Xone Phone : Apple opiera się naciskom UE na powszechną ładowarkę do telefonu, twierdzi, że stłumi innowacje

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

UE już od ponad dekady naciska na wspólną wtyczkę ładowarki do telefonów komórkowych, ale zawsze istniała jedna silna przeszkoda – Apple. W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wprowadził poprawkę do projektu ustawy, która uczyniłaby wspólną ładowarkę niezbędną dla telefonów (i innych gadżetów bezprzewodowych). W tym tygodniu Apple wydało odpowiedź.

Cupertino ostrzega, że ​​wspólna ładowarka stłumi innowacje i będzie kłopotliwa dla konsumentów. Aby to udowodnić, Apple zleciło badanie, w którym stwierdzono, że przejście na jeden standard będzie wiązało się z kosztami 1,5 miliarda euro, znacznie przekraczającymi przewidywane 13 milionów euro korzyści dla środowiska.

Apple opiera się naciskom UE na powszechną ładowarkę do telefonu, twierdzi, że stłumi innowacje

Apple już częściowo przeniosło się na USB-C – najnowsze modele iPada Pro i MacBook używają wyłącznie portu (cóż, laptopy mają również gniazdo 3,5 mm). A iPhone 11 Pro duo jest wyposażony w ładowarkę USB-C, ale do połączenia z telefonem potrzebuje kabla C-Lightning. Do tej pory wszystkie pogłoski o tym, że iPhone zyskuje port USB-C, okazały się fałszywe.

W każdym razie Komisja Europejska opublikuje własne badanie na temat wpływu wspólnej ładowarki pod koniec stycznia lub na początku przyszłego miesiąca. Obecnie Komisja rozważa najlepszy sposób na stworzenie prawodawstwa wymagającego wspólnej ładowarki.

Źródło

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *