Xone Phone : Fabryka Galaxy Z Flip zamknięta z powodu wybuchu koronawirusa

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Koronawirus Samsung Galaxy Z Flip Factory Shutdown

Wiedzieliśmy, że to kiedyś nastąpi: fabryki zostały zamknięte z powodu pandemii. Słyszeliśmy o firmach, które zezwalają swoim pracownikom na pracę z domu z powodu COVID-19 (koronawirusa). Znacząco ucierpiały podróże i turystyka. W przypadku branży technologicznej Stowarzyszenie GSM (GSMA) musiało odwołać Światowy Kongres Mobilny (MWC 2020), który miał się odbyć w Barcelonie w Hiszpanii po tym, jak duże firmy zaczynające od LG, Facebooka i Amazon wycofały się z uczestnictwa. Głównym powodem był strach przed epidemią wirusa.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy światowy handel był nie do zniesienia, nie dzięki koronawirusowi. Chociaż nie chcemy wymieniać liczb, szczególnie w Korei Południowej, obecnie leczonych jest ponad 400 pacjentów. Liczba ta może wzrosnąć w kraju i w większej liczbie miejsc na całym świecie.

Samsung niedawno poinformował, że epidemia dotknęła jeden z zakładów produkcyjnych, szczególnie w Gumi City. Nie wiadomo, kiedy to się stało, ale potwierdzono, że jeden pracownik zachorował na koronawirusa.

Gumi City jest daleko od Korei Południowej (około 200 km), ale decyzja o zamknięciu zakładu była konieczna. Zamknięcie nastąpi dopiero do dzisiaj, 24 lutego, w poniedziałek. Oczywistym powodem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa. Samsung ani żadna inna firma w tej kwestii nie mogła sobie pozwolić i nie powinna ryzykować zarażeniem wirusem innych ludzi.

Wspomniany pracownik i inne osoby, które z nim współpracowały, zostały już poddane kwarantannie. Jest częścią działu bezprzewodowego odpowiedzialnego za produkcję telefonów. Piętro, na którym pracował pracownik, będzie nadal niedostępne do jutra, 25 lutego. Grupa zadaniowa Samsung ds. Reagowania kryzysowego wcześniej wysłała wiadomość informującą pracowników o sytuacji i że miejsce to będzie zamknięte na kilka dni. Fabryka byłaby sterylizowana, ale pracownicy nadal byliby zobowiązani do noszenia masek.

Odradzane są podróże krajowe między pracownikami. Autobusy wahadłowe zostały zawieszone między fabryką Gumi a siedzibą główną. Preferowane są wideokonferencje dla biznesu.

Wpłynie to na produkcję smartfonów, ale wpływ będzie minimalny. Na Galaxy Z Flip może wpłynąć w dłuższej perspektywie, ponieważ w Gumi produkuje się składane telefony, Galaxy Fold i Galaxy Z Flip. Istnieje duże zapotrzebowanie na Galaxy Z Flip i Galaxy Fold. Wyłączenie może stanowić wyzwanie dla produkcji, ale trzymamy kciuki, efekt nie będzie tak zły.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *