Xone Phone : Odwiedzasz Kenię po raz pierwszy? Oto twój przewodnik techniczny

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Więc planujesz podróż do Kenii? Czy to w pracy, czy na wakacjach. Po pierwsze, Karibu Sana. Kenia to piękne miejsce. Jesteśmy spokojnym narodem. Trochę szorstko pod względem manier, ale kochamy gości, wszystko będzie dobrze.

Podczas gdy Kenia ma 42 różne plemiona i języki, większość Kenijczyków mówi zarówno po suahili, jak i po angielsku. Są to odpowiednio nasze języki narodowe i oficjalne.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej

To powiedziawszy, ten artykuł (Kenya Tech Guide) zawiera kilka rzeczy, które pomogą ci rozpocząć podróż do kraju.

1. Rejestracja karty SIM

Kenia ma trzy główne firmy telefoniczne; Safaricom, Airtel Kenya, i Telkom Kenia. Wszystko to są operatorzy GSM, więc Twój telefon powinien działać dobrze, chyba że Twoja sieć domowa korzysta z technologii CDMA, takiej jak Verizon.

W zależności od miejsca w kraju, w którym masz najwięcej zleceń, możesz potrzebować różnych przewoźników.

Rząd Kenii wymaga, aby przed aktywacją karty SIM zarejestrować dane właściciela. Dlatego karta SIM musi zostać zarejestrowana przed aktywacją.

W przypadku Kenijczyków wystarczy jedynie dowód osobisty. W przypadku obcokrajowców wymagany jest paszport. Rejestracji można dokonać w każdym z tysięcy sklepów agentów M-PESA lub sklepów Safaricom dla linii Safaricom, AirtelMoney lub dowolnego sklepu Airtel lub dowolnego sklepu Telkom odpowiednio dla linii Airtel i Telkom.

2. Rozwiązania płatnicze

W większości krajów VISA i MasterCard to podstawowe tryby transakcji bezgotówkowych. Chociaż nadal możesz z łatwością korzystać z tych kart w kraju, obsługa handlowców jest dość ograniczona.

lipa na m-pesa

M-PESA jest także kluczową częścią naszego codziennego życia. Do szybkich i łatwych transakcji bezgotówkowych możesz chcieć mieć kartę SIM Safaricom. Wiele lokali, w tym restauracje, supermarkety, sprzedawcy detaliczni, a nawet usługi aplikacji mobilnej, akceptują tę metodę płatności.

3. Wybór planu danych / Internetu

W zależności od konkretnych potrzeb internetowych i miejsca, w którym spędzasz większość czasu w kraju, możesz potrzebować różnych operatorów.

Omówiliśmy to; Najlepsze plany internetowe dla osób z krótką wizytą w Kenii. Sprawdź to, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tego, co warto rozważyć.

za pomocą smartfona

TL; DR: Safaricom ma najlepszy zasięg w całym kraju, ale ich stawki są raczej premium. Telkom oferuje tanie internetowe plany, które są wskazane, jeśli spędzasz większość czasu w dużych miastach. Airtel Kenya zachowuje równowagę, ale wciąż nie oferuje rozwiązania wszechobecności i wszechstronności Safaricom M-PESA.

4. Zamawianie jedzenia

Podobnie jak wiele krajów w 2020 r., Kenia ma tętniący życiem przemysł gastronomiczny. Główne globalne franczyzy, takie jak KFC, Burger King i Subway, są dostępne w większych miastach kraju.

kfc nairobi

Istnieją również aplikacje, które pozwalają zamawiać jedzenie i dostarczać je bezpośrednio do domu. Uber Eats, Jumia Foods są Twoim celem.

Pomiędzy tymi dwiema aplikacjami możesz zamówić do 15 różnych franczyz i setek różnych kuchni, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych.

3. Poruszanie się

Dawno minęły czasy, gdy miejscowi taksówkarze wykorzystywali cudzoziemców z wygórowanymi stawkami. Kenia jest domem dla dobrze prosperującej branży jeździeckiej.

Gracze tacy jak Uber, Bolt, Little Cab, InDriver, aby wymienić tylko kilka, są dostępni w różnych miastach w Kenii.

kenia przewodnik techniczny

Jeśli masz rzeczy do zrobienia w Nairobi, Kisumu, Mombasie lub Eldoret, nie możesz pomylić się z żadną z tych usług.

Innym dość wygodnym środkiem transportu jest używanie motocykli. Chociaż nadal możesz wejść na dowolną z nich z dowolnej z niezliczonych stacji w miastach, SafeBoda pomaga ci w tym procesie.

Pomyśl o Safeboda jak o Uber do motocykli. Uber i Bolt oferują również opcje jazdy motocyklem z tej samej aplikacji. Niezależnie od wybranej opcji zostaniesz posortowany.

4. Uzyskiwanie zakwaterowania

Ponownie, podobnie jak w większości części świata, globalni gracze są również dostępni na rynku kenijskim, aby pomóc ci łatwo znaleźć zakwaterowanie w całym kraju.

kenia przewodnik techniczny
Booking.com

Airbnb i Booking.com są do tego chętni. Te dwie strony mają oferty na przyzwoity wybór opcji zakwaterowania w zależności od wygody i budżetu.

5. Kursy walut

Podczas podróży do dowolnego kraju jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wiedzieć, jest przeliczanie walut. Jest to bardzo ważne, abyś nie padł ofiarą karnych kursów walutowych.

Szyling kenijski był stabilny przez ostatnie kilka lat. Średnio, 1 USD dotyczy Ksh. 100. W momencie pisania tego było Ksh. 100,65.

kenia przewodnik techniczny

Oczywiście różni kupcy będą przeprowadzać tę wymianę po nieco innych stawkach, ale mniej niż Ksh. 95 jest surową umową, więc uważaj. Ponadto po konwersji możesz użyć M-PESA.

To powiedziawszy, podczas pobytu w kraju należy pamiętać o kilku kwestiach;

  • Jak w każdym mieście na świecie, twoje osobiste bezpieczeństwo jest ważne. Staraj się unikać spóźnienia. Elementy przestępcze są obecne na całym świecie, a Kenia nie jest inna.
  • W dużych miastach niektórzy ludzie uciekają się do małpich sztuczek, aby zarobić na życie. Unikaj niepotrzebnych rozmów z nieznajomymi. To tylko zdrowy rozsądek.
  • W nagłych przypadkach nasze lokalne numery alarmowe to 112 lub 999. Jesteśmy jednak krajem trzeciego świata, więc czasy reakcji mogą nie być zbyt szybkie, więc uważaj.
  • Jeśli się zgubisz, szukaj wskazówek lub pomocy od policjantów lub strażników. Lub użyj Google Maps. Nigdy nie możesz być zbyt bezpieczny.

Potrzebujesz czegoś innego? Czy coś pominęliśmy? Czy uważasz, że ten przewodnik techniczny po Kenii jest niekompletny? Daj nam znać w komentarzach, jeśli potrzebujesz więcej informacji, które mogą pomóc w usprawnieniu Twojej wizyty / pobytu w Kenii.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *