Drone XPro : Imponujące ujęcie dronów uszczelek Lounging wygrywa konkurs fotograficzny TTL dla przyrody

:

Nature TTL – internetowy zasób fotografii przyrodniczej – ujawnił zwycięzców ich niedawno wybitnych nagród „Fotograf roku”, a och, człowieku, społeczność dostarczyła. Od oszałamiających ujęć z lotu ptaka po walkę na śmierć i życie między pelikanem i ofiarą – tutaj jest wiele do kochania.

Był to pierwszy rok konkursu, ale już Nature TTL było w stanie przyciągnąć ponad 7 000 zgłoszeń ze 117 różnych krajów. Główną nagrodę otrzymał zwycięzca kategorii Wildlife, fotograf Florian Ledoux, za swoje zdjęcie pieczęci krabowych wylegujących się na lodowym pływaku, który wygląda dla całego świata jak strzała skierowana w górę.

Lub opinia na Reddit… która jest odpowiednia.

© Nature TTL / Florian Ledoux

Rozmawiając z Nature TTL po tym, jak dowiedział się, że wygrał, uradowany Ledoux poświęcił chwilę, aby podkreślić, jak ważne jest, aby strzelcy podeszli do tego rodzaju fotografii etycznie.

„Ważne jest, aby każdy zainspirowany tym stylem obrazowania dronów rozumiał znaczenie przyrody i zachowywał się etycznie w swoim podejściu” – powiedział w komunikacie prasowym. „Upewnij się, że twój dron nie straszy zwierząt ani nie przeszkadza im, i zawsze postępuj zgodnie z lokalnymi przepisami.”

Oprócz prawa do przechwalania się, Ledoux zabiera do domu główną nagrodę w wysokości 1000 £ (~ 1175 $) za swoje kłopoty.

Przewiń w dół, aby zobaczyć zwycięzcę i drugie miejsce w każdej kategorii, a także zwycięzcę nagrody People's Choice, który może być najbardziej imponującym strzałem w grupie:

Zwycięzca – Krajobraz

© Nature TTL / Marek Biegalski

Fotograf: Marek Biegalski

Tytuł obrazu: Gra cieni

Podjęte: Włochy

Użyte wyposażenie: DJI Mavic Pro 2

Podpis: Zdjęcie lotnicze wykonane w Toskanii w świetle jesiennym. Stado owiec ukrywało się w cieniu przed słońcem w cieniu drzewa.


Drugie miejsce – krajobraz

© Nature TTL / Alessandro Cantarelli

Fotograf: Alessandro Cantarelli

Tytuł obrazu: Tęcze Wikingów

Podjęte: Islandia

Użyte wyposażenie: Canon 5d Mark 4 i Samyang 12 mm f / 2.8 rybie oko

Podpis: Jestem bardzo przywiązany do tego zdjęcia, zarówno z powodu trudności technicznych, jak i dlatego, że zajęło to lata. W ciągu ostatnich kilku lat znalazłem się dziesiątki razy na Islandii, z których kilka miałem szczęście być świadkiem niesamowitych warunków na Vestrahorn.

Widok tak potężnego wschodu słońca po prawej był już magiczny, a bardzo intensywny deszcz utrudniał mi wszystko, ale dawał mi świetny prezent: podwójna tęcza po mojej lewej stronie, która doskonale kompensowała silne światło po prawej stronie. 88 warstw w Photoshopie, aby stworzyć panoramę; 6 strzałów w nawiasie.


Zwycięzca – Makro

© Nature TTL / Minghui Yuan

Fotograf: Minghui Yuan

Tytuł obrazu: Chiński obraz

Podjęte: Chiny

Użyte wyposażenie: NIKON D7000, obiektyw makro Tamron 180 mm f / 3.5

Podpis: Miałem na sobie kawałek wodoodpornego kombinezonu w strumieniu Góry Dąbie, czekając na obserwację tego Matrona basilaris (damselfly). Matrona basilaris jest tu królem strumienia. Samiec Matrona basilaris co 3 metry. Czekali, aż kobieta przeleci nad jego terytorium; samiec przepędził męskiego przeciwnika, a następnie zatrzymał się na końcu trawy.

Na tle nieba odkryłem związek między liniami trawy i obiektem. Sama natura jest prostym obrazem.


Drugie miejsce – Makro

© Nature TTL / Robert Page

Fotograf: Robert Page

Tytuł obrazu: Krycie czerwonookich damselflies

Podjęte: UK

Użyte wyposażenie: Nikon D7200 i obiektyw 500 mm f / 5.6 PF

Podpis: Od lat obserwuję i fotografuję stawy na stawach w moim lokalnym parku w Londynie. Zeszłego lata, podczas lipcowej fali upałów w szczególnie gorący i parny, ale pochmurny dzień, postanowiłem zrobić kilka zdjęć przy użyciu kompensacji ekspozycji, ponieważ ostatnio zacząłem eksperymentować z tym.

Łąki były w dużych ilościach na całej powierzchni wody, a ze względu na brak bezpośredniego światła słonecznego mogłem strzelać z odrobiną dodatniej kompensacji, aby woda była biała lub prawie biała. Potem stało się tylko kwestią poszukiwania najbardziej fotogenicznej pary i ta grupa wyróżniała się symetrią.

To zachowanie hodowlane trwało dokładnie 1 dzień, ponieważ następnego dnia wróciłem, a aktywność już minęła przez kolejny rok.


Zwycięzca – Wildlife

© Nature TTL / Florian Ledoux

Fotograf: Florian Ledoux

Tytuł obrazu: Powyżej Pieczęci Kraba

Podjęte: Antarktyda

Użyte wyposażenie: Phantom 4 Pro +

Podpis: Widok z lotu ptaka fok krabowatych odpoczywających w grupie na lodzie po karmieniu w nocy. Widok z lotu ptaka pozwala nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób przyroda wykorzystuje lód do odpoczynku i porodu.


Drugie miejsce – Wildlife

© Nature TTL / Paul Holman

Fotograf: Paul Holman

Tytuł obrazu: Zaskoczona sowa

Podjęte: UK

Użyte wyposażenie: Canon 7D II, Canon EF 100-400 mm Mark II

Podpis: Mała sowa pojawiła się w oknie podczas wybuchu porannego słońca. Kilka kawek wystraszonych jego obecnością zaczęło go bombardować. Po kilku przejściach zauważyłem odbicie kawki w sąsiednim oknie i postanowiłem spróbować uchwycić to zachowanie.

Zaskoczony wyraz twarzy małej sowy dodaje obrazowi trochę humoru.


Zwycięzca – Młodzież

© Nature TTL / Saptarshi Gayen

Fotograf: Saptarshi Gayen

Tytuł obrazu: Pheonix

Podjęte: Indie

Użyte wyposażenie: Nikon D7100 i Nikon 200-500 mm

Podpis: Przez ostatnie 4-5 lat widziałem, że pod koniec każdej zimy rolnicy tego ogromnego obszaru trawiastego zwykle palą trawę i trzcinę, aby oczyścić ziemię pod przyszłe uprawy. Kiedy ogień rozprzestrzenia się na lądzie, zaczynają wychodzić małe owady. Wtedy odważny Czarny Drongo zaczyna czerpać korzyści z takiej chwili, jedząc je i latając nad żywym ogniem.

Ptaki zwykle bez strachu siedzą na gałęzi i obserwują ruchy owadów, gdy ogień rozprzestrzenia się na nowy obszar, a następnie leci blisko ognia w celu złapania. To jest pełnoklatkowy obraz, a spokój Drongo przypomina mi rzymskiego cesarza Nerona.


Drugie miejsce – Młodzież

© Nature TTL / Tamás Koncz-Bisztricz

Fotograf: Tamás Koncz-Bisztricz

Tytuł obrazu: Kolebka życia

Podjęte: Węgry

Użyte wyposażenie: DJI FC300C

Podpis: Pod koniec zimy w lutym jeziora sodowe są pełne życia na Węgrzech. Jeziora te są ostoją różnorodnych ptaków wodnych. Ładne, ale nieznane, ukryte jezioro między miejscowością Tömörkény i Pálmonostora, które jest otoczone i pokryte laską i turzycą – dlatego nie można go obserwować.

Zrobiłem to zdjęcie lotnicze zdalnie sterowanym dronem. Używam specjalnej techniki, aby powoli podchodzić do ptaków z bardzo dużej wysokości, która jest również stosowana przez ekspertów ochrony przyrody do liczenia populacji ptaków.

Na zdjęciu dzikie kaczki kłębią się w błotnistej wodzie i pozostawiają linie w żółtawo-brązowej, czasem purpurowej, wodzie zabarwionej materiałami organicznymi pochodzącymi z rozkładu trzciny cukrowej. Błyszcząca paleta kolorów obrazu składa się z niebieskiego nieba i białej chmury odbijającej się na powierzchni wody.


Zwycięzca – wybór ludzi

© Nature TTL / Rob Ferguson

Fotograf: Robert Ferguson

Tytuł obrazu: Nie idę łatwo

Podjęte: Singapur

Użyte wyposażenie: Canon EOS-1D X Mark II, 200-400 mm f / 4

Podpis: To jest wielki biały pelikan (Pelecanus onocrotalus), walczący z nierodzimymi rybami. Te cudowne ptaki mogą swobodnie wędrować, ale założyły dużą kolonię na jednej ze sztucznych wysp w starym parku Jurong w Singapurze.

Ustawiłem aparat, aby zrobić kilka portretów i obserwować ich zachowanie, i zauważyłem jednego konkretnego ptaka, który złowił jedną ze dużych ryb ze stawu. Zaintrygowany patrzyłem, jak ptak pływa w kółko, zanurzając rachunek, biorąc wodę, a następnie podnosząc dziób, aby spróbować połknąć swoją dużą zdobycz. Ale za każdym razem, gdy ryba wysuwała swoje ostre kolce na płetwy – widać tutaj, jak zaczepiła się o dziób – i mocno się osadzała.

Trwało to ponad 20 minut, bez oznak zmęczenia żadnej ze stron. Byłem zafascynowany widokiem misternych żył w woreczku ptasiego gardła, gdy pochmurny dzień oświetlił cienką skórę, i musiałem się ruszyć i kucnąć nisko nad ziemią, aby strzelić.


Aby zobaczyć jeszcze więcej zdjęć wybranych w tym roku lub jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o (lub od) ludziach z Nature TTL, kliknij tutaj. Biorąc pod uwagę kaliber tej pierwszej partii zwycięzców, cieszymy się, że możemy śledzić ten nowy konkurs fotograficzny, który idzie naprzód.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *