Drone XPro : Insta360 One R zmierzy się z GoPro z modułową kamerą 4K i kamerą 360 stopni

:

Insta360 One R może być ostatnią potrzebną kamerą akcji, dzięki unikalnej modułowej konstrukcji, która pozwala łączyć kamery 4K, 360 stopni i jeden cal z czujnikami w jednym korpusie wielkości GoPro. Jest to również jedna z najlepszych rzeczy, jakie do tej pory widzieliśmy na CES 2020.

Nie dostajesz wszystkich trzech kamer w pudełku, a Insta360 zapewnia różne pakiety One R, dzięki czemu możesz stworzyć system kamer akcji, który chcesz. Aparat podstawowy z modułem 4K kosztuje 299,99 USD / 299,99 GBP / 499,99 USD, ale Insta360 One R Twin Edition dodaje kamerę 360 stopni za 479,99 USD / 439,99 GBP / 749,99 USD.

Premium 5,3 tys. Jednocalowego modu szerokokątnego – który według Insta360 „osiąga najlepszą wydajność w kamerze akcji” – kosztuje 549,99 USD / 519,99 GBP / 849,99 USD, a wszystkie trzy zestawy są dostępne od dziś na całym świecie.

Jak więc działa ten fajny system? Insta360 One R dzieli się na trzy części: jedna mieści procesor, druga to ekran, a trzecia to wymienny na gorąco mod obiektywu, z których są trzy do wyboru.

Marzysz o przekształceniu kamery w 360-stopniową kamerę akcji, aby po zakończeniu podróży można było zmienić kadrowanie w raftingu? Tak długo, jak kupiłeś wersję Twin, możesz wyjąć moduł 4K i umieścić w tym miejscu kamerę z dwoma obiektywami.

Jak znaleźliśmy w naszym ręce na recenzję Insta360 One R, działa to bardzo dobrze w praktyce, chociaż jest kilka wad modułowej konstrukcji, w tym dość mały ekran dotykowy.

Nowy jednocalowy cud?

Insta360 One R

(Źródło zdjęcia: Future)

Mimo to Insta360 One R zapowiada się na bardzo sprawną kamerę akcji, niezależnie od tego, z którym modułem kamery zdecydujesz się wybrać. Mod 4K Wide Angle Mod może nagrywać filmy 4K / 60p i 8x w zwolnionym tempie w rozdzielczości 1080p. Tymczasem Dual-Lens 360 Mod odpowiada zdolności Insta360 One X do nagrywania filmów w rozdzielczości 5,7K i podobnie wykorzystuje zwykle doskonałą stabilizację FlowState firmy, aby utrzymać płynność nagrań.

Tym, co naprawdę nas ekscytuje, jest jednocalowy mod szerokokątny, który został opracowany wspólnie z Leicą. Od czasu nieco rozczarowującego Sony RX0 II czekaliśmy na kamerę akcji z większym 1-calowym sensorem, a ten z Insta360 brzmi bardzo obiecująco. Nagrywa wideo o rozdzielczości 5,3 tys. I zdjęcia 19 MP z obiektywu, który najwyraźniej wykorzystuje technologię optyczną Leiki i może być idealnym narzędziem wideo bijącym smartfony do sportów akcji.

Pomimo modułowości, Insta360 One R jest również zaskakująco twardy, z wodoodpornością, która działa do pięciu metrów, oraz opcjonalnym futerałem nurkowym w ofercie dla każdego, kto musi nurkować do 60 metrów. To powiedziawszy, rywale tacy jak GoPro Hero 8 Black i DJI Osmo Action mogą zanurzyć się dwa razy głębiej pod wodą bez walizki, i będziemy musieli poczekać do naszej pełnej recenzji, aby dowiedzieć się, jak dobrze ten projekt radzi sobie w prawdziwym świecie akcji nadużycia sportowe.

W typowym stylu Insta360 wszystkie trzy aparaty są również wyposażone w specjalne tryby fotografowania, w tym śledzenie obiektów Deep Track, automatyczną edycję FlashCut, sterowanie głosem i automatyczną ramkę do filmów 360 stopni, która obiecuje automatyczne wybranie najbardziej interesujących klatek i teoretycznie pomóż mu dopasować łatwość obsługi GoPro Max.

Na miłość modów

Insta360 One R

(Źródło zdjęcia: Insta360)

Z pewnością nie można winić Insta360 za ambicje, jeśli chodzi o nowy modułowy system kamer akcji. Ogłoszono już kilka nadchodzących modów do Insta360 One R, w tym skrzynkę z akumulatorem wspomagającym (dwukrotnie dłuższą żywotność baterii), która będzie współpracować z Invisible Selfie Stick, który automatycznie edytuje w 36-stopniowych filmach.

Jednak najbardziej ambitnym musi być nadchodzący Aerial Mod, który obiecuje pomóc ci dołączyć wiele dronów Insta360 One R do drona i sprawić, że sam dron będzie niewidoczny w końcowej edycji.

Wszyscy są bardzo chwalebni i potencjalnie ekscytujący dla amatorskich twórców filmowych, ale z przyjemnością zobaczymy, czy Insta360 niedługo przybędzie podstawy naszej pełnej recenzji One One. Tymczasem możesz przeczytać nasze pierwsze spojrzenie na Insta360 One R, aby uzyskać wczesne wrażenia z tego innowacyjnego rywala GoPro.

  • Sprawdź cały zasięg TechRadar CES 2020. Mieszkamy w Las Vegas, aby dostarczyć Ci najświeższe informacje i premiery technologiczne, a także praktyczne recenzje wszystkiego, od telewizorów 8K i składanych wyświetlaczy po nowe telefony, laptopy i inteligentne domowe gadżety.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *