Drone XPro : Regionalne siły policyjne Kennebecasis witają nowy dron powietrzny – Nowy Brunszwik

:

Regionalna policja Kennebecasis z Nowego Brunszwiku ma nowe oko na niebie.

Nowy dron lub bezzałogowy statek powietrzny (UAV) przybył na początku nowego roku jako zamiennik starszego, bardziej masywnego modelu.

Przy wadze nieco poniżej kilograma jest uważany za najnowocześniejszą, wielofunkcyjną maszynę, która według siły oferuje znaczącą modernizację programu lotniczego ustanowionego dwa lata temu.

Mavic 2 Enterprise Dual ma dwie kamery: jedną do zdjęć i filmów, a drugą do kamery termowizyjnej Flir / podczerwieni. Ma także reflektor punktowy, światło ostrzegawcze i głośnik jednokierunkowy.

CZYTAJ WIĘCEJ: B.C. Dron konserwacyjny pomaga podejrzewać, kto uciekł z policji po dramatycznej katastrofie na Terrace

UAV jest wyjątkowy, ponieważ ma niewielkie rozmiary, powiedział Sgt. Evan Scott.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„To rodzaj UAV, w którym wszystko się zawali” – powiedział. „Tak więc (śmigła) zapadają się, a ramiona zawalają się i można je rozmieścić w ciągu dziesięciu minut.”

Ten szybki czas wdrożenia był atrakcyjny dla szefa KRPF Wayne'a Gallanta. W większości przypadków uważa, że ​​UAV byłby wykorzystywany na miejscu wypadku i zbrodni, na których można skutecznie zebrać ważne dowody wizualne.

„Tam, gdzie uważam, że naprawdę możemy go wykorzystać do przewagi (siły) pod względem bezpieczeństwa oficerów i bezpieczeństwa publicznego w potencjalnie niestabilnych sytuacjach, osoby zabarykadowane” – powiedział Gallant. „Lub nawet pod względem znalezienia zagubionych ludzi”.


Obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z hakowaniem w chwili rozpoczęcia dostaw dronów


Obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z hakowaniem, gdy rozpoczynają się dostawy dronów

Nowe narzędzie policyjne nie lata dobrze przy silnym wietrze, ale Scott powiedział, że będzie również używane w pomieszczeniach. Jednostka jest również zatwierdzona do lotów w kontrolowanych przestrzeniach powietrznych, takich jak obszary w pobliżu lotnisk i lądowisk dla śmigłowców. Scott powiedział, że poprzednie UAV nie miały tych uprawnień.

CZYTAJ WIĘCEJ: 3 nowe drony policyjne w Vancouver mogą latać do końca roku

Scott powiedział, że pięciu oficerów jest przeszkolonymi pilotami i muszą ćwiczyć kilka godzin każdego miesiąca.

„Musisz mieć ciągłe szkolenie i doświadczenie w locie, aby utrzymać swoje umiejętności, ponieważ nie chodzi tylko o to, by UAV spadł z ziemi, ale by móc latać” – powiedział Scott. „I umiejętność latania z umiejętnością.”

Siła niedawno otrzymała zezwolenie od Transport Canada na zbadanie innych UAV i operatorów, którzy mogą nie postępować zgodnie z prawem. Scott powiedział, że policja woli edukować użytkowników, ale w razie potrzeby naliczy opłaty.

Historia jest kontynuowana pod reklamą


Pierwsza połowa 2019 r. Pokazuje wzrost liczby incydentów związanych z dronami w Ontario


Pierwsza połowa 2019 r. Pokazuje wzrost liczby incydentów związanych z dronami w Ontario

© 2020 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *