Drone XPro : Dron zatrzymał wsparcie lotnicze dla strażaków w ogniu buszu

:

Na początku tego miesiąca pożar w buszu na przedmieściach Perth w Baldivis w Australii nie pozwalał strażakom korzystać z pomocy powietrznej przez pewien czas, ponieważ w pobliżu ognia zauważono nieuczciwego drona. Wsparcie powietrzne zostało zmuszone do zatrzymania się, podczas gdy dron w końcu powrócił na ziemię.

Pojawiły się doniesienia o nieuczciwym dronie lecącym w strefie zakazu lotów ustanowionej z powodu pożaru, który spłonął przez Baldivis na początku tego miesiąca. Dron został zauważony w pobliżu ognia i zmuszony do przerwania operacji lotniczych, podczas gdy dron latał po okolicy, prawdopodobnie robiąc zdjęcia lub badając sam pożar.

Barry Sammels, burmistrz miasta Rockingham, miał mocne przesłanie dla wszystkich pilotów dronów i co oznacza dla strażaków na ziemi, jeśli nie są w stanie uzyskać wsparcia powietrznego. Sammels powiedział, że jego zdaniem zdaje sobie sprawę z tego, co robią, i w odpowiedzi sprowadził drona.

Pożary buszu nie są okazją do robienia filmów i zdjęć w mediach społecznościowych. Są to sytuacje potencjalnie zagrażające życiu, które należy szanować jako takie. Nieautoryzowane użycie drona w aktywnej strefie pożarowej stwarza ryzyko dla bezpieczeństwa aktywów lotniczych, skutecznie zapobiegając ich zaangażowaniu, a tym samym zwiększając ryzyko na ziemi. To bardzo poważna sprawa, dlatego błagam wszystkich operatorów dronów, aby trzymali się z dala od pożarów i wszystkich służb ratowniczych. Przypominam wszystkim, że kary za niewłaściwe użytkowanie dronów są surowe.

Latanie dronem w pobliżu pożaru buszu jest nielegalne i może spowodować nałożenie grzywny w wysokości 10 500 AUD, a nawet pozbawienia wolności. Upewnij się, że wcześniej sprawdziłeś, gdzie lecisz, i odwiedź witrynę CASA, aby być na bieżąco z najnowszymi przepisami dotyczącymi dronów.

Pozostać w kontakcie!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat dronów, czerpakami, plotkami i recenzjami, śledź nas na Świergot, Facebook, YouTube i Instagram lub zapisz się na nasz codzienny biuletyn e-mail, który wychodzi każdego dnia o 18:00. ET.

Kup następnego drona bezpośrednio od producentów, takich jak DJI, Parrot lub Yuneec, lub od sprzedawców takich jak Adorama, Amazon, B&H, BestBuy, DroneNerds lub eBay. Korzystając z naszych linków, dokonamy niewielkiej prowizji bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Dziękuję za pomoc DroneDJ rosnąć!

Zdjęcie: Ricardo Gomez Angel

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Subskrybuj DroneDJ na YouTube, aby oglądać ekskluzywne filmy

[osadzenie] https://www.youtube.com/watch?v=GrjVMIYzNT4 [/ embed]

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *