Xone Phone : Northwestern wciąż nie może zamknąć – BT Powerhouse

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Do tej pory zrobiłeś wszystko dobrze. Wydobyłeś swoje najlepsze ruchy taneczne, kupiłeś jej ulubionego drinka i unikałeś mówienia głupot. Czas poprosić ją o numer telefonu, a BANG, George Clooney wpada i kradnie dziewczynę.

Tak musi się czuć Chris Collins za każdym razem, gdy dotyka boiska do koszykówki w tym sezonie. Jego żbiki były w dziewięciu grach rozstrzygniętych przez 10 lub mniej punktów i wygrały tylko dwa z tych konkursów. Stracili także osiem z ostatnich dziewięciu gier.

Z tych ośmiu strat stracili średnio o 6 punktów. Wildcats utrzymał późną przewagę nad numerem 24 w Illinois, zanim Ayo Dosunmu ujawnił swoją obecność w ostatnich minutach. Wildcats prowadzili wtedy aż o 14 przeciwko nr 17 w stanie Maryland we wtorek wieczorem, a następnie stracili 25 w drugiej połowie. Nie trzeba dodawać, że Northwestern boryka się z trudnościami, często reprezentowanymi przez młody zespół, który próbuje odnaleźć swoją tożsamość.

Szczerze mówiąc, Wildcats poczyniły ogromne postępy w ciągu ostatniego miesiąca, co pozwala im być w tych bliskich meczach z naprawdę dobrymi zespołami. Wyglądali na ofensywnie, ponieważ byli w stanie znaleźć nieco więcej rytmu na połowie pola.

Jedną z nowych cech przestępstwa jest to, że Pat Spencer wykorzystuje swój rozmiar w stosunku do przeciwników. Kiedy Collins użyje małego składu Robbiego Berana i Pete'a Nance'a na frontowym boisku, Wildcats postawi Spencera na dole, a następnie wyprowadzi czterech graczy zza łuku. Dzięki przewadze Spencera pod względem wielkości i siły w porównaniu z większością strażników punktowych w Wielkiej Dziesiątce, był w stanie uzyskać wiele łatwych spojrzeń w pobliżu kosza. Poza tym udało mu się również łatwo znaleźć innych facetów na obwodzie, a mianowicie Millera Koppa.

Collins również czerpie więcej ze swoich młodych facetów, a Robbie Beran stał się fajnym kawałkiem na początku swojej kariery, zdobywając 17 punktów przeciwko Illinois w zeszłym tygodniu. Boo Buie wykazał również zdolność do popełniania wykroczenia, pomimo braku poprzednich pięciu gier z powodu problemów z kręgosłupem. Jared Jones przyczynił się nawet więcej, grając ponad 10 minut w ostatnich pięciu grach. Najbardziej zachęcającym długoterminowym rozwojem dla Northwestern jest poprawiona spójność Millera Koppa, który jest cicho jednym z najlepszych trzypunktowych strzelców w Wielkiej Dziesiątce, próbując więcej niż pięciu na mecz.

Podczas gdy Kopp wykazał potencjał całej wielkiej dziesiątki, Pete Nance cofnął się od początku harmonogramu konferencji. Drugi student Akronu zadowala się trójkami, chociaż nie jest w nich zbyt dobry, strzelając zaledwie 28 procent z trzech w tym roku. W wyniku tej tendencji do osiadania trafił na linię rzutów wolnych tylko w jednym z trzynastu ostatnich meczów. W rzeczywistości jest drugi w drużynie pod względem procentowego rzutu wolnego na prawie 82 procent, jednak w tym roku próbował tylko 22 rzutów wolnych. Nance ma 6'10 ”i jest bardziej wysportowany i wyszkolony niż wielu dużych mężczyzn na tej konferencji. Musi obniżyć ten atletyzm i przekształcić swoją grę w podejście wywrotowe zamiast podejścia zewnętrznego, którego obecnie używa, biorąc 3,5 trzy punkty na mecz.

Jako zespół jednym z powodów, dla których Wildcats walczyły w zamykaniu ciasnych gier, jest ich obrona. Collins stosuje 2-3 strefy, aby spowolnić drużyny, jednocześnie modląc się, aby ich przeciwnicy nie rozgrzali się za łukiem. Ta strategia działała w pierwszej połowie przeciwko Maryland, gdy Terps poszedł 5-17 z trzech przed przerwą. Jednak strefa Northwestern po prostu nie jest zbyt dobra, ponieważ ich skrzydła są zbyt wolne, aby się obracać, co powoduje, że ich przeciwnicy mają wiele otwartych spojrzeń.

Wildcats pokazały zdolność do trzymania się ciasno z wieloma naprawdę dobrymi drużynami w tym sezonie, a poprawiony poziom talentów jest widoczny. Oczywiste jest, że brak doświadczenia był jak dotąd piętą achillesową tego zespołu. Jeśli drużyna jest w stanie zebrać czterdzieści dobrych minut, może pokonać wiele drużyn w Wielkiej Dziesiątce. Do tego czasu fani Northwestern będą nadal rozczarowani, gdy zabrzmi ostatni brzęczyk, pomimo wzrostu młodych graczy w tym zespole.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *