Xone Phone : State College, Pensylwania – Penn State Football: 9 najlepszych porad dotyczących zatrudniania Jamesa Franklina –

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Zatrudnienie Johna Scotta Jr. jako następnego trenera linii defensywnej Penn State to tylko wierzchołek zatrudniającej góry lodowej Jamesa Franklina.

Bez wątpienia jest to strategia, która byłaby dumna dla Kevina Bacona i jego sześciu stopni separacji.

Franklin zatrudnił się w weekend tylko w dwóch stopniach: Scott grał i pracował dla koordynatora obrony Nittany Lion Brenta Pry'ego w takich miejscach, gdzie nie było futbolu uniwersyteckiego, jak Statesboro, Ga .; Lafayette, La .; i Cullowhee, N.C.

Ale ten plan rodziny i przyjaciół nie jest jedynym podejściem Franklina do obsadzania wolnych miejsc pracy jego pracowników, niezależnie od tego, czy są one tworzone z powodu popychania, promocji lub najgorszego wroga CJF – ruchów bocznych.

Franklin, który rozpoczyna swój siódmy sezon w Penn State, ma różne strategie obsadzania otwartych pozycji.

Ostatnio pojawiło się kilka nowych ofert, na wypadek, gdybyś ich nie zauważył.

Szef Nittany Lion musiał zatrudnić 10 asystentów trenerów w ciągu ostatnich trzech sezonów. Wszyscy przybyli spoza personelu, z wyjątkiem promocji Phila Galiano z 2018 r., Od konsultanta defensywnego nie trenującego do trenera drużyn specjalnych po tym, jak NCAA zwiększyła liczbę trenerów na boisku z dziewięciu do dziesięciu.

Z 10 miejsc w sztabie, tylko trzy pozostały stabilne w ciągu tych ponad 1000 dni, wszystkie w obronie: Pry i drugorzędni trenerzy Tim Banks i Terry Smith.

Obecnie jest to prawie chałupa – asystent Penn State odchodzi z niezliczonych powodów, a teraz kto zatrudni Jamesa, aby go zastąpił?

Nie licząc przeszkód, ponieważ Franklin rozpoczyna swój 10. sezon jako główny trener futbolu uniwersyteckiego (Vanderbilt, 2011-13; Penn State, 2014-20), miał 26 różnych pełnoetatowych asystentów trenera na boisku. To 26 pracowników – wystarczająca ilość danych, aby następujące (nieco) statystycznie ważne.

Kiedy Franklin zebrał sztaby w Vandy i Penn State, zatrzymał tylko jednego asystenta z poprzedniego reżimu – był to Herb Hand w Vanderbilt, który został zatrudniony jako trener linii ofensywnej Commodores na rok przed przyjazdem Franklina.

Jak wypełnił pozostałe 25 miejsc? Jednym słowem: sieć. To najpotężniejsze narzędzie do wynajmu w sporcie i poza nim. Dr Bob Orndorff, szef działu karier Penn State i poważny facet sportowy, powiedział mojej klasie zeszłej jesieni, że 70-80% wszystkich miejsc pracy jest wynikiem nawiązywania kontaktów.

Wiedząc o tym, oto kilka formuł Franklina dotyczących pozostawania w kontakcie i stosowania własnych najlepszych praktyk rekrutacyjnych:

1. MOJE REFERENCJE SĄ LEPSZE NIŻ TWOJE

„Nie chcę dzwonić do twoich referencji” – powiedział Franklin w tym tygodniu. „Na przykład, podajesz mi nazwiska; wszyscy powiedzą cudowne rzeczy, inaczej nie podałbyś mi ich nazwisk. Zadzwonię do ludzi, których znam ”.

Przykładem:

Nowy trener linii ofensywnej Phil Trautwein, który trenował O-line w Boston College, był na ekranie Franklina, aby odnieść sukces Matt Limegrover. Mógł nazwać listę referencji Trautweina – która bez wątpienia obejmowała jego starego trenera na Florydzie, Urbana Meyera (który pisał SMS-y z gratulacjami po zdobyciu pracy PSU) oraz swojego trenera O-line, Steve'a Addazio, który był także szefem Trautweina w BC. LOL: „Cześć Urban, to James…”

Zamiast tego Franklin zadzwonił do Franka Leonarda, który od 2013 r. Jest trenerem typu tight end. W Trautwein był asystentem grad w BC od 2013–2015 i wrócił do Chestnut Hill w 2018 roku, by trenować w pełnym wymiarze godzin.

Kim więc jest Frank Leonard? Będziemy trenować od 40 lat, a między jego postojami był Kansas State, gdzie był trenerem tight end w 2007 roku. Zgadnij, kto był ofensywnym koordynatorem K-State w tym sezonie. Tak, James Geoffrey Franklin. Frank oczywiście podniósł Franklin do góry.

To sięga aż do 2. roku w Vandy: Franklin potrzebował trenera DB. Imię George'a Barlowa pojawiło się na ekranie. Barlow spędził większość sezonu 2011 jako tymczasowy główny trener w Nowym Meksyku, po tym jak zwolniono Mike'a Locksleya. Franklin, który wcześniej trenował z Locksley w Maryland, zadzwonił, a Barlow znalazł się w Nashville.

2. MIEJ HISTORIĘ, KTÓRA SPRZEDAJE

Coraz bardziej Franklin jest zaniepokojony tym, jak jego nowy asystent trenera zagra na szlaku rekrutacyjnym.

Chcesz poważnie wkroczyć w szeregi szkół średnich na Florydzie? Zatrudnij Ja’Juan Seider, pochodzącego z Belle Glade, zdobywcy nagrody Jake Glaither dla Florida A&M jako rozgrywającego, byłego trenera w trzech liceach na Florydzie i byłego asystenta na University of Florida.

Chcesz zaimponować obecnym graczom, rekrutom i ich rodzicom, że twój następny szeroki trener naprawdę wie wszystko o łapaniu piłki w wielkiej piłce nożnej – szczególnie dlatego, że jesteś na czwartym trenerze WR od tylu lat? Zatrudnij Taylora Stubblefielda, który był ogólnoamerykańskim szerokopasmowym odbiorcą w Purdue, którego 325 przyjęć zawodowych było w tym czasie rekordem NCAA, a 3629 jardów wciąż jest znakiem Wielkiej Dziesiątki. (Jego poprzednik w PSU miał 15 przyjęć zawodowych jako WR WR).

Chcesz trenera O-line z kotletami, biorąc pod uwagę, że twoi dwaj tamci faceci – podczas gdy świetni nauczyciele – grali na studiach w Hamilton i Chicago (obaj, podczas gdy są świetnymi musicalami, ponieważ uczelnie nie wypompowują profesjonalistów)? Zatrudnij Trautwein, kapitan w dwukrotnym składzie mistrzostw narodowych Florydy i który jest facetem Tima Tebowa, oprócz spędzania czasu w NFL jako gracz.

3. LICZENIE NA ANALITYKACH

W Vandy Franklin potrzebował koordynatora obrony, a obrona Boba Shoopa w William & Mary była corocznie plasowana na szczycie list przebojów FBS. W W&M, z Shoop jako DC, Tribe oddało 12,1 punktów na mecz w 2009 roku i 16,7 w 2011 roku. To był łatwy i sprytny wynajem. Franklin potrzebował również dodatkowego trenera i zatrudnił Wesleya McGriffa, który kierował obroną nr 2 w Miami (Floryda) – i był tylko na rynku, ponieważ jego szef Hurricanes, Randy Shannon, został zwolniony.

Podczas sezonu Penn State w sezonie 2016 z rozgrzanym siedzeniem i zimnym atakiem Franklin potrzebował ofensywnego koordynatora z historią umieszczania punktów na tablicy. Franklin zwrócił się do SportsSource Analytics – firmy z Atlanty, zbudowanej przez grad Vanderbilt – aby pomóc zatrudnić Joe Moorhead.

„Dla mnie były to dane” – powiedział Franklin o posunięciu polegającym na dodaniu JoeMo. „… Mam listę (potencjalnych trenerów) na każdej pozycji, ale z pozycjami koordynatora chcesz studiować dane…

„Pod koniec dnia bierzesz wszystkich facetów z listy i przeglądasz wszystkie te dane. Patrzysz na procent z trzeciego miejsca, przestępstwo punktowe, czerwoną strefę i wszystkie inne informacje, które możesz uzyskać, i patrzysz, kto jest konsekwentnie na szczycie każdej z tych kategorii. Joe ciągle wyskakiwał w prawie każdej kategorii i byłem pod wielkim wrażeniem. ”

Podobnie jak ludzie z SSA. W poniedziałek, 14 grudnia 2015 r. – kiedy Moorhead jest mocno zaangażowany w stan Penn i proces rekrutacji został zakończony – @SportSourceA opublikował twe statystyki Moorhead:

W porównaniu do poprzednich 5 lat, @BallCoachJoeMo zwiększył średnią ocenę O w Fordhamie o 61%, yds na grę o 20%, rush o 14% i pass yds o 25%.

5 lat przed Moorhead, Fordham zdobył 30+ punktów 23% gier i 40+ punktów 4%. Pod Moorhead zdobył ponad 30 pkt. 71% gier i 40+ pkt. 49 gier #PennSt

Wreszcie Franklin wiedział o swoim nowym koordynatorze O, Kirku Ciarrocca, na wiele sposobów (patrz także # 4, # 8). Analytics wzmocniło to, co Franklin zobaczył z pierwszej ręki w Twin Cities 9 listopada 2019 r.): Rozgrywający z Minnesoty Tanner Morgan ukończył 18 z 20 podań na 339 jardów i cztery niszczyciele czołgów. Według Pro Football Focus była to najwyżej oceniana rozgrywka rozgrywającego przeciwko przeciwnikowi Power 5 w 2019 roku.

4. ON JEST MÓJ PRZYJACIELEM

Ciarrocca była na ekranie Franklina – i telefonie komórkowym – z wielu powodów. Jeden z BBF Franklina, Mike Santella, jest trenerem OL w East Stroudsburg. Santella jest również dobrym przyjacielem Ciarrocca.

„Niektórzy z moich najbliższych przyjaciół w zawodzie są jego najbliższymi przyjaciółmi”, powiedział Franklin o Ciarrocca. „Tak naprawdę nie znaliśmy się zbyt dobrze, ale mój współlokator z college'u, Mike Santella, z East Stroudsburg, pracowali razem na University of Pennsylvania.”

W przypadku Ciarrocca ponownie pojawiły się więzi Franklina z państwem K. Oprócz Franka Leonarda Franklin współpracował z Dave'em Brockiem w 2007 roku w stanie Kansas. Prawie 30 lat temu Brock trenował również z Ciarrocca w Western Connecticut State. Pozostali w kontakcie; Brock jest obecnie trenerem szerokich odbiorników dla Atlanta Falcons.

„Dave Brock, który pracował dla mnie w K-State, jest jednym z jego bliskich przyjaciół,” powiedział Franklin, „więc oboje mogliśmy porozmawiać. (Ciarrocca) był w stanie z nimi rozmawiać, byłem w stanie z nimi rozmawiać – tak jakby sprawdzić, czy ma to dla siebie sens ”.

5. Bądźmy w kontakcie

W 1998 roku Franklin był specjalistą ds. Edukacji i coachingu w stanie Waszyngton. Larry Lewis – obecnie analityk Penn State – był asystentem głównego trenera i koordynatorem zespołów specjalnych pod kierownictwem Mike'a Price'a. Kiedy Lewis dostał główną pracę w Idaho State w następnym roku, zabrał ze sobą Franklina, wówczas 27 lat.

Wśród pierwszych zatrudnionych przez Lewisa pierwszego sezonu w Bengalu był Joe Lorig, 26-latek z mistrzami w administracji poprawczej, który spędził dwa poprzednie sezony na szkoleniu drugorzędnych w swojej macierzystej uczelni w zachodnim Oregonie. W tym początkowym sezonie w stanie Idaho Lorig trenował narożników ISU. Pokoju także u Franklina.

Przez prawie dwie dekady obaj spotykali się każdej zimy na dorocznej konwencji American Football Coaching Association. W styczniu James kupił Lorigowi filiżankę Joe.

„W przeszłości nie oferował mi pracy, ale czułem, że nadejdzie”, wspominał Lorig zeszłej wiosny. „Co roku odbywa się konwencja trenerów. Co roku on i ja wpadaliśmy na siebie, biorąc filiżankę kawy i inne rzeczy. Wiedziałem, że podąża za tym, co robię, ponieważ zawsze mówił: „Hej, widziałem twoją grę przeciwko Houston” lub „Widziałem twoją grę przeciwko Stanfordowi”, czy cokolwiek to było ”.

W ciągu trzech lat, zanim przybył do Penn State, Lorig odcisnął swoje piętno, czyniąc Memphis State liderem krajowym w drużynach specjalnych. „Wiedziałem, że śledził moją karierę” – powiedział Lorig. „Powiedział dobre rzeczy Mike'owi Norvellowi, który był moim głównym trenerem w przeszłości.”

Kolejny: Podczas szkolenia w Siłach Powietrznych Taylor Stubblefield przybył do Penn State, aby zbadać, jak Nittany Lions robią różne rzeczy. Następnie utrzymywał kontakt z Franklinem. „Pisalibyśmy do siebie w kółko, na przykład„ Dobra gra ”i takie tam podobne”, powiedział Stubblefield.

Te teksty, jak wiemy, doprowadziły Stubblefielda z powrotem do Happy Valley. Tym razem do nowej pracy.

6. (BYŁE) BIURO

Lorig również tutaj pasuje. Ale zacznijmy od poprzedniej instytucji Franklina:

Kiedy Franklin po raz pierwszy obsadził swój personel w Vanderbilt, jego początkowy personel trenerski jako główny trener obejmował pięciu trenerów i kluczowych pracowników, z którymi pracował jako asystent w Maryland – asystenci trenerów John Donovan i Charles Bankins, kluczowi administratorzy Jemal Griffin i Kevin Threlkel oraz siła i warunkowy guru Dwight Galt – a także Rick Rahne, który był jego GA w stanie Kansas. Ponadto obecny koordynator ścisłej współpracy / ofensywy Tyler Bowen był studentem-asystentem w Maryland.

Kiedy przybył do Penn State, Franklin przywiózł wszystkie powyższe sans Bankins, a także czterech dodatkowych asystentów Vandy: Pry, Hand i obecnych asystentów Michigan Shoop i Josh Gattis. Dodał także Charlesa Huffa, z którym Franklin trenował przez rok w Maryland.

Kiedy Shoop opuścił Penn State po sezonie 2015, Franklin ponownie sięgnął do swoich dni w Maryland, aby zatrudnić Tima Banksa. W 2004 r. Pod kierownictwem trenera Ralpha Friedgena w skład zespołu Terp wchodzili Franklin, Banks, Donovan, Galt i trener biegaczy o nazwisku Bill O’Brien.

Ta droga obejmuje asystentów kontroli jakości, analityków i pracowników, takich jak Lewis i długoletni analityk PSU Sam Williams, który pracował dla Franklin w Vanderbilt.

7. CHCESZ WIEDZIEĆ O KAŻDYM?

Wśród analityków Penn State w ubiegłym sezonie byli Pat Flaherty, który grał i trenował w East Stroudsburg, a także w Penn State w latach 80. i dla NFL Giants. Podczas swoich dni w NFL Flaherty z pewnością wiedział o Trautwein. Bill Lazor był także analitykiem Penn State w ubiegłym sezonie, pomagając Rahne. Lazeor poprzedzał Rahne jako rozgrywający w Cornell, a następnie trenował go w szkole Ivy League. Lazor podpisał kontrakt poza sezonem jako koordynator ofensywny Chicago Bears.

Szeroki trener odbiorników Nittany Lions w 2019 roku, Gerad Parker, trenował z Seiderem w Marshall, zanim przybył do Penn State. W kilka tygodni po zatrudnieniu Moorhead jako koordynator O Penn State Moorhead poręczył za zatrudnienie Limegrover; oba są produktami z Pittsburgha, które znają się przed przybyciem do Penn State.

Jest też David Corley, który pracował z Shoop w William & Mary, trenując rozgrywających (Corley rozpoczął cztery lata w QB w W&M). Chociaż Franklin zatrudnił Corleya po tym, jak Shoop wyjechał do Tenneesee, Corley przeprowadził z nim wywiad po raz pierwszy w czasach, gdy Shoop był w swoim sztabie. Corley wtedy nie dostał pracy; Gattis zrobił.

Sean Spencer po raz pierwszy pracował dla Franklin w Vandy w 2011 roku, ale Chaos był szefem Rahne w Holy Cross w 2004 roku, kiedy był trenerem linii obrony, a Rahne był jego asystentem. Pry trenował Scotta, następcę Spencera, dwie dekady temu w Karolinie Zachodniej.

8. SPOJRZ SIDELINE PRZECIWKO

Franklin widział, jak przestępstwo Minnesoty, kierowane przez Ciarrocca, wypatroszyło obrony Lwa Nittany zeszłej jesieni. Franklin zobaczył, jak Purdue świetnie grał w Penn State do 17-17 w połowie przerwy w West Lafayette w 2016 roku, zanim padł 62-24 pod Parkerem, który zaliczył tymczasowego trenera, który zakochał się w kotłach.

I zobaczył, jak Zachodnia Wirginia poradziła sobie z Marylandem w 2010 roku. Kiedy Franklin potrzebował trenera odbiorników w Vanderbilt w 2011 roku, przypomniał sobie Chrisa Beatty'ego. Trenował tylne plecy i odbiorniki automatów w Wirginii Zachodniej w 2010 roku – kiedy górale zdecydowanie pokonali Maryland, gdzie Franklin jako O-koordynator, 31-17, z przestępstwem, które zgromadziło prawie 470 jardów.

9. PRZYJEDŹ (WSTECZ) DO PAŃSTWA PIENIĘŻNEGO

Terry Smith, trener drużyny narożnej Nittany Lions i koordynator rekrutacji obrony, był współkapitanem Penn State w 1991 roku. Bowen był GA w 2014 roku, a następnie wyjechał do Fordham i Maryland, zanim powrócił w 2018 roku jako trener na pełen etat.

W latach Franklina administratorzy i / lub Ben Neff, Will Reimann, Matt Fleischacker, Andrew Goodman, Justin King, Kevin Reihner i Ty Howle wszyscy pracowali lub grali w Penn State – potem wrócili. To samo dotyczy Johna McNulty'ego, ofensywnego analityka wolontariuszy Penn State w 2019 r. Po zwolnieniu przez Rutgersa. Grał w PSU, a ostatnio został zatrudniony jako trener drużyny Notre Dame.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *