Drone XPro : Dron PowerEgg X pełni również funkcję kamery podręcznej

:

Dla chętnych gadżetów wakacje są wyzwaniem. Ile kamer akcji należy zabrać ze sobą? Czy twój dron spakuje się dalej? Co z gimbalem na telefon komórkowy? Nie wspominając o wszystkich kartach pamięci, kablach i ładowarkach. Wejdź do PowerEgg X (tak, naprawdę) z PowerVision – uniwersalnego drona, który działa również jako stabilizowany aparat kieszonkowy z funkcją rozpoznawania twarzy.

<p class = "canvas-atom canvas-text Mb (1.0em) Mb (0) – sm Mt (0.8em) – sm" type = "text" content = "To nie jest pierwszy" PowerEgg " Widziałem od firmy. Kilka lat temu wydała dron w kształcie jaja / piłki nożnej to było coś, co przyciągnęło uwagę, jeśli nic więcej. PowerEgg X nadal ma kształt jajka (oczywiście), ale tym razem bardziej przypomina jajko na boku, niż „pionowy” projekt oryginału. ”Data-reagid =" 32 "> To nie jest pierwszy" PowerEgg "widzieliśmy od firmy. Kilka lat temu wypuścił on drona w kształcie jaja / piłki nożnej, który przyciągał uwagę, jeśli nic innego. PowerEgg X, nadal ma kształt jajka (oczywiście), ale tym razem wokół jest bardziej jak jajko na boku, niż „pionowy” projekt oryginału.

Latające ramiona oryginalnego PowerEgga rozłożyły się na ciele. Tym razem musisz je przypiąć. Może się to wydawać mniej eleganckie, ale jest praktyczny powód, zwłaszcza że oznacza to, że ciało drona nie musi być tak duże. Ale głównie dlatego, że możesz je schować, gdy używasz go w trybie podręcznym. Usunięcie ramion w celu przejścia z drona na aparat kieszonkowy nie wyglądało całkowicie płynnie na moim demie, ale mimo to jest fajną funkcją.

W powietrzu PowerEgg X może latać z wiatrem do 38 węzłów, a dwie kamery po obu stronach głównej strzelanki (4K / 60 fps) zapewniają unikanie przeszkód skierowanych do przodu. Jest też czujnik skierowany w dół do precyzyjnego lądowania i utrzymywania pozycji w powietrzu. Jeśli lubisz latać w niesprzyjających warunkach pogodowych, jest także wodoodporna obudowa (stopień ochrony IPX6). Widziałem demo drona latającego w klatce tutaj w CES, był tam „wodospad” wyrzucający mokre rzeczy, a PowerEgg był więcej niż szczęśliwy, mogąc latać pod nim. Woda wcale nie zakłócała ​​stabilności latania.

Jeśli chcesz być bardziej ekstremalny, możesz przymocować akcesoria pływakowe do stóp, a nawet wylądować lub zdjąć z akwenu. Istnieje kilka innych wodoodpornych dronów, które mogą zrobić to samo, ale PowerEgg X wygląda mniej użytecznie niż te i, oczywiście, dodatkowa funkcjonalność podręczna.

Innym ciekawym pomysłem jest możliwość nagrania głosu do drona podczas jego lotu przez mikrofon w smartfonie lub bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Większość dronów nagrywa ciche filmy, ponieważ hałas śmigieł jest wszystkim, co zwykle słyszysz. Dzięki tej funkcji „SyncVoice” możesz opowiadać wideo w czasie rzeczywistym bez nieprzyjemnego szumu drona, który psuje wszystko.

<p class = "canvas-atom canvas-text Mb (1.0em) Mb (0) – sm Mt (0.8em) – sm" type = "text" content = "W trybie podręcznym PowerEgg X przechodzi w lata 90 -w stylu kamery, ale z korzyścią dla nowoczesnego 3-osiowego gimbala. Mniejszy rozmiar ciała oznacza, że ​​jest mniej więcej odpowiedni do trzymania w jednej ręce (i jest pasek, który utrzymuje rzeczy na miejscu). Biorąc pod uwagę ogólny rozmiar, jest to nie tak gładkie jak, powiedzmy, Linia Osmo DJI, ale oznacza to, że nie musisz wnosić dwóch różnych gadżetów do fotografii lądowej i powietrznej. "data-reagid =" 57 "> W trybie podręcznym PowerEgg X staje się kamerą w stylu lat 90., ale z korzyścią dla nowoczesny 3-osiowy gimbal. Mniejszy rozmiar ciała oznacza, że ​​jest mniej więcej odpowiedni do trzymania w jednej ręce (i jest pasek, który utrzymuje rzeczy na miejscu). Biorąc pod uwagę ogólny rozmiar, nie jest tak gładki, jak, powiedzmy, Osmo DJI ale oznacza to, że nie musisz przynosić dwóch różnych gadżetów do fotografii lądowej i powietrznej.

Na koniec jest tryb kamery „AI”. Jest to implementacja śledzenia twarzy przez firmę, podobna do wielu innych „inteligentnych” trybów aparatu (w tym wspomnianego DJI Osmo). Widziałem, że jest to przydatne dla YouTuberów i tym podobnych, ponieważ gdy rozpozna twoją twarz, nawet jeśli opuścisz ramkę i wrócisz ponownie, zauważy cię i umieści z powrotem w centrum ujęcia.

Z jednej strony PowerEgg X wydaje się na tyle wszechstronny, że widziałem, że jest atrakcyjny dla osób, które chcą prostego, wszechstronnego aparatu. Na przykład użycie jednego urządzenia na wakacjach utrzymuje wszystkie nagrania w jednym miejscu, które można edytować za pomocą aplikacji (wraz z dowolnym filmem z telefonu). Ale z gadżetami wielofunkcyjnymi zawsze ma się wrażenie, że nie wykona każdego z tych zadań, a także dedykowanego urządzenia.

<p class = "canvas-atom canvas-text Mb (1.0em) Mb (0) – sm Mt (0.8em) – sm" type = "text" content = "Nie będziemy mogli komentować tego na pewno, dopóki sami tego nie wypróbujemy, ale z pewnością cieszymy się, że firmy próbują różnych pomysłów. PowerEgg X (dron i kontroler) będzie kosztował 899 USD kiedy będzie w przedsprzedaży w tym miesiącu, a wysyłka potrwa około miesiąca później. Jeśli chcesz wodoodporny zestaw, będzie kosztować kawałek więcej za 1 249 USD. "Data-reagid =" 84 "> Nie będziemy w stanie tego skomentować, dopóki sami go nie wypróbujemy, ale„ z pewnością cieszymy się, że firmy próbują różnych pomysłów. PowerEgg X (dron i kontroler) będzie kosztował 899 USD, gdy zostanie zamówiony w przedsprzedaży w tym miesiącu, a wysyłka potrwa około miesiąca. Jeśli chcesz wodoodporny zestaw, kosztuje to 1 249 $ więcej.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *