Drone XPro : DJI obiecuje 1,5 mln USD i wykorzystuje drony DJI Agras T16 do walki z koronawirusem

:

Już informowaliśmy, że drony są wykorzystywane do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, ale teraz DJI opublikowało artykuł, który informuje nas, że DJI obiecało 1,5 mln USD 4 lutego i używa dronów DJI Agras T16 do walki z koronawirusem w Chinach.

DJI obiecuje 1,5 mln USD i wykorzystuje drony DJI Agras T16 do walki z koronawirusem w Chinach

Od kiedy koronawirus COVID-19 pojawił się w grudniu ubiegłego roku w Wuhan w Chinach, szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Na dzień dzisiejszy DJI donosi, że liczba ofiar śmiertelnych w Chinach kontynentalnych przekroczyła 1113, z 44 563 potwierdzonymi przypadkami.

Oczywiście DJI pomyślało o użyciu dronów DJI Agras T16 do walki z koronawirusem. Chiński producent dronów obiecał 1,5 miliona dolarów na pomoc, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. DJI dostosowało również serię rolniczych dronów opryskujących Agras do rozpylania środków dezynfekujących w obszarach potencjalnie dotkniętych. Drony DJI Agras T16 mogą dezynfekować większe obszary znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod. Ponadto użycie dronów do wykonania tej pracy oznacza, że ​​mniej pracowników jest potencjalnie narażonych na wirusa.

Po rundach badań i testów zespoły opracowały najlepsze praktyki rozpylania z powietrza środka dezynfekującego na bazie chloru lub alkoholu etylowego. Stężenie roztworu, jak również wytyczne dotyczące lotu, można modyfikować w różnych okolicznościach, takich jak to, czy wiadomo, że obszar jest zainfekowany, czy nie.

DJI rozpyla środek dezynfekujący na ponad 3 milionach metrów kwadratowych w Shenzhen. Firma pomaga również tysiącom powiatów w Chinach w przyjęciu metody opryskiwania. Obszary docelowe obejmują fabryki, obszary mieszkalne, szpitale i oczyszczalnie ścieków. Łącznie obejmuje to do tej pory 600 milionów metrów kwadratowych w całym kraju. Dzięki temu rozwiązaniu efektywność opryskiwania może być 50 razy szybsza niż tradycyjne metody. To dobra wiadomość w czasach kryzysu, w którym czas odgrywa kluczową rolę.

Romeo Durscher, starszy dyrektor ds. Integracji bezpieczeństwa publicznego w DJI powiedział:

„Pomoc w powstrzymywaniu choroby, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa personelu, była bardzo trudna w przeszłości. To był kompletny ruch oddolny. Użytkownicy zainspirowali nas do działania i było warto. Uosabia ducha DJI, w którym każdy, kto ma dostęp do tych nowych narzędzi, może pomóc poprawić swoje środowisko i pomóc społeczeństwu. ”

Oprócz używania dronów DJI Agras T16 do opryskiwania obszarów środkami dezynfekującymi, bezzałogowe samoloty wyposażone w głośniki były również wykorzystywane do pomocy w rozproszeniu publicznych zgromadzeń w zatłoczonych miejscach, a drony z transparentami były używane do przekazywania środków ostrożności ludziom na ziemi. Wykorzystano drony z kamerami termicznymi, aby pomóc personelowi medycznemu zidentyfikować nowe potencjalne przypadki wśród społeczeństwa poprzez zdalny pomiar temperatury ich ciała.

DJI wspomina również o dostawach przez drony, ale nie informuje nas, czy drony DJI zostały użyte w takich sytuacjach.

Kolejnym popularnym tematem jest dostawa dronów. Wybuch zatrzymał miliony rodzin w ich domach, aby uniknąć kontaktu z innymi. Ogromna pomoc dla tych gospodarstw domowych może mieć formę dostawy zbliżeniowej. Organizacje mogą wysyłać żywność, zapasy i lekarstwa każdemu w potrzebie. Jednocześnie unikanie bezpośredniego kontaktu ograniczy ryzyko infekcji.

Na podstawie najnowszych informacji na temat koronawirusa, DJI mówi, że przypływ wydaje się być odwrotny.

Podczas gdy COVID-19 pozostaje zagrożeniem, niezliczona liczba osób z innowacyjnymi pomysłami opracowuje rozwiązania XXI wieku w celu ratowania życia. My w DJI z dumą wspieramy te osoby w każdy możliwy sposób i będziemy kontynuować działania z #DronesForGood, aby chronić osoby udzielające pomocy oraz ogół społeczeństwa. Mamy nadzieję, że wnioski wyciągnięte z tego kryzysu pomogą nam lepiej wykorzystywać drony, czujniki i inne najnowocześniejsze rozwiązania podczas przyszłych misji medycznych, humanitarnych, reagowania na katastrofy i pomocy.

Oryginalny artykuł został opublikowany tutaj.

Co sądzisz o tym, że 4 lutego DJI obiecało 1,5 mln USD i używa dronów DJI Agras T16 do walki z koronawirusem w Chinach? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Pozostać w kontakcie!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat dronów, czerpakami, plotkami i recenzjami, śledź nas na Świergot, Facebook, YouTube i Instagram lub zapisz się na nasz codzienny biuletyn e-mail, który wychodzi każdego dnia o 18:00. ET.

Kup następnego drona bezpośrednio od producentów, takich jak DJI, Parrot i Yuneec, lub od sprzedawców takich jak Adorama, Amazon, B&H, BestBuy, DroneNerds lub eBay. Dla naszych kanadyjskich czytelników zalecamy zakup dronów w Drone Shop Canada. Korzystając z naszych linków, dokonamy niewielkiej prowizji bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Dziękuję za pomoc DroneDJ rosnąć!

Zdjęcia: dzięki uprzejmości DJI

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Subskrybuj DroneDJ na YouTube, aby oglądać ekskluzywne filmy

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=aY4K1wo6uaM (/ embed)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *