Drone XPro : Podsumowanie przeglądu „Sonic the Hedgehog”: Co mówią krytycy

:

„Produkcja mogła budzić w internecie obsesję na punkcie miesięcy, z furią na punkcie wyglądu pierwszego zwiastuna wysyłającego ekipy FX z powrotem do pracy nad przeprojektowaniem postaci; ale to, co trafiło na ekran, to lekka zabawa, która raczej nikogo nie urazi ”- napisał The Hollywood ReporterJohn DeFore, ale inni wydawali się obrażeni ogólnym brakiem ambicji filmu.

„Nawet jako mało wymagające jedzenie dla dzieci, formuła przedstawia cienką miksturę, z najbardziej zabawnym kneblem – w którym superszybki Sonic manipuluje otaczającymi go osobami, podczas gdy wydają się stać w bezruchu – zasadniczo spłaszczony z późniejszego X Men filmy, w których postać Quicksilver robi to samo ”, zauważył Brian Lowry z CNN, dodając:„ Najważniejsze jest to, że nie każdy kawałek własności intelektualnej naprawdę ma trudność, aby zasługiwać na tak duży ekran, i jeśli istnieje sposób na zbudowanie realna kinowa seria gier, to nie wydaje się tak. ”

Josh Spiegel z / Flim zgadza się, pisząc: „Oto film, który nie chce przestać robić żartów, w jakiś sposób podejmując wyjątkowy wyczyn, by nigdy nie uczynić żadnej z tych żartów śmieszną. Marsden i Carrey są tak dobrzy, jak można oczekiwać w takim filmie, po części dlatego, że w ich oczach zawsze widać wyraźne spojrzenie, które wyraża zmęczone poczucie świadomości, że do tego doszło ”.

Wciąż są przynajmniej efekty specjalne i sekwencje akcji, prawda? Lub… może nie, jeśli Koniec czasuMichael Gingold to coś, co można przejść. „Gorzej, wydaje się tak pochodna: podstawowa trajektoria fabuły przypomina przełożonego Transformatory odkręcić Trzmiel, podczas gdy władający technologią Robotnik to tylko cienki, nikczemny faksymile Tony'ego Starka. W kupie podobieństw, które cholernie Dźwiękowy dla porównania, w San Francisco odbywa się przepełniona efektami pogoń, która nie może się równać z tą w grze Ant-Man and the Wasp," on narzeka.

Steve Rose z Opiekun czuje to samo. „Są sceny akcji i efekty, ale nawet te wydają się zapożyczone z innych filmów”, pisze. „Zdolność Sonica do zatrzymywania czasu, a następnie rzucania się o zmianę kolejności rzeczy przed ponownym uruchomieniem, na przykład, jest wyraźnie zadłużona w wygłupach QuickSilver w X Men kino. Jakie przesłania, które może zadać to ćwiczenie, są banalne i znane: prawdziwe znaczenie przyjaźni, bądź szczęśliwy z tego, co masz, złych maszyn, dobrych ludzi (i kosmicznych jeży). Podsumowując, podobnie jak szybko poruszający się, pozbawiony uwagi bohater, to po prostu uczucie pośpiechu. ”

Jednak nie wszyscy uważają, że taka znajomość jest koniecznie złą rzeczą. "Te lata Jeż Sonic mógł być największym hitem 1996 roku, zarówno pod względem dobrych, jak i złych ”, pisze Bilge Ebiri Sęp. „Od noszonych przez kupujących jednego filmu linijek, po ironiczne użycie„ Tak, to ja, teraz pewnie zastanawiasz się, jak się tu dostałem ”, zamrożonego memu, po spektakl Jima Carreya (wreszcie, na szczęście) bycie Jimem Carreyem, przypadkowe żarty z Olive Garden, fakt, że oglądamy, no wiesz, film Sonic the Hedgehog… cały projekt wydaje się napisany, wymyślony i oświetlony kilkadziesiąt lat temu. Ale to także część jego atrakcyjności ”.

Na pewno jednak w tym filmie jest coś więcej! Nie ktoś znalazłeś coś pod powierzchnią, która jest godna uwagi? Co z tobą, Leigh Monson z Birth.Movies.Death? „Bardziej zaskakujące jest to, jak tematycznie film wyraża agresywną perspektywę moralnej przewagi społeczności wiejskiej nad elitarnością miejską, czego można się spodziewać po filmie skierowanym wprost do Ameryki Środkowej, ale także wyraża silne wsparcie proimigranckie dzięki statusowi Sonica jako uchodźcy o swoim własnym świecie i nastrojach anty-militarystycznych poprzez nadmierne poleganie Robotnika na technologii dronów, „pisze Monson. perspektywy polityczne przenikają to, co rzekomo ma być filmem rodzinnym z popcornem. ”

Można śmiało powiedzieć, że żadne inne recenzje nie zawierały tego podtekstu.

Co z tego zrobić Jeż Sonic, następnie? Problem nie polega na tym, że to zły film, ale też nie jest szczególnie dobry. Lub, jak ImperiumAmon Warmann mówi: „Negatywna reakcja na pierwszy zwiastun – szczególnie niepokojący, zbyt realistyczny wygląd Sonica – spowodowała opóźnienie premiery filmu i obietnicę przeprojektowania. Ale chociaż nowy wygląd jest dużym ulepszeniem, gotowy produkt jest zasadniczo niezapomniany. ”

Czy wystarczające jest zapomnienie dla odbiorców? Nie potrwa długo, zanim się dowiemy – Jeż Sonic kłania się w piątek.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *