Xone Phone : Sleeping Dogs (gra) – Giant Bomb

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Przegląd

Nie podano podpisu

Sleeping Dogs (znany w Japonii jako ŚPIĄCE PSY: Tajna policja w Hongkongu) to trzecioosobowa gra przygodowa z otwartym światem o tematyce kryminalnej, opracowana przez United Front (we współpracy z Square Enix London) i wydana przez Square Enix na Xbox 360, PlayStation 3 i PC w dniu 14 sierpnia 2012 r.

W ulicach fikcyjnej wersji współczesnej wyspy Hongkong gracze kontrolują Wei Shen, chińsko-amerykańskiego policjanta wysłanego w celu infiltracji szeregów znanej organizacji Triady znanej jako „Sun On Yee”. Oprócz standardowych strzelanin i prowadzenia pojazdów w innych grach z otwartym światem (takich jak Grand Theft Auto i Saints Row), gra skupia się na walkach sztuk walki i sekwencjach swobodnych.

Później otrzymał wiele płatnych treści do pobrania, w tym pakiety rozszerzeń, nowe stroje (często z dodatkowym uzbrojeniem i umiejętnościami), nowe pojazdy i dopalacze, aby dać graczom wczesną przewagę. Później gra otrzymała zaktualizowane ponowne wydanie na Xbox One, PlayStation 4 i PC, z ulepszeniami technicznymi i wszystkimi dodatkami DLC nieobsługującymi, w dniu 14 października 2014 r. (Jako Sleeping Dogs: Definitive Edition). Gracze, którzy zamówili w przedsprzedaży detaliczną wersję Definitive Edition, otrzymali wydawnictwo limitowane.

Gra znana jest z niespokojnego i długotrwałego rozwoju od swojego pierwotnego wydawcy (Activision), począwszy od 2008 roku jako „Czarny lotos”, a następnie przerobiona lata później jako duchowy następca serii True Crime (zarówno jako „True Crime”, jak i „True Crime: Hong Kong”) przed anulowaniem w 2011 roku. Został on odebrany rok później przez Square Enix, który pozwolił United Front wznowić rozwój (z pomocą Square Enix London) i opublikował grę później tego roku. Jest uważany za charakterystyczną grę United Front przed ich zamknięciem w 2016 roku.

Rozgrywka

Grając Wei Shen gracz wykonuje różne misje po obu stronach prawa. W zależności od tego, jak ukończyłeś misję, ogromną rolę odgrywa ilość doświadczenia zdobytego przez policję i triadę. Wykonując misje policyjne, zmniejszając zniszczenie pobliskich środowisk i zmniejszając liczbę zabitych niewinnych cywilów, zwiększysz swoje policyjne PD. W porównaniu do ukończenia misji triady i pokonania przeciwnika w brutalny sposób, np. Zabicie środowiska zwiększy twoją triadę. Gdy gracze zdobywają więcej policyjnych PD i triady, otrzymują punkty umiejętności, które pozwalają graczom dostosować ich umiejętności.

Walki polegają głównie na walce w zwarciu
Walki polegają głównie na walce w zwarciu

Gra ma piesze, swobodne sekwencje. W tych sekwencjach gracz goni przestępcę. Podczas biegu Wei wypycha ludzi z drogi i przeskakuje nad przedmiotami. Hongkong został zmapowany w taki sposób, aby był dostosowany do gry. Podczas tych sekwencji pościgowych gracz będzie walczył wręcz. Wei może używać swoich pięści, a także broni, takiej jak noże, tasaki i środowisko. Wrogów można wepchnąć do telewizorów, skierować twarze do otworów wentylacyjnych i wyrzucić z dachów. Gra ma również system liczników, w którym wróg miga na czerwono, wskazując, kiedy można wykonać licznik.

Walka w zwarciu przypomina Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City, przynosząc podobny czas i podejście oparte na kontrze. Główny przycisk ataku można wykonać w wersji normalnej i ciężkiej, dotykając przycisku lub przytrzymując go, przycisk licznika można (i należy) uderzyć, gdy wróg jest podświetlony na czerwono, a przycisk chwytania pozwala złapać większość wrogów. Po zmaganiu możesz uderzać, rzucać, przeciągać lub wykonywać różnorodne ataki środowiskowe, od rzucania śmietnikiem po wpychanie ludzi do spalarni. Wei ma również możliwość atakowania wrogów, co pozwala na bardziej precyzyjne i kreatywne wzorce ataku. Specjalna misja poboczna pozwala Wei nauczyć się więcej kombinacji, aby pomóc mu pokonać wrogów na jeszcze więcej sposobów.

Drzewo umiejętności pozwala Wei odblokowywać nowe ruchy
Drzewo umiejętności pozwala Wei odblokowywać nowe ruchy

Gra zawiera funkcję telefonu komórkowego, która stała się funkcją wielu gier z otwartym światem, zwłaszcza GTA IV. Za pomocą swojego telefonu Wei może dzwonić do kontaktów (członkowie triady, dziewczyny, policjanci itp.), Aby uzyskać dostęp do zadań pobocznych / różnych. Istnieje również funkcja tekstowa, ale zawsze wysyła skrypty wiadomości, które są używane w kontekście misji. Wei może uzyskać dostęp do różnych raportów CI, informacji w tle i zebrań z nadzoru za pośrednictwem karty raportów, uzyskać dostęp do centrum społecznościowego, a podczas niektórych misji robić zdjęcia.

Jedną z kluczowych cech tej gry jest twarz. Ma kilka pasywnych zalet, które pomagają graczowi poza walką, takich jak wydłużanie żywotności materiałów eksploatacyjnych, rabaty i dodatkowe kontakty, ale jest to najbardziej oczywiste w walce. Zadawanie obrażeń (wydaje się, że bardziej imponujące ataki / liczniki pomogą więcej) wypełni Miernik Twarzy, a gdy się zapełni, Wei regeneruje zdrowie, zastrasza wrogów, a poprzez odblokowanie zyskuje dodatkowe korzyści, takie jak ataki niemożliwe do zablokowania i zmniejszone obrażenia. Twarz jest ulepszana poprzez misje poboczne i przechodzi na poziom 10.

Cross-Game

Gracze, którzy zmagali się i spadali na spadochronie przez Just Cause 2, otrzymają trochę więcej, gdy Sleeping Dogs wykryje plik zapisywania tej gry na PS3, Xbox 360 lub PC: strój Rico Rodrigueza, który również zwiększa zdolność gracza do wsiadania i przejmowania pojazdów w ruchu z odległości.

Zawartość do pobrania

Pakiety rozszerzeń

Każdy z trzech pakietów rozszerzeń zawiera inną historię poboczną, która jest całkowicie niezależna od głównej kampanii. Ukończenie określonych części każdej paczki odblokowuje niektóre stroje w głównej historii.

Koszmar w North Point

Nie podano podpisu

Dziwna opowieść o tematyce horroru, w której armia Jiang Shi (wśród innych demonów) powstała, a mieszkańców North Point opętał piekielny duch o imieniu Smiley Cat, spragniony zemsty.

Aby uratować swoją dziewczynę i zesłać Smiley Cat z powrotem do piekła, Wei musi poszukać potężnej chińskiej magii i pokonać armie Smiley Cat, w tym duchy strażników Triady, których pokonał w przeszłości.

Dodano za 6,99 USD w dniu 30 października 2012 r.

Turniej Zodiaku

Nie podano podpisu

Stylizowany na klasyczne filmy kung fu z Hongkongu w latach 70. (takie jak Enter the Dragon), The Zodiac Tournament zaprosił Wei do udziału w nielegalnym turnieju sztuk walki prowadzonym przez charyzmatycznego dr Zhanga na tajemniczej wyspie Zodiac.

Sceny przerywnikowe są filtrowane, aby przypominały stary film, a niektóre efekty dźwiękowe są dubbingowane z dźwiękami z ery filmowej.

W przeciwieństwie do dwóch pozostałych dodatków, Turniej Zodiaku jest dostępny tylko z głównej historii, a nie z osobnego menu głównego.

Dodano za 4,99 USD 19 grudnia 2012 r.

Rok węża

Nie podano podpisu

Tematem związanym z egzekwowaniem prawa, Rok Węża ma miejsce przed chińskim Nowym Rokiem 2013, kiedy tajemniczy kult planuje rozpocząć apokalipsę, niszcząc Hongkong.

Z powodu swojej wcześniejszej lekkomyślności Wei otrzymuje karę jako zwykły funkcjonariusz policji i musi wykorzystać ograniczone zasoby, które mu przekazano (ostatecznie uzyskując dostęp do sprzętu SWAT, w tym granatów gazowych tłumiących zamieszki).

Dodano za 6,99 USD w dniu 12 marca 2013 r.

Pakiety treści

W definitywnej edycji gry większość strojów należy kupić za walutę w grze za pośrednictwem specjalnego sklepu na nocnym targu. Niektóre treści, na przykład zawarte w pakiecie ochrony policji, należy odblokować, wykonując określone misje.

 • Pakiet Deep Undercover – Zawiera nowy strój (Plainclothes Detective Outfit, który zmniejsza karę cieplną), nowy pojazd (Undercover Police Cruiser, zmodyfikowany Wangan GSX z syreną policyjną) oraz nową interaktywną dekorację CB Radio do kryjówki. Pierwotnie premia za zamówienie została później udostępniona za 2,99 USD w dniu 13 listopada 2012 r.
 • Pakiet GSP – Zawiera trzy nowe akcesoria odzieżowe (stroje treningowe GSP, które zwiększają obrażenia w walce i zastępują ciężki atak charakterystycznym dla myśliwego MMA Georgesa St-Pierre'a „latającym ciosem”). Pierwotnie premia za zamówienie została później udostępniona za 2,99 USD w dniu 13 listopada 2012 r.
 • Pakiet sztuk walki – Zawiera nową opcjonalną misję (Shaolin Showdown), nowy strój (Shaolin Warrior, który zwiększa obrażenia w walce wręcz) oraz nową dekorację kryjówki. Pierwotnie premia za zamówienie została później udostępniona za 2,99 USD w dniu 13 listopada 2012 r.
 • Pakiet ochrony policji – Zawiera nową opcjonalną misję (High Speed), która wykorzystuje nowy strój (Super-SWAT Tactical Uniform, który zmniejsza wszystkie otrzymywane obrażenia i jest wyposażony w ekskluzywny karabin szturmowy SWAT) oraz nowy pojazd (Supercharge Police Cruiser, a zmodyfikowana policyjna wersja Wangan GSX). Treść została udostępniona poza misją w darmowym DLC Ghost Pig. Pierwotnie premia za zamówienie została później udostępniona za 2,99 USD w dniu 13 listopada 2012 r.
 • Pakiet wzmacniacza triady – Obejmuje dwie nowe opcjonalne misje (Śmierć o 1000 cięć i Autostrada triady), nowy strój (Egzekwator triady, zwiększa obrażenia w walce wręcz i współczynnik szybkości XP twarzy) oraz nowy pojazd (Samochód egzekwujący triadę, ulepszony Taikai z ekskluzywnym Złotym Tasakowa broń w bagażniku). Pierwotnie premia za zamówienie została później udostępniona za 2,99 USD w dniu 13 listopada 2012 r.
 • Pakiet retro triady – Obejmuje nowe akcesoria odzieżowe (strój retro triady, który zwiększa obrażenia w walce wręcz, szybkość XP triady i szybkość twarzy XP, jednocześnie zmniejszając wszystkie otrzymane obrażenia) oraz nowy pojazd (opancerzony van opancerzonego smoka z Airbrushed, zmodyfikowany Movit ze wzmocnionym pancerzem). Dodano za 1,99 USD w dniu 13 sierpnia 2012 r.
 • Pakiet Street Racer – Obejmuje trzy nowe wyścigi (Enduro, Kamikaze i Harbour Run), nowy strój (kurtka wyścigowa, która zmniejsza otrzymywane obrażenia od broni palnej) oraz nowy pojazd (Sting superbike). Dodaje również nowy wygląd kasku rowerowego. Dodano za 4,99 USD w dniu 16 października 2012 r.
 • Pakiet Taktycznego Żołnierza – Zawiera nowy strój (strój taktyczny, który zmniejsza otrzymywane obrażenia od broni palnej i jest wyposażony w karabin szturmowy z granatnikiem pod lufą). Dodano za 1,99 USD w dniu 16 października 2012 r.
 • Screen Legends Pack – Zawiera dwa nowe stroje: Lightning Warrior (który jest wyposażony w ekskluzywny miecz, który nie zużywa się po użyciu) i Wing Chun Master (który czasami spowalnia czas walki w celu łatwiejszego liczenia). Dodano za 1,99 USD w dniu 23 października 2012 r.
 • Pakiet SWAT – Obejmuje nowe działanie: Cop Jobs. Po aktywacji gracze patrolują ulice w mundurze taktycznym Super-SWAT i opancerzonej ciężarówce SDU i zatrzymują działalność, od napadów z bronią w ręku po sytuacje zakładników. Ten system został przerobiony w Definitive Edition. Dodano za 3,99 USD w dniu 23 października 2012 r.
 • Ghost Pig – Zawiera cztery nowe nakrycia głowy (maska ​​Ghost Pig, czarny kapelusz fedora, kowbojski kapelusz i słomkowy kapelusz). Odblokowuje również zawartość pakietu ochrony policji poza misją i złotego .50cal po zakończeniu historii. Dodano za darmo 2 listopada 2012 r.
 • Pakiet postaci Square Enix – Zawiera trzy nowe stroje oparte: Kombinezon Agenta 47 (który zmniejsza karę cieplną i jest wyposażony w ekskluzywny wyciszony Srebrny Pistolet Baller), Pancerz Sarif Industries (który zmniejsza otrzymywane obrażenia od broni palnej i jest wyposażony w ekskluzywny karabin FR-27 Flechette Rifle), oraz strój Rico Rodrigueza (który pozwala graczowi na przejęcie akcji z większej odległości i jest wyposażony w charakterystyczny pistolet Rico Rodrigueza, który może strzelać pociskami wybuchowymi). Dodano za 1,99 USD w dniu 13 listopada 2012 r.
 • Pakiet Pijanej Pięści – Zawiera nowy strój: Pijaną Pięść (która odblokowuje serię nowych unikalnych ruchów specjalnych i liczników, gdy Miernik Twarzy jest pełny). Dodano za 1,99 USD 20 listopada 2012 r.
 • Pakiet stylów Gangland – Zawiera trzy nowe stroje z nowymi schematami tatuażu: Styl Yakuza (który zmniejsza karę cieplną), Rosyjski styl mafii (który zwiększa celność broni palnej) i Styl plemienia kundla (który zwiększa obrażenia w walce wręcz). Dodano za 1,99 USD 27 listopada 2012 r.
 • Pakiet Małpiego Króla – Zawiera nowy strój (Sun Wukong, który zwiększa obrażenia w walce wręcz i dodaje nową różnorodność ciężkich ataków magicznym kijem) oraz nowy pojazd (Chmura Salto, zmodyfikowana wersja Drag 979, która jest otoczona żółtą chmurą, gdy napędzany). Dodano za 1,99 USD w dniu 29 stycznia 2013 r.
 • Pakiet filmowy – Zawiera trzy nowe stroje: Brązowy Wojownik (który zmniejsza otrzymywane obrażenia w walce w zwarciu), Nieznany Wojownik (który zwiększa szybkość XP Face) i Vigilante (co ułatwia wykonywanie kontrataków). Dodano za 1,99 USD w dniu 29 stycznia 2013 r.
 • Pakiet organów ścigania – Obejmuje dwa nowe stroje (mundur taktyczny SWAT, który zmniejsza otrzymywane obrażenia od wystrzałów, oraz Badacza miejsca zbrodni, który podwaja zdobywanie PD Cop kosztem braku zdobywania PD Triady i jest wyposażony w pałkę policyjną) oraz pięć nowych pojazdów ( SDU Armored Truck, HKPD Cruiser, HKPD Motorcycle, HKPD Van i HKPD SUV). Dodano za 1,99 USD w dniu 13 lutego 2013 r.
 • Pakiet Kół Furii – Zawiera nową serię opcjonalnych misji, wykorzystującą nowy prototypowy supersamochód (DZS-90), który jest aktualizowany, gdy gracz wypełnia misje (w tym dwa zamontowane karabiny z nieskończoną amunicją, tryb auto-drive dla łatwiejszej obrony, czołowy taran i obciążalny impuls elektromagnetyczny do wyłączania pobliskich samochodów). Po zakończeniu wszystkich misji samochód będzie dostępny. Dodano za 3,99 USD w dniu 26 lutego 2013 r.

Pakiety wspomagające

Te pakiety są całkowicie opcjonalne i nie są zawarte w Edycji ostatecznej.

 • Srebrna paczka Top Dog – Daje 5500 XP Triady, 3000 XP Cop i 3000 Face XP. Dodano za 1,99 USD w dniu 13 sierpnia 2012 r.
 • Pakiet High Roller – Daje 200 000 HK $ i wczesny dostęp do zestawu High Roller i pojazdu Tuono (z nowym schematem malowania). Dodano za 2,99 USD 21 sierpnia 2012 r.
 • Złota paczka Top Dog – Daje 8250 XP Triady, 4500 XP Cop i 4500 XP za Face. Dodano za 2,99 USD 21 sierpnia 2012 r.

Inne pakiety

 • Pakiet tekstur wysokiej rozdzielczości – Tylko wersja na PC. Dodaje tekstury w wysokiej rozdzielczości. Dodano za darmo 13 sierpnia 2012 r.
 • Pakiet czerwonych kopert – Dodaje 20 przedmiotów kolekcjonerskich do odbioru (przypominających czerwone koperty) na całej mapie, z których każda daje 50 000 HK $ po odebraniu. Dodano za 2,99 USD 21 sierpnia 2012 r.

Talent głosowy

Znaki są wymienione wraz z odpowiednimi aktorami głosowymi

Wymagania systemowe komputera

Minimum:

  • OS: Windows Vista Service Pack 1
  • Edytor: Core 2 Duo 2,4 GHz lub Athlon X2 2,7 GHz
  • Pamięć: 2 GB
  • Miejsce na dysku twardym: 15 GB
  • Karta graficzna: Karta Nvidia lub AMD ATI zgodna z DirectX 10 lub 11, ATI Radeon 3870 lub nowsza, Nvidia GeForce 8800 GT lub nowsza
  • DirectX®: 10
  • Dźwięk: Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

Zalecana:

  • OS: System Windows 7
  • Edytor: Czterordzeniowy procesor Intel lub AMD
  • Pamięć: 4 GB
  • Miejsce na dysku twardym: 15 GB
  • Karta graficzna: Karta DirectX 11 Nvidia lub AMD ATI, Nvidia GeForce GTX 560 lub ATI Radeon 6950
  • DirectX®: 11
  • Dźwięk: Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *