Drone XPro : Aplikacja mobilna DJI pozwoli każdemu zidentyfikować drony w locie

:

Drony stały się obecnie bardziej popularne, szczególnie na rynku konsumenckim. Wszystkie rodzaje i rozmiary latających robotów, kontrolowanych przez telefony lub dedykowane kontrolery, można znaleźć w każdym sklepie z zabawkami i sklepie hobbystycznym. Wykorzystanie dronów rozciąga się na biznes, a nawet wojsko, które naturalnie podniosło czerwone flagi, jeśli chodzi o prywatność. Ale podczas gdy większość grup domaga się bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących dronów, DJI oferuje alternatywę, która pozwoliłaby każdemu posiadającemu smartfon zidentyfikować zarejestrowane drony latające w odległości 1 kilometra.

DJI, być może największy na świecie producent dronów profesjonalnych i hobbystycznych, doskonale zdaje sobie sprawę z naruszeń prywatności, jakie mogą powodować drony. Ale zamiast zablokować rynek dronów, DJI proponuje dać każdemu narzędzie do identyfikacji błędnych dronów. Innymi słowy, zamiast ograniczać wszystkich użytkowników dronów, chce ułatwić identyfikację i karanie tylko tych złych.

Jego rozwiązanie jest prawie zbyt proste, aby mogło być prawdziwe, przybierając formę bezpłatnej aplikacji mobilnej. Jego aplikacja umożliwiłaby ludziom zdalne śledzenie rejestracji dronów z odległości 1 km (0,62 mil). Jedynym wymaganiem technicznym po stronie użytkownika jest posiadanie telefonu obsługującego standard Wi-Fi Aware.

Taka zdalna identyfikacja dronów nie jest nową technologią, ale DJI proponuje udostępnienie jej opinii publicznej już w 2020 r. Identyfikacja dronów na odległość była głównie dostępna tylko dla firm i wojska, pozostawiając zwykłych ludzi na obronę dla siebie lub nie wszystko.

Zapał w branży dostawczej do używania dronów jest równoważony przez wcześniejsze incydenty, które pokazują, jak destrukcyjne mogą być nieprzyzwoite drony. Bez względu na to, czy przypadkowo, czy celowo, takie drony już opóźniły lub odwołały loty, wkroczyły na obszary ograniczone lub prywatne, powodując panikę i strach. Grupy rzeczników i prawodawcy wzywają do surowszych przepisów dotyczących dronów, a twórcy dronów, tacy jak DJI, starają się znaleźć alternatywne rozwiązanie, które nie wpłynie na ich sprzedaż.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *