Drone XPro : GoPro Karma ma inny problem, który go uziemia, poprawka już wkrótce

:

GoPro Karma jest jednym z najbardziej dramatycznych dronów pochodzących od dużej firmy technologicznej, a GoPro jest zmuszona przywołać drona z powodu problemu powodującego jego spadanie z nieba. To później zmusiło GoPro do całkowitego porzucenia działalności dronów i uwolnienia dużej liczby osób.

GoPro Karma ma teraz problemy z uziemieniem

Dron Karma GoPro ma teraz problemy z GPS, zmuszając go do uziemienia podczas badania GoPro. Użytkownicy zaczęli zauważać problem w zeszły czwartek, udostępniając go na forum GoPro.

Użytkownik twierdzi, że dron pokazuje błąd kalibracji kompasu, który uniemożliwia dronowi uzyskanie sygnału GPS. Reszta wątku na forum składa się z innych użytkowników Karmy mających ten sam problem.

Niedawno dostałem karmę i mam problem z kalibracją kompasu. Z jakiegoś powodu to nie działa: jak tylko wybiorę kalibrację kompasu w kontrolerze, w ciągu pół sekundy (za mało czasu, aby podnieść drona i rozpocząć kalibrację), pojawia się komunikat „kalibracja nie powiodła się, spróbuj ponownie”. Daje również komunikat o niemożności kalibracji kompasu bez sygnału GPS. Próbuję tego na polu i miałem tam drona przez co najmniej 10 minut, a kontroler nie ma problemu z odebraniem sygnału GPS: dokładnie pokazuje moją pozycję na mapie. Czy istnieje sposób, aby sprawdzić, czy dron ma sygnał GPS? Wszystkie elementy mają zainstalowane najnowsze aktualizacje. – Użytkownik forum manbehavingbad

GoPro oświadczyło, że zdaje sobie sprawę z problemu i obecnie bada. W poście na blogu GoPro stwierdzono, że problem jest spowodowany toczeniem się Światowego Modelu Magnetycznego w 2020 roku. Oprogramowanie Karmy wygląda na to, że nie zostało zaprojektowane z myślą o tym i spowodowało uziemienie dronów. GoPro twierdzi, że poprawka pojawi się w ciągu tygodnia, a oprogramowanie będzie dostępne w poście na blogu.

Pozostać w kontakcie!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat dronów, czerpakami, plotkami i recenzjami, śledź nas na Świergot, Facebook, YouTube i Instagram, lub zaprenumeruj nasz codzienny biuletyn, który będzie wysyłany każdego dnia tygodnia o 18:00. ET.

Kup następnego drona bezpośrednio od producentów, takich jak DJI, Parrot lub Yuneec, lub od sprzedawców takich jak Adorama, Amazon, B&H, BestBuy, DroneNerds lub eBay. Korzystając z naszych linków, dokonamy niewielkiej prowizji bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Dziękuję za pomoc DroneDJ rosnąć!

Zdjęcie: GoPro

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do generowania dochodu Więcej.


Subskrybuj DroneDJ na YouTube, aby oglądać ekskluzywne filmy

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=r-a5z8g20xQ (/ embed)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *