Drone XPro : DJI chce zgromadzić drony w Kalifornii, gdy rząd chce zamontować – TechCrunch

:

Ze zwiększoną presją na chińskich producentów, takich jak Huawei i ZTE, gigantyczny dron z siedzibą w Shenzhen, DJI, bez wątpienia miał powód do niepokoju. Pod koniec 2017 r. Biuro imigracyjne i celne rządu Stanów Zjednoczonych wyraziło obawy, że maszyny latające wyposażone w kamerę firmy mogą wysyłać dane z powrotem do Chin.

Kilka tygodni temu Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego podobnie ostrzegł o komercyjnych dronach z Chin. W zeszłym tygodniu na przesłuchaniu zatytułowanym „Bezpieczeństwo dronów: zwiększanie innowacyjności i ograniczanie ryzyka łańcucha dostaw” Harry Wingo z Uniwersytetu Obrony Narodowej powiedział Senatowi Podkomisji Transportowej: „Amerykańska informacja geoprzestrzenna jest przekazywana do chińskich centrów danych na niespotykanym poziomie. To dosłownie daje chińskiej firmie widok z góry naszego narodu. ”

DJI odpaliło w liście przekazanym TechCrunchowi, zaznaczając,

Ponieważ przemysł dronów staje się coraz ważniejszym motorem dla małych amerykańskich firm, a także dla całej gospodarki USA, istotne jest, aby decyzje dotyczące kluczowych elementów branży były oparte na faktach. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, że pozostawione bez kontroli, bezpodstawne spekulacje i niedokładne informacje przedstawione podczas przesłuchania podkomitetu zagrozą całemu przemysłowi dronów w USA, powodując efekt falowania, który hamuje wzrost gospodarczy i kajdanki urzędników, którzy używają dronów DJI do ochrony publiczne i ratuj życie.

List zawiera także kilka drobniejszych punktów dyskusji w następujący sposób:

  • Drony DJI nie udostępniają dzienników lotów, zdjęć ani filmów, chyba że pilot drona celowo zdecyduje się to zrobić. Nie wysyłają automatycznie danych lotów do Chin ani nigdzie indziej. Nie przesyłają automatycznie zdjęć ani filmów przez Internet. Dane te pozostają wyłącznie na dronie i urządzeniu mobilnym pilota. DJI nie może udostępniać danych klientów, których nigdy nie otrzymuje.

  • Profesjonalna aplikacja pilotażowa DJI ma wbudowane ustawienie rozłączające wszystkie połączenia internetowe, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla pilotów wykonujących wrażliwe loty. W przeciwieństwie do niektórych firm technologicznych, DJI nie sprzedaje ani nie zarabia na danych klientów.

  • DJI wbudowuje funkcje szyfrowania haseł i danych w projekt naszych produktów. Zapewnia to klientom bezpieczny dostęp do drona i jego danych pokładowych. W przypadkach, gdy użytkownicy dronów z USA zdecydują się udostępnić swoje dane, są one przesyłane tylko na amerykańskie serwery chmurowe.

  • DJI prowadzi globalny program nagród za błędy, dzięki czemu światowi badacze bezpieczeństwa mogą zidentyfikować nieprzewidziane problemy z bezpieczeństwem, a my zatrudniamy niezależnych ekspertów ds. Bezpieczeństwa w celu przetestowania naszych produktów. To tylko niektóre z kroków, które podejmujemy, aby zapewnić użytkownikom o wysokim poziomie bezpieczeństwa, że ​​mogą bezpiecznie korzystać z naszych produktów.

Wraz ze wzrostem spekulacji firma chce zgromadzić niektóre swoje produkty na terenie kraju. Magazyn w Cerritos w Kalifornii ma zostać przeprojektowany, aby zbudować modele dronów sprzedawane w USA, aby lepiej dostosować się do przepisów rządowych.

Firma informuje TechCrunch,

DJI angażuje się w inwestowanie w Ameryce i dostarczanie pracownikom rządowym USA, służbom pierwszej pomocy i urzędnikom zindywidualizowanych rozwiązań, które spełniają ich wyjątkowe potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i zakupów. W ramach naszego długoterminowego zaangażowania w Ameryce, które rozpoczęło się w 2015 r. Od naszego zakładu badawczo-rozwojowego w Palo Alto, otwieramy nowy zakład produkcyjny w Kalifornii i staramy się o zgodność z amerykańską ustawą o umowach handlowych. Ta nowa inwestycja zwiększy zasięg DJI w USA, abyśmy mogli lepiej służyć naszym klientom, tworzyć miejsca pracy w USA i wzmocnić gospodarkę dronów w USA. Z niecierpliwością oczekujemy na współpracę z urzędami celnymi i ochroną granic w USA w ramach przeglądu naszej aplikacji.

DJI ma nadzieję, że montaż produktów w Kalifornii pomoże firmie lepiej dostosować się do Ustawy o umowach handlowych, co jest krokiem poprzedzającym wydanie DJI Government Edition, zmodyfikowanego drona Mavic Pro zaprojektowanego do użytku przez agencje rządowe.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *