Drone XPro : Parrot dodaje kamerę termiczną do składanego drona Anafi

:

Francuski dronemaker Parrot stworzył nową wersję składanego quadkoptera Anafi z wbudowaną kamerą termiczną. Firma oferuje drona firmom i profesjonalistom z dziedzin takich jak bezpieczeństwo, poszukiwania i ratownictwo, budownictwo i rolnictwo. Podnosi także cenę: Anafi Thermal będzie sprzedawane w cenie 1900 USD, co oznacza wzrost o 1200 USD w porównaniu do kosztu zwykłego Anafi 700 USD, który został wydany latem ubiegłego roku. Będzie wyposażony w dwa zapasowe akumulatory, ładowarkę z wieloma akumulatorami, kontroler i futerał, a będzie dostępny w maju.

Nowa Anafi Thermal wykorzystuje czujnik podczerwieni Flir Lepton wraz ze standardową kamerą, która zadebiutowała na zeszłorocznym dronie. Oznacza to, że nadal będzie w stanie nagrywać zwykłe filmy 4K, zdjęcia HDR + i filmy, a także ma 3-krotny zoom. Będzie wyposażony we wszystkie inne tryby fotografowania i funkcje, które zostały dodane z czasem dzięki aktualizacji oprogramowania.

Anafi Thermal ma również nieco cieńsze składane ramiona i waży 315 gramów, czyli o 10 gramów lżejszy niż wersja oryginalna. Parrot twierdzi, że dodaje to jedną minutę czasu lotu w sumie 26 minut.

Kamera termowizyjna ma rozdzielczość 160 x 120 i może mierzyć ciepło w zakresie od 14 do 752 stopni Fahrenheita. Aplikacja Parrot zapewnia solidną kontrolę nad kamerą termiczną (podobną do własnych kamer na podczerwień Flira), umożliwiając użytkownikom pomiar temperatury określonej części obrazu, zmianę palet kolorów i manipulowanie innymi informacjami wychodzącymi z czujnika podczerwieni. Aplikacja pozwala użytkownikom robić zdjęcia w dowolnym formacie (RGB lub podczerwieni) lub mieszać oba (w celu dodania szczegółów z czujnika RGB). Mogą przełączać się między obrazami RGB i podczerwonymi nawet po ich zapisaniu, a także zmieniają niektóre parametry obrazu termicznego.

Parrot pomógł wprowadzić rynek dronów konsumenckich, wprowadzając na rynek quadkoptery AR.Drone dziewięć lat temu. Ale od tego czasu stara się nadążyć za gigantem, jakim jest chińska DJI. Oryginalna Anafi była wyraźną próbą zaoferowania czegoś tak przenośnego i potężnego jak linia dronów Mavic firmy DJI, choć wyniki były mieszane, gdy sprawdziliśmy to latem ubiegłego roku. Anafi Thermal jest próbą przełamania innego, bardziej specyficznego rynku, a jednocześnie udowodnieniem, że Anafi jest „platformą”, która może zobaczyć inne iteracje w nadchodzących latach.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *