Drone XPro : Atak w Iranie: więcej żołnierzy amerykańskich w trakcie oceny medycznej, wylatujących z Iraku – Wiadomości

:

Dokładna liczba żołnierzy skierowanych do Niemiec nie była od razu jasna.

Dodatkowe oddziały amerykańskie zostały wywiezione z Iraku w celu dokładniejszej oceny potencjalnych obrażeń spowodowanych wstrząsem mózgu w wyniku irańskiego ataku rakietowego z 8 stycznia, jak podali we wtorek przedstawiciele obrony USA.

Dokładna liczba żołnierzy skierowanych do Niemiec nie była od razu jasna, ale urzędnicy twierdzili, że to niewielka liczba. Urzędnicy przemawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ niektóre szczegóły wciąż były ustalane. W ubiegłym tygodniu 11 członków amerykańskich służb zostało przewiezionych z Iraku do amerykańskich zakładów medycznych w Niemczech i Kuwejcie w celu dalszej oceny objawów podobnych do wstrząsu mózgu.

Kapitan marynarki wojennej Bill Urban, rzecznik amerykańskiego dowództwa centralnego, który nadzoruje operacje wojskowe na Bliskim Wschodzie, potwierdził dodatkowe ewakuacje, ale nie podał, ile z nich zostało uwzględnionych.

„W miarę kontynuowania leczenia i ewaluacji w teatrze, dodatkowi członkowie personelu zostali zidentyfikowani jako potencjalnie zranieni”, powiedział Urban we wtorek wieczorem. „Ci członkowie usług – z powodu dużej ostrożności – zostali przetransportowani do Landstuhl w Niemczech w celu przeprowadzenia dalszych badań i koniecznego leczenia ambulatoryjnego. Biorąc pod uwagę charakter już odnotowanych obrażeń, możliwe jest, że w przyszłości mogą zostać zidentyfikowane dodatkowe obrażenia . ”

Jeszcze wczoraj wieczorem we wtorek prezydent Donald Trump powiedział, że powiedziano mu, że żaden Amerykanin nie został poszkodowany w irańskim ataku rakietowym. Kwestia ofiar amerykańskich była w tym czasie szczególnie istotna, ponieważ wyniki ataku rakietowego były postrzegane jako mające wpływ na amerykańską decyzję o odwecie i zaryzykować szerszą wojnę z Iranem.

Trump nie zdecydował się na odwet, a napięcia z Iranem nieco się zmniejszyły.

W dniach następujących po ataku irańskim badania medyczne wykazały, że niektórzy, którzy ukrywali się podczas ataku, cierpieli na objawy podobne do wstrząsu mózgu.

Nikt nie zginął podczas ataku na bazę lotniczą Ain Al Asad w zachodnim Iraku. Strajk rozpoczął się w odwecie za uderzenie rakiety dronem USA, które zabiło Qassema Soleimaniego, najpotężniejszego generała wojskowego w Iranie, 3 stycznia na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie.


<! –


Kliknij / dotknij tutaj, aby zasubskrybować powiadomienia o nowościach Khaleej Times na WhatsApp.
Pamiętaj, aby zapisać numer telefonu w sekcji Kontakty w telefonie, aby zapewnić nieprzerwaną obsługę.

->

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *