Drone XPro : Swift Playgrounds for Mac | i więcej

:

Bez wątpienia uwielbiam inicjatywy edukacyjne Apple. Jest to rodzaj dostępności – zwiększenia dostępności technologii i dostępności dla coraz większej liczby osób. I tak, na pewno Apple sprzeda ci iPada za 300 dolców, iPhone'a za 700 lub MacBooka za 1100, czy cokolwiek innego, ale Apple udostępnia również mnóstwo materiałów edukacyjnych dla osób i szkół za darmo w sklepach detalicznych Apple, wszystko dla wszystkich i wszystko za darmo. W tej chwili nie musisz wydawać ani grosza na to.

Kodowanie postrzegamy jako podstawową umiejętność czytania. Naprawdę uważamy, że jest to sposób, aby pomóc uczniom myśleć krytycznie, a także twórczo, a kiedy to robią, uczą się umiejętności rozwiązywania problemów, a także stają się lepszymi współpracownikami i chcemy, aby uczniowie na całym świecie mieli możliwość uczenia się kodowania. I to właśnie stworzyliśmy bezpłatny program nauczania dla uczniów w każdym wieku – Sharon O'Mara, starszy dyrektor ds. Programów marketingowych w edukacji w Apple

To mam na myśli, gdy mówię o wartości czegoś, co zasadniczo różni się od kosztów. Myślę, że jest to coś, co gubi się w zdecydowanej większości relacji. I dlatego jestem niezwykle wdzięczny, że wszyscy pomagacie mi tworzyć takie filmy, aby spróbować coś z tym zrobić.

Zaoszczędź dzięki ofertom VPN od ExpressVPN, NordVPN, Surfshark i innych

Zbudowaliśmy każdy, kto może kodować, aby każdy, kto chce nauczyć się kodować lub podstawowych pojęć kodowania, mógł. Jednym z naszych celów było sprawienie, aby nauczyciele z dowolnego poziomu klasy lub przedmiotu mogli bardzo łatwo wprowadzić kodowanie do swojej klasy. A program nauczania, który stworzyliśmy, prowadzi uczniów przez szybką aplikację na plac zabaw. Dlatego bardzo się cieszymy, że szkoły, które już mają program nauczania, mogą teraz zacząć z niego korzystać także w przypadku uczniów, którzy mają komputery Mac – Sharon O'Mara, starszy dyrektor ds. Programów marketingowych w edukacji w Apple

Po powrocie na WWDC 2016, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, wprowadził na scenę Cheryl Thomas, wiceprezes ds. Inżynierii oprogramowania, aby przedstawić Swift Playgrounds na iPada. Edukacyjne środowisko programistyczne, które umożliwiło prawdziwe programowanie przy użyciu prawdziwego języka programowania – ponad pół miliona aplikacji zbudowanych teraz z nim w App Store i wciąż rośnie – dostępne i dostępne dla początkujących w każdym wieku, którzy chcą nauczyć się podstaw kodu lub zostać programistami. Aby zrobić te kolejne miliony aplikacji.

Od tego czasu pobrano ponad 2,8 miliona osób, a ponad 5000 szkół wdrożyło Swift Playground na iPada. A teraz, w tym tygodniu, po raz drugi, Apple wypuszcza Swift Playgrounds na komputery Mac.

Zbudowany w oparciu o Catalyst, technologię UIKit dla komputerów Mac, wydaną przez Apple jako część macOS Catalina, bierze wszystko, co najlepsze w wersji na iPada i sprawia, że ​​jest w pełni natywny dla Maca, z paskiem narzędzi, paskiem bocznym i paskiem dotykowym, skalowalne okna, nowe zakończenie kodu oraz system pomocy, zakładki i mnóstwo skrótów klawiaturowych.

Wszystko, co robisz w Swift Playgrounds na Maca, możesz robić na iPadzie. Odwrotna sytuacja jest również prawie prawdziwa – nie można rozpocząć rozszerzonej rzeczywistości – ARKit – dokumenty na komputerze Mac, ponieważ po prostu nie ma sposobu na obejście podglądu na żywo z kamery z czujnikiem ruchu na komputerze Mac, tak jak można to zrobić na iPadzie. Ale jeśli uruchomiłeś go na iPadzie, możesz go absolutnie edytować na komputerze Mac. Wszystko inne, w tym obsługa robotów i dronów, w zasadzie wszystkie rzeczy innych firm są dostępne lub będą dostępne w krótkim czasie.

Korzystanie z Catalyst jest wspaniałe, szczerze mówiąc, ponieważ im bardziej profilowana skóra Apple ma w grze Catalyst, tym lepiej dla wszystkich i szybciej.

Umieszczenie Swift Playgrounds na Macu jest jeszcze bardziej wspaniałe, ponieważ stanowi bardzo bezpośredni pomost do pełnego środowiska programistycznego Apple, Xcode.

W tym właśnie momencie pojawia się nasz program rozwoju w Swift. Chcemy, aby zaprojektować to w sposób ciągły dla uczniów i nauczycieli, którzy chcą umieć opracowywać koncepcje kodowania, ale zachęcać uczniów, którzy chcą robić jeszcze więcej. I uczyń to naprawdę dostępnym dla każdego i miejmy nadzieję, że robimy wszystko, aby pomóc szkołom poczuć, że mogą wprowadzić kodowanie i nie jest to takie przerażające. Posiadanie Swift Playgrounds na Macu jest bardzo ważne, ponieważ teraz możemy dotrzeć do naszych uczniów zarówno na iPadzie, jak i na Macu. – Sharon O'Mara, starszy dyrektor ds. Programów marketingu edukacyjnego w Apple

Nie tylko możesz przenosić dokumenty między Swift Playgrounds na iPadzie i Macu, ale możesz wycinać i wklejać kod z Swift Playgrounds na Macu do Xcode, co wydaje mi się tak podobne w duchu do iMovie lub GarageBand, gdzie możesz nauczyć się wszystkich podstawowych umiejętności musisz mieć karierę w programie Final Cut Pro X lub Logic Pro X na samym szczycie branży wideo lub muzycznej.

Ponieważ jest to komputer Mac, możesz nawet uruchomić Swift Playgrounds obok Xcode albo jako pośredni krok, sposób na szybką, wizualną zabawę, a nawet dla osób, które już są programistami, aby łatwiej tworzyć własne treści Swift Playgrounds dla swoich dzieci, szkół lub całej społeczności.

Z naszej perspektywy kodowanie polega na pomaganiu w rozwijaniu nowych umiejętności. Wiemy, że kiedy uczniowie i nauczyciele angażują się w naukę, uczą się więcej i tworzą więcej, a ostatecznie obaj odnoszą większe sukcesy. Właśnie to mamy nadzieję zrobić z naszym programem nauczania. – Sharon O'Mara, starszy dyrektor ds. Programów marketingu edukacyjnego w Apple

Żeby nie zabrzmieć niesamowicie banalnie, ale zamierzam – może pomóc każdemu od pierwszego dotknięcia do pierwszej aplikacji.

Pobierz Swift Playgrounds na Mac

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *