Xone Phone : E coli znalezione w zaopatrzeniu w wodę na przedmieściach wschodniego Christchurch

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Liana Tawhara i jej 6-letnia córka Lexi należą do około 2000 gospodarstw domowych w Christchurch, które zostały zmuszone do gotowania wody zaledwie kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia.

Liana Tawhara i jej 6-letnia córka Lexi należą do około 2000 gospodarstw domowych w Christchurch, które zostały zmuszone do gotowania wody zaledwie kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia.

Mieszkańcy East Christchurch muszą nadal gotować wodę po znalezieniu śladów E Coli na miejskiej stacji pomp.

Ostrzeżenie otrzymano w tysiące gospodarstw domowych w częściach Shirley, Bexley, Wainoni i New Brighton w sobotę po potwierdzeniu zanieczyszczenia próbek pobranych w piątek na stacji pomp Keyes w Rawhiti Domain.

Mieszkańcy zostali ostrzeżeni przez telefoniczny system ostrzegania Obrony Cywilnej, a wodociągi w strefie zostały spłukane.

Stacja pomp dostarcza wodę bezpośrednio do około 2000 domów, ale zawiadomienie o gotowaniu wody zostało wydane dla całej strefy zaopatrzenia Rawhiti, która ma około 14 000 nieruchomości w swoich granicach.

Całą wodę używaną w dotkniętych obszarach do picia, przygotowywania posiłków, mycia naczyń, mycia zębów lub robienia lodu należy gotować do odwołania.

ZOBACZ PEŁNĄ MAPĘ TUTAJ

Mieszkanka Liana Tawhara powiedziała, że ​​po raz pierwszy zdała sobie sprawę z problemu, kiedy wyjrzała przez okno i zobaczyła pracowników wypompowujących tysiące litrów wody na drogę.

Tawhara poszła na Facebooka i dowiedziała się, że kazano jej zagotować wodę.

Mieszkańcy obszarów dotkniętych zawiadomieniem o gotowaniu wody zostali powiadomieni w sobotę przez system powiadamiania tekstowego Obrony Cywilnej.

Dostarczone

Mieszkańcy obszarów dotkniętych zawiadomieniem o gotowaniu wody zostali powiadomieni w sobotę przez system powiadamiania tekstowego Obrony Cywilnej.

CZYTAJ WIĘCEJ:
* Główny wybuch wody powodzi ruchliwej ulicy Christchurch
* Rada wzywa mieszkańców Diamond Harbour do zagotowania wody po znalezieniu E coli
* Strumień Christchurcha z fluorescencyjnym zielonym światłem

Tawhara powiedziała, że ​​jej sześcioletnia córka Lexi umyła zęby w piątek wieczorem wodą potencjalnie skażoną i oboje poszli spać z butelkami wypełnionymi wodą z kranu.

„Jestem tu od trzech lat i po raz pierwszy widziałem [wykonawców] pompujących, oczywiście oczyszczających linie.

Liana Tawhara mówi, że jej córka Lexi umyła zęby potencjalnie zanieczyszczoną wodą w piątek wieczorem.

IAIN MCGREGOR / STUFF

Liana Tawhara mówi, że jej córka Lexi umyła zęby potencjalnie zanieczyszczoną wodą w piątek wieczorem.

„Teraz, kiedy jesteśmy poza szkołą, nie muszę wysyłać [Lexi] do szkoły z butelkami po napojach. Chodzi raczej o to, aby upewnić się, że mamy wystarczająco dużo, aby umyć zęby i opiekować się zwierzętami.

„Największym problemem będzie ochłodzenie go”.

Gdzie indziej w Nowym Brighton, kierownik baru Rawhiti Golf Club, Tami Pearce, powiedział, że ostrzeżenie pojawiło się przed sobotnim wieczorem.

Oznaczałoby to wycieczkę do supermarketu, aby kupić dodatkowe butelki wody lub gotować wszystko z kranu, ale udało się podobną sytuację po trzęsieniach ziemi w Canterbury.

„Gdybyśmy nie mieli trzęsień ziemi, byłbym zestresowany” – powiedziała.

Mieszkańcom części Bexley, Wainoni, New Brighton i Shirley zaleca się gotowanie wody do odwołania.

MARJORIE COOK / STUFF

Mieszkańcom części Bexley, Wainoni, New Brighton i Shirley zaleca się gotować wodę do odwołania.

Rzeczniczka Rady Miasta Christchurch powiedziała, że ​​trzeba było zanotować trzy dni wyraźnego obliczenia, zanim zawiadomienie o gotowaniu wody mogło zostać zniesione.

Tim Drennan, kierownik ds. Retikulacji i konserwacji, powiedział, że zawiadomienie pozostanie na miejscu, dopóki testy laboratoryjne nie potwierdzą, że woda jest zdatna do picia.

„Doprowadzenie wody do wrzenia jest wystarczające, aby zabić robactwo. Jeśli nie możesz zagotować wody, lecz ją, dodając jedną łyżeczkę domowego wybielacza na 10 litrów wody i pozostaw na 30 minut”.

Drennan powiedział, że przyczyna zanieczyszczenia nie jest jeszcze znana.

„Personel pracuje nad identyfikacją przyczyny zanieczyszczenia, ale w międzyczasie opróżnimy sieć, aby zapewnić usunięcie wszystkich śladów E. coli”.

Próbki wody są codziennie pobierane i testowane dla całego miasta.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie rady miasta, www.ccc.govt.nz.

STACY SQUIRES / STUFF

Profesor biologii z Uniwersytetu Canterbury, Jack Heinemann i jego zespół odkryli E. coli w rzece Avon, które są odporne na antybiotyki.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *