Xone Phone : Chch startup poczty głosowej na tekst przygląda się światowemu rynkowi

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Vxt, firma założona przez dwóch studentów University of Canterbury w listopadzie 2018 r., Szuka 400 000 USD na ekspansję zagraniczną.

Vxt używa rozpoznawania mowy wyszkolonego w zakresie akcentów Kiwi do konwersji wiadomości głosowych na tekst, aby użytkownicy mogli je czytać w aplikacji lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Opracowują również narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję do automatyzacji rezerwacji i planowania wydarzeń.

Jedna z rosnącej liczby firm rozpoczynających subskrypcję, ich płatna usługa zaczyna się od 5,99 USD miesięcznie.

Startup z Christchurch, współzałożony przez Luke'a Campbella i Lucy Turner, ma już ponad 2500 aktywnych użytkowników i około 200 subskrybentów.

Duet rozpoczął działalność w ramach letniego programu rozruchowego UC Center for Entrepreneurship, w ramach którego studenci otrzymują stypendia do pracy nad pomysłami na biznes w pełnym wymiarze godzin w ciągu lata.

Campbell wpadł na pomysł Vxta po własnej frustracji związanej z otrzymywaniem poczty głosowej.

„Dzwonienie na pocztę głosową, sprawdzanie wiadomości, zapisywanie nazwiska i numeru telefonu, aby oddzwonić – cały proces jest tak boleśnie powolny i nieefektywny” – mówi.

„Pomyślałem, że gdybym miał problem tylko z otrzymaniem kilku wiadomości głosowych, ludzie, którzy otrzymują setki co miesiąc, byliby skończeni! Konwersja wiadomości poczty głosowej na tekst wydawała się naprawdę oczywistym rozwiązaniem, do którego możemy dodać wiele innych przydatnych funkcji. ”- mówi.”

Campbell przekonała Turner, absolwentkę informatyki, aby do niego dołączyła, biorąc pod uwagę jej zaplecze techniczne i ich wcześniejszą historię, współpracując przy udanych projektach.

Campbell, mając do dyspozycji około 2 milionów wiadomości głosowych każdego dnia w Nowej Zelandii, twierdzi, że firma wykorzystała wielką szansę.

Według prognoz Campbell, rynek inteligentnych wirtualnych asystentów wzrośnie z około 3 miliardów obecnie do 30 miliardów dolarów do 2025 roku.

Od momentu założenia firmy zebrały one ponad 100 000 USD, otrzymały wsparcie od Google na kwotę do 150 000 USD ich kosztów, a ostatnio były jedną z pięciu firm wybranych do udziału w Vodafone xone Partner Series we współpracy z BNZ.

Sześcioosobowa firma zamierza wykorzystać te nowe fundusze, aby rozwijać się tak szybko, jak to możliwe, rozpoczynając działalność w Australii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do listopada tego roku.

Campbell powiedział, że w perspektywie długoterminowej ich celem jest dotarcie do setek tysięcy użytkowników na całym świecie i sprzedaż firmy.

Oś czasu dla Vxt:

  • Prace nad Vxt rozpoczęły się w listopadzie 2018 r. W ramach letniego programu rozruchowego University of Canterbury
  • Prace nad biznesem były kontynuowane w niepełnym wymiarze godzin w 2019 r., Podczas gdy Luke i Lucy byli studentami stacjonarnymi.
  • Na początku 2019 roku Vxt został przyjęty do Google Cloud Platform dla startupów, gdzie pokrywa do 150 000 NZD ich kosztów.
  • Pod koniec czerwca Vxt zebrał skromną ilość gotówki, aby zatrudnić 3 dodatkowych studentów i „zajął się rozwojem”.
  • Po zaledwie sześciu tygodniach rozwoju pięcioosobowy zespół uruchomił pierwszą wersję swojej aplikacji.
  • W październiku Vxt został ogłoszony Wielkim Zwycięzcą corocznego 85 000 $ Startup Challenge organizowanego przez Entre na University of Canterbury.
  • W grudniu Vxt został przyjęty do Vodafone xone Accelerator na 2020 rok.
  • Vxt akceptuje obecnie wyrażenia zainteresowania udziałem w ich rundzie pozyskiwania funduszy.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *