoją niewinność, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewniało jej ochronę dyplomatyczną w celu wywierania dodatkowej presji.

Richard Ratcliffe z córką Gabriellą Zaghari-Ratcliffe w Downing Street
Richard Ratcliffe z córką Gabriellą Zaghari-Ratcliffe w Downing Street (Kirsty O’Connor / PA)

Gabriella, która niedawno wróciła z Iranu, aby zamieszkać z ojcem, była obecna na czwartkowym spotkaniu, podczas którego dali premierowi portfel, który zrobiła pani Zaghari-Ratcliffe. Cieszyła się, widząc kota Larry'ego, ale odrzuciła sok jabłkowy od doradców premiera.

Mąż powiedział, że podczas spotkania wyraźnie stwierdzono, że jego żonę zakładano jako „szachy”, ale przyznał, że Wielka Brytania kroczy dyplomatycznym „balansowaniem na linie”.

Jednym z problemów wywołujących napięcia w Teheranie jest spór o 400 milionów funtów między Wielką Brytanią a Iranem w sprawie umowy dotyczącej czołgów Chieftain z lat 70.

Premier jasno stwierdził, że „należy rozwiązać jak najszybciej”, powiedział Ratcliffe.

Pan Johnson był nieustannie krytykowany za błędne twierdzenie, gdy był sekretarzem spraw zagranicznych, że pani Zaghari-Ratcliffe szkoliła dziennikarzy w czasie jej aresztowania.

Cztery dni później została wezwana na nieplanowaną rozprawę sądową, podczas której komentarze Johnsona zostały przytoczone jako dowód, że była zaangażowana w „propagandę przeciwko reżimowi”.

Boris Johnson
Boris Johnson (Stefan Rousseau / PA)

Ratcliffe powiedział, że podczas ostatniego spotkania nie rozmawiali o przeszłości i chciał skupić się na dalszych wysiłkach.

Jego żona należy do pięciu osób z podwójnym obywatelstwem brytyjsko-irańskim lub z brytyjskimi powiązaniami, które prawdopodobnie przebywają w więzieniu w Iranie.

Istnieją pewne nadzieje, że napięcia dyplomatyczne mogą złagodzić sytuację między Londynem a Teheranem, jeśli długo trwający spór finansowy zostanie rozstrzygnięty.

W tym tygodniu Sąd Apelacyjny zajmował się wstępną kwestią odsetek od zaległej kwoty, ale oczekuje się, że pełny spór powróci w późniejszym terminie.

Ale ambasador Iranu w Wielkiej Brytanii, Hamid Baeidinejad, nadał znaczenie bieżącemu postępowaniu.

Napisał na Twitterze, że jeśli część długu zostanie przekazana Teheranowi, będzie to oznaczać, że „proces sądowy dobiega końca i nie będzie usprawiedliwienia dla niewypłacalności” ze strony rządu.

Oficjalny rzecznik premiera powiedział, że Downing Street „nie rozpoznaje żadnych powiązań” między więzieniem a anulowaną umową na 1500 czołgów Chieftain wykonanych z przedrewolucyjnego Iranu w latach siedemdziesiątych.

Poseł Partii Pracy Tulip Siddiq wezwał jednak rząd do pomocy w uwolnieniu jej wyborcy i położenia kresu „niewybaczalnemu” zachowaniu poprzez zwrot zaległej sumy.

Ale przywódca domu Jacob Rees-Mogg powiedział, że problem jest „niezwykle trudny”.

„Rząd brytyjski nie może i nie może płacić ani wydawać się płacić, ani w rzeczywistości, ani w rzeczywistości, pieniędzy, aby umożliwić uwolnienie osób, które zostały nielegalnie zatrzymane,” powiedział w wywiadzie dla Commons.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *