Xone Phone : Połączenia Wi-Fi powinny być standardową funkcją Androida

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Nie spodziewałem się, że nadal będę używać Google Pixel 3a. Myślałem, że wrócę z powrotem do Galaxy S10, gdy 3a zostanie dodany do Androida Q Beta w czerwcu, ale tutaj nadal używam telefonu Beta jako mojego codziennego sterownika. Jeśli mam być całkowicie szczery, chciałbym wrócić do S10. Większy ekran był przyjemny dla filmów i gier, a Wizards Unite nie działa jeszcze na Androidzie Q.

Ale nie wrócę z powodu dwóch prostych faktów: zasięgu komórki w moim mieszkaniu do bani, a odblokowany Google Pixel 3a obsługuje połączenia Wi-Fi AT&T, co sprawia, że ​​jest to GD jednorożec dla mnie – i potencjalnie dla całej mojej rodziny.

Połączenia przez Wi-Fi to coś, co wielu użytkowników uważa za coś oczywistego na swoich telefonach, zwłaszcza jeśli mają T-Mobile, który umożliwia połączenia Wi-Fi na wszystkich sprzedawanych telefonach, a także wielu odblokowanych telefonach. Sprint i Verizon zezwalają na połączenia Wi-Fi na większości telefonów, chociaż ten ostatni ma funkcje, przez które musisz przejść, aby się do niego kwalifikować. Następnie mamy AT&T, który zezwala na połączenia Wi-Fi tylko na 48 urządzeniach – które musisz kupić bezpośrednio w AT&T.

Nasza ulubiona usługa VPN jest teraz bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej

Kupiłeś odblokowanego Samsunga Galaxy S10? Mimo że sprzęt jest dokładnie taki sam, nie będziesz w stanie odbierać połączeń Wi-Fi, chyba że będziesz miał kłopot z flashowaniem wersji oprogramowania AT & T (prawdopodobnie nie powinieneś tego robić). W ciągu ostatnich trzech lat korzystałem z pięciu odblokowanych telefonów komórkowych, w tym S9 + i S10, a połączenia Wi-Fi AT&T zostały zablokowane na wszystkich z wyjątkiem Pixela 3a.

Połączenia Wi-Fi w tej chwili wymagają specjalistycznego oprogramowania dla większości operatorów, a pięć lat temu przyjąłem tę wymówkę, przekląłem technologicznych bogów za ukrywanie tej funkcji przede mną i ruszyłem z życiem. Dzisiaj patrzę na połączenia Wi-Fi w taki sam sposób, w jaki patrzyliśmy na Hotspot Wi-Fi i funkcje Tetheringu: jest to coś, co może i powinno być częścią podstawowego systemu operacyjnego Android, zamiast wymagać od użytkowników przeskakiwania przez obręcze rootujące telefony – lub ponosząc zawyżone koszty urządzeń zablokowanych przez operatora.

To brzmi jak szalony pomysł, ale tylko dopóki nie spojrzymy przez przejście między naszymi owocowymi sąsiadami. Począwszy od telefonu iPhone 5c i nowszego, połączenia Wi-Fi są obsługiwane przez większość głównych operatorów w USA i Kanadzie, a także operatorów na całym świecie. Ustawienia połączeń Wi-Fi są zlokalizowane w jednym miejscu na iPhone'ach, w przeciwieństwie do umieszczania ich w jednym z pięciu różnych miejsc, w zależności od operatora i producenta.

Standaryzacja połączeń Wi-Fi i udostępnienie ich większej liczbie urządzeń nie jest niepoważnym żądaniem; jest to funkcja bezpieczeństwa publicznego. Jeśli mieszkasz w domu z metalowym dachem, myślisz o ścianach lub po prostu mieszkasz w martwym punkcie, połączenia Wi-Fi to jedyny sposób, aby niezawodnie zadzwonić do kogoś. Moje obecne mieszkanie ma tandetny sygnał w salonie i sypialni i nie mogę w ogóle uzyskać sygnału w łazience, w której byłbym w trakcie tornada lub inwazji domowej. Bez połączeń Wi-Fi nie miałbym niezawodnego sposobu wykonywania połączeń w nagłych wypadkach, dlatego Pixel 3a jest moim codziennym sterownikiem w dającej się przewidzieć przyszłości.

Połączenia przez Wi-Fi dają mi spokój w apartamencie w martwej strefie.

Nowe mieszkanie mojej bliźniaczki ma również nieskazitelny odbiór, a po poinformowaniu jej, że połączenia Wi-Fi działają na Pixel 3a, chce ją kupić następnym razem, gdy trafi do sprzedaży. Mikrokomórka AT&T w domu moich rodziców przestała działać, a ponieważ zostały one przerwane na rzecz połączeń Wi-Fi, moi rodzice mogą być zmuszeni do zakupu nowych telefonów tylko po to, aby nadal odbierać połączenia we własnym domu. Lub zmień nośniki, pomysł, który zyskuje na sile w domu.

Przeniesienie ciężaru wsparcia z poszczególnych modeli na operatorów współpracujących z Google na podstawowym systemie Android może znacznie zwiększyć dostęp do połączeń Wi-Fi, szczególnie dla ogromnej i rosnącej liczby użytkowników, którzy kupują odblokowane telefony, które mogą śledzić je od operatora do nośnik. Byłoby to wyzwanie, ale jestem więcej niż pewien, że Google może współpracować z przewoźnikami, aby to osiągnąć.

W końcu, jeśli Apple może to zrobić, jak trudne może być?

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *