Xone Phone : Skazany policjant Dover rezygnuje: Frederick J. Pierce został oskarżony po katastrofie w 2018 r. – Delaware State News

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

DOVER – policjant z Dover podał się do dymisji w poniedziałek, trzy dni po tym, jak jury skazało go za spowodowanie śmiertelnej katastrofy podczas służby w 2018 roku.

Frederick J. Pierce

Frederick J. Pierce, lat 30, z Magnolii został oskarżony po wypadku z udziałem pięciu pojazdów, w wyniku którego zginęła 44-letnia kobieta z Kenton.

Jury wydało w piątek w sądzie wyższej instancji wyrok winy za zabójstwo samochodowe drugiego stopnia, napaść samochodową trzeciego stopnia, przekroczenie prędkości (84 w strefie 55 mil na godzinę) i naruszenie cywilne telefonu komórkowego, powiedział Departament Sprawiedliwości Delaware.

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości Delaware, Mat Marshall, powiedział: „Za zabójstwa pojazdów i oskarżenia o napaść w pojazdach w mniejszym stopniu uznano przestępstwa osiągnięte w ramach standardu zaniedbania karnego, w przeciwieństwie do pierwotnie naliczonego standardu lekkomyślności”.

Wyrok zostanie zaplanowany na 30 kwietnia. Opłata za zabójstwo pojazdu może przynieść od 0 do 8 lat więzienia; napad na samochód przynosi karę pozbawienia wolności od sześciu do sześciu miesięcy i / lub do 1150 USD grzywny, powiedział DOJ. Przekroczenia prędkości i naruszenia przepisów przez telefony komórkowe będą skutkować jedynie karami pieniężnymi.

Pierce został wcześniej oskarżony o zabójstwo.

„Państwo może zaoferować dodatkowe komentarze w wyroku; na razie jesteśmy po prostu wdzięczni jury za ich obsługę i rozpatrzenie dowodów – powiedział Marshall.

Według rzecznika Dover PD Master Cpl. Mark Hoffman Monday: „Nie będziemy komentować sprawy Freda Pierce'a, ponieważ nie jest on już zatrudniony w Departamencie Policji w Dover”.

Delaware zastępca prokuratora generalnego Barzilai K. Axelrod prowadził postępowanie w tej sprawie, a adwokat P. Scott Wilson reprezentował Pierce. Pan Wilson nie był natychmiast dostępny do komentowania w poniedziałek.

Awaria poza obowiązkiem

Incydent miał miejsce 8 września 2018 r. Około 17.44, poinformowała policja. Pierce był wtedy wolny od pracy i prowadził własnego Chevroleta Silverado w 2018 roku.

Dochodzenie wykazało, że pojazd Pierce'a uderzył w Ford Flex, który został zatrzymany na lewym pasie ulicy USA 13 zbliżającej się do Walnut Shade Road, przynosząc śmierć Catiny Isaacs. Policja poinformowała, że ​​w tym czasie ruch został cofnięty prawie o pół mili.

Pani Izaak została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia.

Policja powiedziała, że ​​Pierce i kierowca ciężarówki UPS zostali przetransportowani do kampusu Bayhealth w Kent w Dover z obrażeniami, które nie zagrażają życiu.
Pierce był patrolem Departamentu Policji pierwszej klasy w Dover, który został zatrudniony 9 marca 2015 r. Najpierw został umieszczony na urlopie administracyjnym z wynagrodzeniem 10 września 2018 r., A następnie został przeniesiony na urlop administracyjny bez wypłaty obowiązujący od 6 czerwca 2019 r. Po oskarżeniu .

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *