Drone XPro : Chińskie fałszywe fajerwerki noworoczne z 2000 dronów

:

Spektakularny pokaz dronów w Szanghaju z okazji nowego roku, tak naprawdę nie zdarzył się w Nowym Roku, zgodnie z doniesieniami BBC, lokalnych serwisów informacyjnych The Shanghaiist i użytkowników mediów społecznościowych. Wystawa tysięcy dronów latających w szyku nad miastem była szeroko opisywana przez światowe media.

W przekazie telewizyjnym prawie 2000 dronów wylądowało na nocnym niebie i oświetliło rzekę Huangpu w Szanghaju, aby powitać w nowym roku, tworząc wzory od Ziemi po smoka. Około północy drony zebrały się, by uciec. Posunęła się naprzód, pokazując zmiany i osiągnięcia w Szanghaju w ciągu ostatnich 40 lat. Program zakończył się dronami tworzącymi chińskie postacie „Zhui Meng” (pogoń za snem).

Ale ludzie, którzy byli w Szanghaju w sylwestra, powiedzieli, że nic nie widzieli. Firma stojąca za wyświetlaczem potwierdziła BBC, że materiał transmitowany na całym świecie pochodzi z sesji treningowej 28 grudnia. Materiał z pokazów został opublikowany w mediach światowych przez chińskie media państwowe, a film został powszechnie okrzyknięty futurystyczną i mało zanieczyszczającą alternatywą dla tradycyjnych fajerwerków.

Szanghajczycy poinformowali, że ludzie, którzy oglądali z nadrzecznego brzegu Bund w Sylwestra, „twierdzą, że nic nie widzieli na nocnym niebie. Bez dronów. Nie nic".

„Przeraża mnie to, ponieważ są to w 100% fałszywe chińskie wiadomości. Wczoraj wieczorem stanęliśmy na zewnątrz, żeby pokazać program, który nigdy się nie wydarzył ”- powiedział jeden z nich, Patrick Cox na Twitterze.

Shanghaiist zauważył, że wideo opublikowane na chińskiej stronie internetowej Weibo 29 grudnia wydaje się pokazywać dokładnie taki sam wyświetlacz.

Yihang Bailu, firma stojąca za wyświetlaczem, powiedziała BBC, że została nakręcona 28 grudnia. Menedżer powiedział, że zostało to zorganizowane przez lokalną stację telewizyjną Shanghai Dragon Television „w celu zapewnienia globalnego efektu emisji na żywo”.

Władze lokalne również opublikowały na swoich oficjalnych kontach w mediach społecznościowych 30 grudnia, że ​​w tym roku nie będzie „obchodów sylwestrowych” w Bundie.

Uroczystości sylwestrowe w Szanghaju zostały stłumione, ponieważ 36 osób zostało zabitych, a 47 osób zostało rannych w okolicach Bundu, gdy rok 2014 stał się rokiem 2015. Było to nawet po tym, jak zrezygnowano z wyświetlacza laserowego 3D, który zwykle przyciąga 300 000 tłumów, i stonowanej wersji uroczystości odbyły się w kilku miejscach w mieście zamiast tego.

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=v05uHuJj7Hs (/ embed)

Linki zewnętrzne:

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *