Drone XPro : Taranis X-Lite to kontroler dronów, który w końcu ma sens

:

Frsky Taranis X-Lite (130 USD) to innowacyjny projekt kontrolera RC. Większość pilotów dronów jest dużych i niewygodnych. Pozornie mają setki przełączników i zastraszają początkujących pilotów. Frsky postanowił zbudować pilota w stylu pada do gier dla tych, którzy szukają bardziej ergonomicznej i przenośnej opcji. Niedawno wybrałem jeden i przetestowałem.

FrSky Taranis X-Lite

Od samego początku mogłem powiedzieć, że chciałbym Frsky Taranis X-Lite. Po prostu czułam się wygodniej w dłoni. Użyłem wielu pilotów, ale Taranis QX7 jest moim typowym pilotem. Ma wszystkie funkcje QX7 (105 USD), ale jest o połowę mniejszy i mniejszy. Został zbudowany, aby przypominać pilota Xbox lub Playstation. Chociaż nie uważałbym się za gracza, dorastałem, grając w gry wideo i ten pilot jest jak w domu.

Taranis X-Lite ma dwa dwukierunkowe przełączniki na ramionach, dwa trójdrożne przełączniki nad gimbalami i parę tarcz w środku. Dostępna jest również kierunkowa podkładka do przycinania i przyciski nawigacyjne na ekranie LCD, dzięki czemu można poruszać się po menu. Chociaż może to nie być wystarczające ze względu na liczbę przełączników „standardowego” pilota, to jest więcej niż wystarczające. Mam problemy z użyciem więcej niż czterech przełączników. Używam jednego do uzbrojenia, trybów, brzęczyka i klapki. Po dedykowaniu przełącznika dla każdego z nich nadal mam do dyspozycji dwa nieużywane pokrętła.

Taranis X-Lite wykorzystuje oprogramowanie OpenTX. Jest to to samo, co Taranis QX7 i X9D. Dostępnych jest niezliczona liczba opcji i dostosowań, a także mnóstwo filmów z YouTube, które pokażą Ci, jak je dostosować w dowolny sposób.

Wady Taranis X-Lite

Jedną z większych wad pilota jest to, że długość gimbala jest znacznie krótsza niż standardowego pilota. Ze względu na mały rozmiar, kardana jest również mniejsza. To zdecydowanie wymaga przyzwyczajenia się. Jako pilot-pilot wydaje mi się, że działa całkiem dobrze. Chociaż nie jestem rodzimym szczypcem, uważam, że wygodniej jest go chwycić, ale krótkie gimbale zdecydowanie nie wywierają żadnych korzyści.

Taranis X-Lite dostarczany jest z oboma przegubami centralnymi, a na tylnej części pilota znajdują się regulacje śrubowe, dzięki czemu można zmienić napięcie sprężyn. To fantastyczny pomysł, ale po prostu nie zadziałał. Skończyło się na tym, że musiałem otworzyć X-Lite i sam usunąć lewą sprężynę przepustnicy. Był to prosty proces i wymagał jedynie wykręcenia dwóch śrub, ale wolałbym nie wykonywać mniejszej operacji.

Frsky dołożył ładną wyściełaną torbę do X-Lite. To naprawdę zwiększa przenośność pilota. Nawet w dołączonym etui jest nadal mniejszy niż Taranis QX7 i teraz łatwo mieści się w dowolnym plecaku. Otrzymasz również dwa ochraniacze gimbala, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas przechowywania.

X-Lite ma wnękę modułową, więc można go rozszerzyć, aby akceptował moduł Crossfire lub Multiprotocol. Niestety, nie jest to zatoka JR, która jest powszechna w innych modelach Taranis, więc musisz zebrać wszystkie nowe moduły. Po drodze mam ten moduł wieloprotokołowy (35 USD), więc mogę sprawdzić, jak szybko to zadziała. Jeśli potrzebujesz opcji wieloprotokołowej, ale nie chcesz zajmować się modułami, spójrz na zworkę T8SG 130 USD).

Niektórzy piloci wskazują, że X-Lite nie ma zasięgu, który ma ich X9D lub QX7, ale nie stwierdziłem, że tak jest. Zazwyczaj nie przeprowadzam testów zasięgu, ponieważ uważam, że to dobry sposób na utratę drona, nie wspominając już o tym, że latanie poza linią wzroku jest niezgodne z przepisami FAA.

Taranis i mikro drony

Mówiąc ogólnie, latam mikro quadami, takimi jak Mobula 7 lub Tinyhawk, więcej niż pełne pięć wcieleń. Zasięg zwykle nie będzie problemem latania jednego z tych małych facetów, ponieważ stracę wideo daleko przed utratą transmisji. Jako mikro facet zawsze czułem się trochę niezręcznie latając Tinyhawk z pilotem, który był 5 razy większy niż mój quad. X-Lite i Tinyhawk tworzą solidną parę.

Zarówno QX7, jak i Jumper T8SG są świetnymi pilotami dronów. Mają własny zestaw zalet. Jednak niewielki rozmiar i ergonomiczna konstrukcja Taranis X-Lite wyróżniają go spośród innych. Jeśli szukasz czegoś bardziej przenośnego lub jeśli podoba Ci się konsola do gier, polecam rzucić okiem na Tinyhawk. Jeśli chcesz bardziej dogłębnie sprawdzić, dlaczego wybór odpowiedniego pilota jest tak ważny, musisz przeczytać ten artykuł.

POZOSTAĆ W KONTAKCIE!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat dronów, czerpakami, plotkami i recenzjami, śledź nas na Świergot, Facebook, YouTube, Instagram lub zapisz się do naszego codziennego biuletynu e-mail, który wychodzi codziennie w każdy dzień o godzinie 18:00.

Kup następnego drona bezpośrednio od producentów, takich jak DJI, Parrot, Yuneec lub od sprzedawców takich jak Amazon, B&H, BestBuy lub eBay. Korzystając z naszych linków, dokonamy niewielkiej prowizji, ale nic Cię to nie kosztuje. Dziękujemy za pomoc w rozwoju DroneDJ!

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Subskrybuj DroneDJ na YouTube, aby oglądać ekskluzywne filmy

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=aY4K1wo6uaM (/ embed)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *