Drone XPro : DJI Mavic 2 Pro – recenzja 2019

:

Sprawdzamy produkty niezależnie, ale możemy zarabiać prowizje partnerskie od zakupu linków na tej stronie. Warunki korzystania.

Rodzina Mavic firmy DJI niemal zastąpiła serię Phantom do użytku dronów konsumenckich. Drony Mavic są wszędzie mniejsze i można je złożyć, aby ułatwić przechowywanie i transport. Najwyższej klasy model, Mavic 2 Pro (1729 USD), ma największą matrycę, jaką widzieliśmy w dronie tego rozmiaru. Oznacza to, że zarówno obrazy, jak i wideo wyglądają lepiej niż inne drony, w tym bliźniak siostry Pro, Mavic 2 Zoom. Wersja Pro jest nieco droższa o 250 USD, ale uważamy, że podwyższenie jakości obrazu i wideo jest warte dodatkowego kosztu. Mavic 2 Pro to najlepszy dron dla entuzjastów piloci, i nasz wybór redaktorów.

Uwaga redakcji: Cena DJI Mavic 2 Pro wzrosła z 1499 USD do 1 729 USD w dniu 4 września 2019 r. DJI twierdzi, że wzrost ceny jest związany z taryfami nakładanymi przez Stany Zjednoczone.

Najlepszy składany dron

Mavic 2 Pro wzoruje się na oryginalnym Mavic Pro, ale jest trochę większy. Mierzy 3,3 na 3,6 na 8,4 cala (HWD) złożone i 3,3 na 9,5 na 12,7 cali z to wyciągnięte ramiona. Rozkładanie drona jest dość łatwe, musisz tylko pamiętać, aby wysunąć przednie ramiona przed dolne. Samolot waży około 2 funtów, wystarczająco ciężki, aby wymagać rejestracji FAA podczas lotów rekreacyjnych w USA.

DJI Mavic 2 Pro

Pomimo tego, że jest nieco większy niż oryginalny Mavic i nowszy Mavic Air, Mavic 2 Pro jest nadal dość przenośny. Ładnie mieści się w torbie na aparat, zajmując mniej więcej tyle samo miejsca, co typowy obiektyw zmiennoogniskowy 70–200 mm f / 2.8. Będziesz musiał zrobić trochę więcej miejsca na pilota, ładowarkę i dodatkowe baterie, które kupisz, ale nie będziesz musiał poświęcać plecaka Mavicowi, jak to ma miejsce w przypadku projektu Phantom.

DJI dzieli linię Mavic 2 na dwa modele – Pro, który tutaj testujemy – i Zoom, który ma obiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym, ale smartfonową matrycę 1 / 2,3 cala, 12MP. Mavic 2 Pro wyprzedza 1-calową matrycę, około czterokrotnie większą niż kamera z obiektywem Mavic 2 Zoom. Większa powierzchnia pozwala na większą rozdzielczość obrazu (20MP) i wyższą jakość wideo.

Powiązana historiaZobacz, jak testujemy drony

Dołączony pilot zdalnego sterowania jest podobny do tego, który otrzymujesz z innymi modelami Mavic. Jest szary, z krótkim, wymiennym kablem do podłączenia do smartfona, który montuje się pod kontrolerem. Dwa klipsy trzymają telefon – są wystarczająco duże, aby pomieścić phablet i mogą obsługiwać smukłą obudowę telefonu, ale musisz użyć telefonu z etui, jeśli używasz dużego. Na lewym klipie znajduje się wycięcie, dzięki czemu można uzyskać dostęp do przycisku głównego telefonu, gdy jest on zamontowany w pilocie. Kable są dołączone do telefonów korzystających z portów Lightning, micro USB i USB-C.

Zdalny

Pilot ma wyświetlacz monochromatyczny – pokazuje stan baterii, dane telemetryczne i inne informacje. Można latać Mavic 2 bez podłączonego telefonu, ale będziesz potrzebować urządzenia z Androidem lub iOS oraz aplikacji DJI Go 4, aby aktywować drona przed pierwszym lotem. Nie zalecamy jednak latania bez telefonu, ponieważ bez niego nie zobaczysz widoku z kamery.

Oprócz drążków lotu – które można zdejmować w celu przechowywania – pilot zawiera podwójne kółka sterujące i przyciski na ramionach. Lewe kółko przechyla kamerę w górę i w dół, a prawe rozjaśnia lub przyciemnia ekspozycję, a przyciski służą do robienia zdjęć lub rozpoczynania wideo. Pilot ma również przełącznik do zmiany trybów lotu z boku, dedykowany przycisk do aktywacji funkcji powrotu Mavica do domu oraz przycisk Pause, aby zatrzymać drona na miejscu. Jest też mały czterokierunkowy kontroler – można go użyć do skierowania kamery na wprost lub prosto w dół. Dwa programowalne przyciski sterujące, umieszczone z tyłu, zaokrąglają rzeczy.

Mavic 2 Pro ma ocenę do 31 minut lotu przy pełnym naładowaniu akumulatora. Liczba ta zależy od czasu, w którym dron może unosić się w miejscu, więc spodziewaj się o kilka minut mniej życia w rzeczywistości. Nasze testy pozwoliły zarobić średnio 27 minut – to wciąż sporo czasu w powietrzu, lepiej niż 23 minuty, które oryginalna siatka Mavic Pro zdobyła podczas naszych lotów.

Oczekujesz, że dron o wartości 1500 USD będzie zawierał system omijania przeszkód, a Mavic 2 nie rozczaruje. Ma czujniki we wszystkich kierunkach. W większości trybów lotu czujniki do przodu, do tyłu, w górę i w dół są aktywne przez cały czas, zatrzymując drona w miejscu, jeśli zostanie wykryta przeszkoda. Przełączenie na ActiveTrack, w którym Mavic identyfikuje i śledzi poruszający się obiekt, włącza czujniki boczne.

DJI Mavic 2 Pro: przykładowy obraz

Działają również w trybie statywu, ustawieniu niskiej prędkości, które pozwala fotografom bardzo powoli przesuwać drona, aby uzyskać lepsze ujęcia. Mavic 2 ma również dużą prędkość Sport oprawa. Zwiększa maksymalną prędkość lotu z około 32 mil na godzinę do zaledwie 45 mil na godzinę. Wszystkie czujniki przeszkód są wyłączone, gdy Sport jest włączony, więc używaj go ostrożnie.

DJI zaczęło dodawać pamięć wewnętrzną do swoich dronów – po raz pierwszy widzieliśmy to w Mavic Air. Mavic 2 Pro pasuje do 8 GB Air Pojemność, i ma również gniazdo kart microSD. Gniazdo karty jest konieczne, ponieważ 8 GB nie wystarcza, aby pomieścić dużo wideo. Mavic 2 nagrywa materiał 4K z szybkością 100 Mb / s, dzięki czemu będziesz mieć do dyspozycji mniej niż 15 minut materiału w pamięci wewnętrznej. Chciałbym, aby co najmniej 16 GB było dołączone do modelu, który nazywa się Pro. Mimo to karty pamięci nie są drogie, a posiadanie pamięci wewnętrznej oznacza, że ​​nie zapomnisz o spakowaniu karty.

Aplikacja i funkcje DJI Go 4

Podobnie jak w przypadku innych dronów DJI, Mavic 2 Pro współpracuje z aplikacją DJI Go 4, dostępną do bezpłatnego pobrania na urządzenia z Androidem i iOS. Aplikacja robi wiele rzeczy, ale co najważniejsze, daje ci kontrolę nad kamerą drona i pokazuje jej punkt widzenia w jakości 1080p. Pokazuje także mapę świata, inkrustowaną w kanale wideo, na którą możesz zamienić, jeśli chcesz ustalić pozycję Mavica względem ciebie.

DJI Mavic 2 Pro: App

Aplikacja umożliwia także dostęp automatyczny strzały, lub wejdź w specjalny tryb przechwytywania, taki jak Hyperlapse. Zasadniczo upływ czasu z ruchem, Hyperlapse to świetny sposób na uchwycenie przyspieszonego widoku świata. Jednak nie jestem wielkim fanem tego, jak DJI wdrożyło to doświadczenie – pilot wydaje dźwięk kliknięcia za każdym razem, gdy dron dodaje ramkę, a prędkość lotu jest znacznie spowolniona. Twój przebieg może się różnić, ale z pewnością wolę widzieć płynny widok z kamery, bez słyszalnych zakłóceń, lubić dostajesz w trybie Hyperlapse na tańszej papugi Anafi.

Oprócz Hyperlapse istnieje wiele innych automatycznych trybów lotu i opcji. Należą do nich Asteroida, która łączy obrazowanie panoramiczne i wideo, aby zamienić normalny widok świata w projekcję Małej Planety, którą po raz pierwszy zobaczyliśmy w Mavic Air. Obsługuje również TapFly, który pozwala latać dronem, dotykając ekranu telefonu, ActiveTrack, i APAS. Ten ostatni – zaawansowany system świadomości pilotów – jest przydatny podczas lotów, gdy istnieje wiele przeszkód do poruszania się. Spowalnia drona, ale gdy jest włączony, automatycznie leci wokół napotkanych przeszkód.

DJI Mavic 2 Pro: przykładowy obraz

Aplikacja ma również pewne funkcje bezpieczeństwa. Współpracuje z GPS drona, aby wymusić strefy zakazu lotów, takie jak stała wokół Białego Domu i tymczasowe zakazy dronów wokół obszarów, w których odbywa się gaszenie pożarów z powietrza, co może pomóc uniknąć kłopotów. Jeśli posiadasz licencję komercyjną FAA część 107, możesz również użyć aplikacji do autoryzacji lotów w pobliżu lotnisk, oszczędzając kłopotów z bezpośrednim kontaktem z wieżą kontrolną. Aktualizacje oprogramowania układowego, które mogą być częste w przypadku produktów DJI, są przeprowadzane za pomocą aplikacji.

Doskonałe wideo i obrazy

DJI Mavic Pro 2 zapewnia najlepsze zdjęcia dronów i obrazy, które można uzyskać w kompaktowej obudowie. Aby to poprawić, musisz pomyśleć o przeniesieniu się do dużego, drogiego samolotu z czujnikiem wielkości lustrzanki i wymiennymi obiektywami, takimi jak DJI Inspire 2.

Powodem, dla którego jego materiał filmowy jest ostrzejszy niż w przypadku innych dronów 4K, jest rozmiar czujnika. Większość dronów używa czujnika o przekątnej 1 / 2,3 cala, podobnie jak w smartfonie. Ale Mavic 2 Pro korzysta z 1-calowego urządzenia do obrazowania, około czterokrotnie większego niż w przypadku Mavic 2 Zoom, Mavic Air i innych składanych dronów.

To nie pierwszy raz, gdy DJI użył rozmiaru czujnika w dronie – jest również dostępny w większych modelach Phantom 4 Pro i Phantom 4 Advanced. Oba są nadal dostępne i oferują pewne zalety –szczególnie obsługa szerszego formatu 4K DCI. Ale jeśli nie masz nic przeciwko UHD, zauważysz, że Mavic zawiera wiele najnowszych innowacji DJI – w tym bardziej niezawodne automatyczne zdjęcia i APAS – które nie są dostępne w serii Phantom.

Dostajesz materiał 4K UHD przy 100 Mb / s, z wyborem kompresji H.264 lub H.265. Możesz nagrywać gotowe do edycji nagrania ze standardowym profilem kolorów – DJI wykorzystała technologię kolorystyki od swojego partnera Hasselblada do aparatu Mavic 2 Pro. Cały materiał testowy został nakręcony z domyślnym profilem kolorów.

DJI Mavic 2 Zoom: przykładowy obraz

Możesz wybrać inny, wypalony profil, jeśli chcesz, aby Twój film miał bardziej artystyczny, filtrowany wygląd lub możesz nagrywać z płaskim, niskim kontrastem Dlog-M profil. Strzelanie na płasko daje większą możliwość poprawnego kolorowania – Dlog-M jest formatem 10-bitowym. Jest to jednak zalecane tylko dla poważnych profesjonalistów wideo, ponieważ będziesz potrzebować zarówno oprogramowania, jak i umiejętności Dlog-M nagrania pop. Obsługuje także wideo HDR, wykorzystując profil Hybrid Log Gamma (HLG).

Dostępnych jest wiele częstotliwości klatek. W przypadku 4K otrzymujesz 24, 25 lub 30 klatek na sekundę. Upuszczenie rozdzielczości do 2,7 K dodaje 48, 50 i 60 klatek na sekundę, a wszystkie powyższe otrzymujesz w rozdzielczości 1080p (2 KB), z dodatkiem 120 klatek na sekundę. Obiektyw ma zmienną przysłonę, konfigurowalną od f / 2.8 do f / 11, a czujnik może mieścić się w zakresie od ISO 100 do 6400 dla wideo. Prawdopodobnie będziesz chciał dodać filtr neutralnej gęstości dla lotów w jasnym świetle – nie polecam używania obiektywu przy ustawieniu węższym niż f / 5.6, aby zminimalizować utratę rozdzielczości spowodowaną dyfrakcją – ale jeśli go nie masz, możesz z pewnością zatrzymać się dalej, aby zachować odpowiednie kąty migawki dla swojego nagrania.

Istnieją również dwa kąty widzenia do wyboru podczas fotografowania w rozdzielczości 4K. DJI nie wykonuje świetnej pracy, identyfikując je w aplikacji, co jest wstydem, ponieważ skutecznie zapewnia aparatowi Mavic 2 podobny zasięg, jak Mavic 2 Zoom dla wideo 4K. Domyślne ustawienie, FOV, jest szerokokątnym widokiem świata, około 28 mm w ujęciu pełnoklatkowym. Przełączenie na ustawienie HQ (wysoka jakość) nieco zawęża kąt kamery – jest ona bliższa 40 mm. Nie dostajesz tego samego zasięgu co kamera Mavic 2 Zoom (24–48 mm), ale jest wystarczająco blisko. Tracisz możliwość wykonania ujęcia z dolly zoom, ale wydaje się, że jest to uczciwa cena, aby zapłacić ogólnie za lepsze wideo.

DJI Mavic 2 Zoom: przykładowy obraz

Obrazowanie jest również dość wszechstronne. Widzieliśmy, jak 1-calowy rozmiar matrycy znajduje dom w kompaktowych aparatach, gdzie zapewnia lepsze wyniki, niż można oczekiwać od smartfona. Mavic 2 Pro robi zdjęcia w formacie JPG lub Raw DNG, i spodziewałbym się, że najpoważniejsi fotografowie będą z niego korzystać. Duży czujnik sprawia, że ​​obrazowanie z lotu ptaka przy słabym świetle jest łatwiejszym zadaniem, dzięki czułości ISO, którą można ustawić na 12800 podczas robienia zdjęć. Jednak zalecam ISO 3200 jako maksimum dla tego typu czujników, ale to wciąż będzie wiązało się z pewnymi oszałamiającymi zdjęciami o zmierzchu.

Najlepszy mały dron

Czy istnieje bardziej wydajny dron składany niż DJI Mavic 2 Pro? Nie wydaje mi się Jest wystarczająco mały, aby znaleźć miejsce w plecaku na twoim obrazie naziemnym i sprzęcie wideo, ale nie robi wiele poświęceń w porównaniu z większymi dronami. Zakładając, że absolutnie nie musisz kręcić materiału przeznaczonego do projekcji w kinie, format 4K UHD (ten używany przez telewizor) jest więcej niż wystarczający do każdego projektu przeznaczonego do oglądania w salonie.

Połącz jakość wideo z możliwością nagrywania materiału pod podwójnym kątem widzenia, doskonałym kadrowaniem i niesamowitą stabilizacją zapewnianą przez stabilizację gimbala Mavic 2, a masz drona, który łatwo pokochać. Tak, płacisz wysoki koszt, ale Mavic 2 Pro jest najlepszym składanym dronem, jaki lataliśmy, więc to nasz wybór redaktorów.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *