Drone XPro : Właściciele nieistniejącego drona Karmy mówią, że nagle przestał latać

:

Od czasu opublikowania poniższego artykułu GoPro powiedział firmie Digital Trends, że obecnie wdraża i testuje poprawkę, i spodziewa się wydać aktualizację oprogramowania układowego Karmy, która rozwiąże problem w tym tygodniu, dodając: „Przepraszamy wszystkich który był niewygodny z powodu tego problemu. ”

Pamiętasz drona Karma? To była próba GoPro stworzenia quadkoptera konsumenckiego, aby zmierzyć się z liderem rynku DJI. Firma wprowadziła go na rynek w listopadzie 2016 r., Ale brak sprzedaży skłonił go do porzucenia urządzenia w 2018 r.

Od tego czasu niewiele słyszeliśmy o urządzeniu, ale wciąż są właściciele Karmy latający maszyną. A przynajmniej trwały do ​​1 stycznia.

Dostrzeżone przez The Verge forum internetowe GoPro zostało trafione wiadomościami od pilotów Karmy na całym świecie, którzy narzekają na problemy z uruchomieniem drona.

Wszystkie posty opisują te same problemy z Karmą, w szczególności, że od początku roku nie można odebrać sygnału GPS i wykonać procedury kalibracji kompasu przed lotem – problemów, które uniemożliwiają pilotom Karmy latanie drony.

Jeden z właścicieli w Wielkiej Brytanii napisał: „Użyłem drona w tym samym miejscu 2 dni temu. Teraz mówi, że kompas zawiódł i nie ma GPS. Jedyne, co dzisiaj zrobiłem, to sformatowanie karty SD, aby ją wyczyścić. Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu? ” Inna powiedziała: „Latałam wczoraj, dziś nie ma mowy… Spędziłem sporo czasu na czacie z agentką GoPro, a ona nie miała odpowiedzi”.

W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej 6 stycznia GoPro przedstawił krótkie wyjaśnienie problemu: „Produkty elektroniki użytkowej, takie jak Karma, które przestaliśmy produkować w styczniu 2018 r., Polegają na modelu magnetycznym World w celu zapewnienia dokładnych usług pozycjonowania. Pod koniec ubiegłego tygodnia, po Nowym Roku, zaczęliśmy otrzymywać raporty o tym, że użytkownicy nie są w stanie skalibrować kompasu na Karmie. Po przeprowadzonym dochodzeniu ustaliliśmy, że w światowym modelu magnetycznym przechowywanym w Karmie wystąpił problem po kliknięciu do 2020 r. ” Dodał, że kiedy opublikuje poprawkę w najbliższych dniach, opublikuje informacje o tym, jak zaktualizować drona na tej samej stronie.

Awaria drona

Niewiele osób będzie kwestionować zdolność GoPro do stworzenia świetnej kamery akcji, ale niesamowitego drona? Nie tak bardzo.

Krótko po uruchomieniu Karmy wielu właścicieli zgłosiło awarie baterii, które spowodowały, że maszyna spadła z nieba w trakcie lotu. Wynikające z tego wycofanie zepsuło reputację Karmy, czyniąc GoPro jeszcze trudniejszym do przetrwania na wysoce konkurencyjnym rynku dronów.

Duży wpływ miał na to również Mavic Pro DJI, który pojawił się zaledwie kilka dni po Karmie i był wyposażony w unikanie przeszkód i automatyczne śledzenie, których brakuje w Karmie.

GoPro opuściło rynek dronów w 2018 roku, ale ci, którzy nadal będą korzystać z quadcoptera, nadal będą oczekiwać, że firma wkrótce rozwiąże ten ostatni problem.

Zaktualizowano 7 stycznia 2020 r .: Dodano wyjaśnienie GoPro.

Zalecenia redaktorów
Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *