Drone XPro : Najlepszy dron 2020: drony typu hotshot zapewniające oszałamiające wideo 4K, ostre zdjęcia i selfie z lotu ptaka

:

Witamy w przewodniku T3 na temat najlepszego drona (lub bezzałogowego statku powietrznego / UAV, ponieważ absolutnie nikt go nie nazywa). Mówiąc dokładniej, najlepszy dron z kamerą. Od początkujących po ekspertów, jest tu dron z kamerą dla każdego i na każdą kieszeń.

Skąd wiesz, który dron jest dla Ciebie najlepszy? Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, więc zagłębmy się głębiej…

Jaki jest najlepszy dron?

Jeśli chodzi o najlepsze drony, w szczególności drony kamerowe, marką znacznie przewyższającą resztę jest nadal DJI. Odzwierciedla to fakt, że DJI zajmuje wiele pozycji na naszej poniższej liście i wyraźnie większość najlepszych miejsc – co jest niespotykane w przewodniku zakupu T3.

Jeśli DJI jest wyjątkowo przystępne cenowo Mavic Mini nie jest dla ciebie wystarczająca, marka jest nieco większa Mavic Air jest nadal najlepszym niedrogim wyborem dla jeszcze lepszych nagrań wideo i zdjęć.

Alternatywnie, droższe Mavic 2 Pro oferuje niesamowite filmy i obrazy 4K / 20 megapikseli z aparatu Hasselblad i jest esencją dokładnego sterowania z lotu ptaka i niezawodności.

Aplikacje DJI na iOS i Androida są również doskonałe, a następnie dedykowany kontroler jest tam, jeśli chcesz posunąć drona znacznie dalej niż pozwala na to mobilna Wi-Fi. Spośród marek bardziej „zabawkowych”, Ryze Robotics Tello jest nowym liderem. Łatwo latać, kręci przyzwoite filmy, a nawet możesz sam je zaprogramować.

Tymczasem Parrot zrobił duży krok w kierunku bardziej doskonałej murawy DJI z doskonałą ANAFI. Ten przypominający owady dron rywalizuje z Mavic Air o jakość wideo i funkcje. Pod kilkoma względami nie może się równać z małą ulotką DJI – zwłaszcza nie ma omijania przeszkód – ale ma pod ręką cennego asa pod względem ceny: ANAFI kosztuje około 140 funtów mniej niż jego rywal DJI.

Parrot uruchomił teraz także wersję Anafi z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, zwaną raczej trafnie Papuga ANAFI FPV. Ta najnowsza iteracja wprowadza Cię do kokpitu i zapewnia naprawdę wciągające wrażenia z lotu.

Zebraliśmy różne Maviki i resztę najlepszych dronów i uszeregowaliśmy je w kolejności preferencji, dla Twojej wygody zakupu.

Cybernetyczny poniedziałek OKAZJE: CZEGO OCZEKUJEMY ZOBACZYĆ

Patrząc na statystyki sprzedaży zeszłorocznego Cybernetycznego poniedziałku, niektóre drony dostrzegły niewielkie, aczkolwiek krótkie rabaty około 29 listopada, więc zdecydowanie miej oczy na Amazon, Currys i Argos w tym okresie.

Jeśli chodzi o ostatnio wprowadzone modele, DJI zwykle blokuje ceny swoich towarów, ale im dłużej model jest w sprzedaży, tym większe są szanse na jego spadek, szczególnie gdy nowy wariant jest tuż za rogiem.

W międzyczasie obecny pakiet Mavic Air i kontroler można kupić w Currys za 60 funtów mniej niż oficjalna cena detaliczna. Tymczasem dron ANAFI Parrota jest już dostępny w bardzo przystępnych cenach. Na przykład renomowany Drones Direct sprzedaje ANAFI za 71 funtów mniej niż większość innych sprzedawców detalicznych.

Jeśli chodzi o tańsze marki (zwłaszcza nie znane marki z Chin), ceny mogą się wahać gwałtownie, niezależnie od tego, czy jest to Cyberponiedziałek, czy nie.

Kupowanie drona: co musisz wiedzieć

Czy chcesz, aby dron z autoportretem zatrzasnął się na plaży, czy bardziej poważny dron do profesjonalnego fotografowania i filmowania z lotu ptaka? Jakość materiałów, zasięg i moc drona oraz specyfikacje akcesoriów – przede wszystkim aparatu – są głównymi czynnikami wpływającymi na cenę drona.

Powinieneś być realistyczny w kwestii tego, co chcesz osiągnąć i jak dobrym jesteś pilotem. Niektóre z bardziej pro dronów, takie jak DJI Inspire 2, latanie i posiadanie kamer wysokiej jakości może być bardzo trudne. Rozbij jeden z nich, a będziesz szlochał przez tygodnie.

Jeśli wszystko, czego chcesz, to dron selfie, aby zrobić dziwne zdjęcie z tobą siedzącym na plaży, zalecamy wybranie czegoś tańszego i mniejszego, takiego jak Ryze Tello lub DJI Spark, oba opisane poniżej. Alternatywnie, przejdź do naszego Najlepsze tanie drony prowadź i zanurz się tam. Lub wypróbuj te…

Najlepsze drony w kolejności preferencji

najlepsze drony 2019: DJI Mavic Mini

(Źródło zdjęcia: DJI)

1. DJI Mavic Mini

Najlepszy dron z kamerą pod względem mobilności i ceny

Dane techniczne

Żywotność baterii: 30 minut

Zasięg WiFi: Nie dotyczy

Zasięg nadajnika: 2,48 mil

Maksymalna rozdzielczość kamery: 2,7 K / 12 megapikseli

Powody do zakupu

+Niska waga+Wielkości dłoni+Niesamowita cena+Najlepsza ulotka+Nagrywa doskonałe filmy i zdjęcia w rozdzielczości 2,7 tys

Powody, których należy unikać

Bez omijania przeszkód

Nowy Mavic Mini firmy DJI jest prawdopodobnie pierwszym wysokiej jakości dronem do przenoszenia kamer dla mas. Przy zaledwie 369 £ jest to idealna cena za impulsywny zakup przedświąteczny lub premię świąteczną od ukochanej osoby.

Mavic Mini waży pełnowartościowe 249 g w pełni załadowanego, co jest o jeden gram w stosunku do nowej regulacji CAA 250 g (szczegółowe informacje poniżej). A to oznacza, że ​​nie musisz go rejestrować ani płacić 9 funtów rocznie. Jesteś sprytną małą kiełbasą, DJI. Pod względem rozmiarów dron jest tak mały, że można go schować pod iPhone'em 11 i łatwo wsunąć w parę chinosów. Jego niewielka waga, mały rozmiar i elastyczne przednie ramiona śmigła dają mu większą szansę na przetrwanie wypadku.

Aparat Mavic Mini nagrywa wideo 1080p z prędkością do 60 klatek na sekundę i wyraźny 2,7K z prędkością do 30 klatek na sekundę (wierz nam, 2K jest wystarczająco ostry dla przeciętnego monitora komputerowego). Tymczasem jego kadry 12mp są bardzo szczegółowe. Pomimo wielkości statek jest zaskakująco stabilny w locie oraz szybki i zwinny, gdy jest latany w trybie sportowym. Będzie latać z łatwością do 30 minut na jednym ładowaniu i do 4 km od hotelu (daleko poza regulacją pola widzenia CAA). Jednak jedną rzeczą, której ten dron nie ma, jest unikanie przeszkód. Ale nie uważamy, że jest to przełomowe, jeśli panuje zdrowy rozsądek.

Mavic Mini jest dostępny w dwóch pakietach: podstawowy pakiet – kontroler ręczny, bateria lotu, ładowarka, zapasowe rekwizyty, karta Micro SD 32 GB i kilka różnych kabli telefonicznych – oraz Fly More Combo, które zawiera również fantastyczną walizkę w jodełkę, cztery baterie, ładowarkę do ładowania czterech baterie na raz i osłony śmigieł do lotu w pomieszczeniach.

Jeśli zawsze tęskniłeś za wysokiej jakości dronem z kamery, ale nie masz ochoty rozłożyć fortuny, to jest to model dla Ciebie. Jest niezwykle stabilny i niezawodny w locie, ma nad sobą kontrolę i nagrywa znakomite ujęcia filmowe.

Przepraszam, Mavic Air, ale twój przebiegły mały brat właśnie wkroczył i ukradł ci spodnie.

Najlepsze drony 2019: DJI Mavic Air

2. DJI Mavic Air

Najlepszy dron z kamerą do filmów 4K

Dane techniczne

Żywotność baterii: 21 minut

Zasięg WiFi: 80 metrów

Zasięg nadajnika: 2,48 mil

Maksymalna rozdzielczość kamery: 4K / 12 megapikseli

Powody do zakupu

+Doskonałe wideo 4K i 12-megapikselowe zdjęcia+Znakomicie przenośny+Genialna mała ulotka+Niedrogie

Mavic Air to prawdziwa kieszonkowa rakieta, która wyróżnia się w każdym dziale, a także wygrała Najlepszy dron podczas T3 Awards 2019. Jest nieco lżejszy i mniejszy niż DJI Mavic Pro 1 i 2 (długość 168 mm wobec odpowiednio 198 mm i 214 mm) i niewiele większy niż jego mniejsze rodzeństwo, Spark. Postaw na czterech składanych ramionach wirnika, a to, co tu masz, to najbardziej przenośny wysokiej jakości dron wyposażony w kamerę 4K na rynku.

Jakość wideo 4K z solidnego 3-osiowego systemu Air jest po prostu oszałamiająca, a zdjęcia w rozdzielczości 12 MP są bardzo szczegółowe i genialne do robienia zdjęć z lotu ptaka, a nawet selfie. Może również wykonywać cztery style obrazów panoramicznych i robi to wszystko samo. Wystarczy wybrać funkcję panoramy, a dron unosi się w jednym miejscu, podczas gdy robi serię zdjęć pod różnymi kątami (bez wkładu pilota), które łączy ze sobą, aby uzyskać płynną panoramę.

Podobnie jak Spark, Air może być również kontrolowany za pomocą gestów dłoni lub telefonu komórkowego; przydatne dodatki na wypadek, gdybyś nie miał problemu z wykopaniem dostarczonego kontrolera ręcznego. Powiedziawszy to, latanie z kontrolerem ręcznym jest zdecydowanie najbardziej satysfakcjonującym sposobem obsługi. Pozwala także latać znacznie dalej – do 4 km (2,48 mil) i wracać na baterii, która trwa około 21 minut. Uwierz nam, to więcej niż wystarczająco czasu, aby nakręcić opus.

Sterownik ręczny Mavic Air jest mniejszy niż Mavic Pro i nie jest wyposażony w ekran LCD, więc musisz polegać wyłącznie na przesyłaniu danych i zdjęć do smartfona lub mini tabletu (iOS lub Android). Ale to nie jest duży problem, dopóki Twój telefon ma wystarczającą baterię.

Elementem, który najbardziej nam się podoba, jest dodanie czujników omijania przeszkód z tyłu, a także z przodu i pod jednostką; dzięki tak wielu funkcjom bezpieczeństwa latanie staje się bardziej inspirujące niż kiedykolwiek wcześniej, szczególnie w ograniczonych przestrzeniach. Uważaj jednak na poleganie na omijaniu przeszkód, jeśli lecisz w pobliżu drzew o rzadkich liściach, ponieważ czujniki mogą nie wykryć krnąbrnej gałęzi.

Jeśli chodzi o coś tak małego, zdziwisz się, jak dobrze ten porywający dron radzi sobie z wiatrem o sile 22 km / h, a nawet większej. Należy jednak pamiętać, że dron może walczyć z silnym wiatrem na głowie – a czasem może się zatrzymać lub dryfować do tyłu. Jeśli tak się stanie, nie panikuj, a zamiast tego przestaw przełącznik z boku kontrolera w tryb Sport. W tym trybie wszystko przyspiesza, a dron pochyla się pod bardziej agresywnym kątem, dzięki czemu może łatwiej przecinać wiatry przednie. Tryb sportowy jest również świetny, jeśli chcesz latać w zawrotnym tempie – w jaki sposób chwyta Cię prędkość powietrza 42 km / h? – ale znowu pamiętaj, że zatrzymanie zajmie znacznie więcej czasu. Dlatego unikaj pozostawienia hamowania do ostatniej sekundy, bo może to być zasłona, jeśli na drodze stoi duża przeszkoda.

Jedyny problem z tym dronem to irytujący, wysoki dźwięk, który wydaje – raczej jak rój wściekłych komarów. Ale na szczęście istnieje rozwiązanie w postaci niektórych zewnętrznych śmigieł fantastycznie nazwanego Master Airscrew. Dostępne w trzech błyszczących kolorach – czarnym, puce różowym i błękitnym – Stealth Propellors Master Airscrew są nie tylko cichsze niż standardowe rekwizyty DJI, ale emitowana przez nich częstotliwość dźwięku jest niższa i znacznie łatwiejsza dla uszu. Postępowaliśmy zgodnie z instrukcjami dostarczonymi z pakietem i zmieniliśmy ustawienia „wzmocnienia” Mavic Air, w wyniku czego lot był znacznie cichszy, bez wpływu na sterowność i stabilność jednostki.

Mimo, że papuga ANAFI strzela ogonem, dzięki lepszej cenie i mniej więcej porównywalnym doświadczeniom latania, Mavic Air jest nadal na czele. To taki tani, niezawodny, łatwy w locie i niewiarygodnie dobrze wyposażony pakiet podróżny. Najlepsze oceny dookoła.

• Recenzja DJI Mavic Air

najlepsze drony 2019: Ryze Tello

3. Ryze Tello

Najlepszy tani dron – ten niedrogi dron z kamerą to niebotyczna okazja

Dane techniczne

Żywotność baterii: 13 minut

Zasięg WiFi: 100 metrów

Maksymalna rozdzielczość kamery: 720p / 5 megapikseli

Powody do zakupu

+Kompaktowy rozmiar+Stały lotnik+Możesz to zaprogramować

Powody, których należy unikać

Brak GPSNie pasuje

Jeśli szukasz efektownego, ale bardzo dobrze wyposażonego drona typu „selfie”, który utrzymuje się w powietrzu przez 13 minut na raz, jest wyposażony w cyfrową stabilizację obrazu, nagrywa filmy w całkiem przyzwoitej rozdzielczości 720p, robi zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli i unosi się w miejscu bez pomocy GPS, weź pod uwagę tego niezwykłego rywala z Ryze. Nie wygrał Nagroda T3 za najlepszy budżetowy dron za darmo.

Jeśli uważasz, że Tello jest pierwszym dronem, który dotarł do wyższych poziomów tej strony, która nie ma żadnego związku z DJI, pomyśl jeszcze raz, ponieważ większość elektroniki w tym niezwykłym modelu podstawowym jest produkowana przez zgadłem, DJI. Jest to bardzo dobra rzecz, ponieważ, być może oprócz Parrot, kontrolery lotu DJI i inne elektroniczne gubbiny są przemysłowym wyznacznikiem wydajności i niezawodności.

Tello waży zaledwie 80 gramów i mierzy 98 mm w najszerszym miejscu. Innymi słowy, jest wystarczająco mały, aby schować go do kieszeni kurtki, mimo że nie można go złożyć tak jak w asortymencie DJI Mavic. Chociaż ten mały statek jest przeznaczony do latania w pomieszczeniach, jest także biegły w lataniu na zewnątrz, o ile nie jest zbyt wietrzny (bez GPS na pokładzie może dryfować na wietrze i może nie wrócić do ciebie).

Aby latać, po prostu uruchom aplikację Tello na telefonie, wybierz uruchomienie ręczne, wyrzuć go w powietrze i steruj nim za pomocą wirtualnych joysticków. Wszystko, co widzi aparat, jest przesyłane strumieniowo do telefonu, a ponieważ ma cyfrową stabilizację, nagrywany materiał jest niezwykle gładki (nie gładki Mavic, ale wystarczająco stabilny). Podobnie jak podobnie zaprojektowana DJI Spark, aplikacja jest również wyposażona w kilka wstępnie zaprogramowanych „EZ Shots”, w tym kółko i dronie (odlatujące od pilota podczas automatycznego filmowania w tym samym czasie). Tello ma zasięg 100 metrów – odległość wystarczającą do większości celów filmowych i fotograficznych – a dla tych, którzy chcą drona, który robi akrobacje, zrobi to również.

Ale tutaj jest naprawdę sprytny kawałek. Korzystając z osobnej aplikacji Tello EDU (iOS i Andoird), można zaprogramować Tello do wykonywania serii manewrów bez udziału pilota w czasie rzeczywistym. Po prostu przeciągnij serię nazwanych kolorowych bloków („start”, lataj do przodu, „ląduj”) w określonej kolejności, a Tello wykona polecenia. To niesamowity rozwój, ponieważ w rzeczywistości uczy dzieci (i dorosłych) podstaw robotyki w łatwy i przyjemny sposób.

Inną naprawdę fajną rzeczą w tym dronie jest to, że kosztuje on tylko 99 funtów. To mniej niż sto razy mniej niż w przypadku programowalnego drona, który jest latającym daleka lataniem, kręci stabilizowane filmy 720p i robi dobre zdjęcia. To dla ciebie postęp.

Najlepsze drony 2019: DJI Mavic 2 Pro

4. DJI Mavic 2 Pro

Dron najlepszej jakości

Dane techniczne

Żywotność baterii: 31 minut

Zasięg nadajnika: 5 mil

Maksymalna rozdzielczość kamery: 4K / 20 megapikseli

Powody do zakupu

+Doskonały aparat Hasselblad+Oszałamiające wideo 4K i 20-megapikselowe zdjęcia+Znakomicie przenośny+Rock solid flyer

Powody, których należy unikać

Cięższe niż inne modele

Zanim powiemy o tym wzorcowym modelu dzwonków i gwizdków, postawmy kilka rzeczy w perspektywie.

Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak daleko DJI poczyniła postępy w dziedzinie dronów przenoszących kamery, zaledwie pięć lat temu ten pisarz i kolega wydali absurdalnie 5000 funtów na DJI S-900, drona potwora zaprojektowanego do przenoszenia DSLR- aparaty w stylu. Ten dron nie był zintegrowany z aplikacją mobilną i był wyposażony w ogromny i bardzo delikatny gimbal, więcej przewodów niż uliczny BT i ogromną baterię z paskiem. Wyposażony był także w bzdurny monitor, który generował bardzo efektowny strumień wideo o niskiej rozdzielczości z niezbyt dobrej kamery Sony NEX-7 przymocowanej do gimbala. Całą paczkę trzeba było przetransportować w pudełku wystarczająco dużym dla kosiarki, a jej przygotowanie zajęło około godziny. Latanie było przerażającym doświadczeniem. To prawda, że ​​grafika, którą wyprodukowała, była lepsza niż model DJI Phantom z tego okresu, ale nadal brakowało im przyzwoitej ostrości i szczegółów. Przewijamy do przodu zaledwie cztery lata, a nawet kieszonkowy Mavic Air produkuje filmy i robi zdjęcia sto razy lepsze niż ten ogromny stos Meccano i za ułamek ceny.

Co prowadzi nas do obecnej sytuacji. Mavic 2 Pro wygląda identycznie jak jego poprzednik, chociaż jest 16 mm dłuższy, 8 mm szerszy i 173 gram cięższy. Z pewnością możesz poczuć dodatkowy ciężar, gdy trzymasz go w dłoni. W rzeczywistości jest prawie zbyt ciężki, aby latać. Innymi słowy, nie chciałbyś, aby spadał z nieba, ponieważ podejrzewasz, że może on przebić dziurę w ziemi, gdy rozpadnie się na zillion kawałków.

Równie dobrze, że zderzenie jest prawie niemożliwe, ponieważ ma 10 czujników przeszkód skierowanych w każdym kierunku. Aby przetestować te czujniki dookólne, wybrałem autonomiczny tryb śledzenia „Active Track” na zawsze imponującej aplikacji DJI Go 4, narysowałem prostokąt wokół mojego ciała na ekranie Samsunga S10 (działa również z iOS), uderzyłem Idź i powolny spacer między lasem małych drzew. Wyniki były po prostu niewiarygodne, nawet przerażające – jak coś z „Terminatora”. Dron automatycznie uchylił się i zanurkował, gdy pokonywał ścieżkę między liściastymi gałęziami, nigdy nie rozpaczając pomimo kilku chwil przycinania liści. Jeszcze bardziej zdumiewający był fakt, że nakręcony przez niego materiał filmowy nie wykazywał żadnych oznak szarpnięcia – było to tak, jakbym był śledzony przez osobę trzymającą stabilizowany aparat. To twój pierwszy powód, aby go kupić.

Drugi powód to oszałamiająca trzyosiowa kamera Hasselblad zamontowana na gimbalu, która jest wyposażona w 1-calowy czujnik CMOS – taki jak w modelach Sony RX100 i RX10 – i regulowaną przysłonę od f / 2.8 do f / 11 . To wyjątkowy zestaw, który można nagrywać w kilku rozdzielczościach wideo, w tym 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę, 2,7K przy prędkości do 60 klatek na sekundę i 1080p przy prędkości do 120 klatek na sekundę. Wykonuje również uderzająco ostre 20-megapikselowe zdjęcia RAW. System kamer w Mavic 2 Pro obsługuje 10-bitowy profil kolorów Dlog-M dla profesjonalnej gradacji kolorów w postprodukcji oraz 10-bitowe wideo HDR dla uderzających hiperrealistycznych nagrań.

Jeśli chodzi o lot, Mavic 2 Pro jest tak solidny i pewny siebie, jak się spodziewaliśmy; w żadnym momencie nie będziesz się obawiać, że po prostu sam odleci na zachód słońca, którego już nigdy nie zobaczysz. Dzięki nowym, większym silnikom zamontowanym na czterech ramionach dron może teraz osiągać prędkość 44 km / h w trybie sportowym i – przy pomocy większej baterii – może pozostać w powietrzu przez maksymalnie 31 minut. Jest również znacznie cichszy niż jakikolwiek poprzedni dron DJI – więc wyciszony z trudem słyszysz go z odległości zaledwie 30 metrów. Tymczasem jego transmisja Occusync 2.0 zapewnia wyraźny streaming 1080p na żywo z odległości nawet pięciu mil. Tak, pięć mil! Podobnie jak wczesny Mavic, ten ma również 8 GB wbudowanej pamięci oraz obowiązkowe gniazdo kart Micro SD. Sterownik ręczny jest prawie taki sam jak oryginał, choć ma dodatkowy trójpozycyjny przełącznik prędkości (normalny, sportowy lub statyw do powolnych ujęć filmowych) dla dodatkowej wygody.

Przechodząc do aplikacji DJI Go 4, Mavic 2 Pro jest wyposażony w klaster inteligentnych trybów lotu oraz dodatkowo nową funkcję Hyperlapse, która rejestruje stop-klatki na dużym obszarze, zanim połączy to wszystko w aplikacji. W rzeczywistości jedynym brakującym tutaj inteligentnym trybem lotu jest efektowne sterowanie dłonią „gestem”.

Ten pisarz jest nadal skłonny utrzymywać DJI Mavic Air na pierwszym miejscu, po prostu dlatego, że jest tak wygodnym i zdolnym małym twórcą filmów (i jest tańszy). Ale jeśli zastanawiasz się nad przeniesieniem swoich zdjęć lotniczych i / lub fotografii na zupełnie nowy poziom profesjonalny, jest to bez wątpienia najlepszy model, w którym możesz zabrać rękawiczki.

Jak ujął to nieco irytujący, ale niezwykle popularny vlogger YouTube'a, Casey Neistat, „nie jest to już przypadek, którego drona kupić, ale którego DJI kupić”. A ten jest niewątpliwie najbardziej kompletnym jak dotąd przenośnym pakietem filmowym firmy.

najlepsze drony 2019: DJI MAVIC 2 ZOOM

5. DJI MAVIC 2 ZOOM

Najlepszy dron do kręcenia filmów dalekiego zasięgu

Dane techniczne

Żywotność baterii: 31 minut

Zasięg nadajnika: 5 mil

Maksymalna rozdzielczość kamery: 4K / 12 megapikseli

Powody do zakupu

+2x zoom optyczny+Bujne wideo 4K+Unikanie przeszkód

Powody, których należy unikać

Zdjęcia o niższej rozdzielczościNie możesz zbyt często korzystać z zoomu

Podobnie jak producent samochodów wprowadzający na rynek różne warianty tego samego modelu, Mavic 2 Zoom firmy DJI ma to samo DNA, co jego stabilny Mavic 2 Pro. Oba ptaki mają ten sam rozmiar i prawie taką samą wagę (Pro jest cięższy o 2 g) i oba są wyposażone w te same wielokierunkowe systemy unikania przeszkód i te same elementy wewnętrzne. W rzeczywistości jedyną różnicą między nimi jest aparat, w który są wyposażone.

Tam, gdzie Pro dostarczany jest z aparatem Hasselblad wyposażonym w 1-calowy czujnik do profesjonalnej, wysokiej jakości fotografii lotniczej, Zoom traci rozdzielczość obrazu na korzyść 2x zoomu optycznego z 35 mm odpowiednikiem ogniskowej 24-48 mm. Jednak jeśli chodzi o wideo 4K, oba modele mają te same różowe specyfikacje (4K przy 30 klatkach na sekundę, 2,7 K przy 60 klatkach na sekundę, 1080p przy 120 klatkach na sekundę), więc jest to model do kupienia, jeśli planujesz kręcić daleko więcej filmów niż zdjęć.

Możesz nie używać zbyt często funkcji zoom, ale z pewnością przydaje się ona, gdy chcesz strzelać do zwierząt, nie odstraszając ich od gówna lub zbliżając się do interesującego obiektu bez błądzenia się w prywatnej przestrzeni powietrznej – lub po prostu chwytając pieniądze bez konieczności latania poza linię wzroku (jak to się dzieje nielegalne).

Oczywiście, jedną z pierwszych rzeczy, które zrobią większość nowych właścicieli, jest wybranie funkcji DollyZoom z podmenu Mavic 2 Zoom i zanurzenie świata YouTube z nadmiarem Zawrót głowy-stylki z siebie samych stojące przed dużym obiektem, takim jak pomnik lub góra, podczas gdy całe tło rzuca się za nimi, jakby były napompowane sterydami. Jest to genialny efekt stosowany przez Hitchcocka, Spielberga i innych reżyserów, ale zużyje się cienko.

Być może najbardziej atrakcyjną rzeczą w Mavic 2 Zoom jest jego cena. To o 250 funtów mniej niż profesjonalista, a mimo to kręci wideo tej samej jakości, dzieląc te same wspaniałe cechy latania. Może się jednak zdarzyć, że zechcesz sfotografować porywające zdjęcia lotnicze RAW w wysokiej rozdzielczości, aby zaimponować masom na Flickr, Pexels i 500px. W takim przypadku zalecamy wybranie Mavic 2 Pro.

Najlepszy dron 2019 - Papuga ANAFI

(Źródło zdjęcia: papuga)

6. Papuga ANAFI

Prawie tak dobry jak Mavic Air i odrobinę tańszy, ale nie może ukraść korony

Dane techniczne

Żywotność baterii: 25 minut

Zasięg: 2,4 mil

Maksymalna rozdzielczość kamery: 4K / 21 megapikseli

Powody do zakupu

+Świetne wideo 4K i 21-megapiksele+Bardzo przenośny+Stabilna ulotka+Doskonały zoom aparatu

Powody, których należy unikać

Wolne ładowanie akumulatoraBez omijania przeszkód

Składany ANAFI Parrota jest pierwszym dronem, który zmierzy się z eskadrą DJI premium dronów kamer konsumpcyjnych i nie zostanie zestrzelony. Jest to poręczna ilość tańsza niż Mavic Air, z RRP 629,99 £ i okazuje się tylko trochę mniej przyjemna w użyciu i lataniu.

Podobnie jak Mavic Air, dron ten zapada się w celu ułatwienia transportu, ale po złożeniu nie ma aż tyle kieszeni, ze względu na długość 244 mm. Nadal jest w świetnym futerale transportowym, który z łatwością zmieści się w małej torbie na ramię. Ważący zaledwie 320 gramów Anafi jest o 110 g lżejszy niż Mavic Air. Jeśli kiedykolwiek spadnie z nieba, jest mniej prawdopodobne, że odniesie poważne szkody. Przynajmniej teoretycznie.

Mimo, że wygląda jak ważka, Anafi najwyraźniej była zainspirowana skromną pszczołą. W związku z tym ma trójosiowy gimbal i kamerę 4K / 21 megapikseli zamontowaną bezpośrednio przed dronem. Oznacza to, że rekwizyty nigdy nie pojawią się w strzale, gdy dron porusza się z dużą prędkością do przodu. Oznacza to również, że kamerę można skierować o 90˚ w górę, aby uzyskać wyjątkową perspektywę, którą oferuje niewiele innych dronów.

Nowa aplikacja Parrot FreeFlight 6 na iOS i Androida jest bardzo dobrze zaprojektowana i łatwa w obsłudze. To prawda, że ​​nie pozwala na tak wiele poprawek kamery, lotu i gimbala, jak aplikacja DJI Go 4, ale jest całkowicie akceptowalna dla początkujących użytkowników. Jakość obrazu HD przesyłanego strumieniowo z drona na telefon jest imponująca.

W locie papuga ANAFI nie wzbudza tak dużej pewności siebie jak Mavic Air – traci od razu sporo punktów, nie unikając przeszkód. Niemniej jednak jest łatwy do kontrolowania i bardzo stabilny w locie, nawet przy sztywnym wietrze. Aktualizacje oprogramowania sprzętowego poprawiły GPS i Wi-Fi, więc teraz wydają się nie do powstrzymania. Zasięg 2,4 mil jest doskonały, ale należy pamiętać, że żaden dron nigdy nie powinien lecieć dalej niż linia wzroku. To jest prawo, stary. Bardzo zauważalną poprawą w stosunku do Mavic Air jest cicha praca. W rzeczywistości jest tak cicho, że prawie nic nie słychać, gdy unosi się zaledwie 20 metrów nad głową. Przy prędkości 33 km / h jest również dość dziwny, ale tylko w trybie sportowym.

Plusem jest to, że bateria zapewnia do 25 minut lotu (o pięć minut więcej niż Mavic Air) i może być ładowana przez USB-C z dowolnej kompatybilnej przenośnej ładowarki. Z drugiej strony, ładowanie zajmuje wiele godzin, więc możesz rozważyć zainwestowanie 90 £ w zapasowy akumulator.

Po przetestowaniu go w terenie (dosłownie), zarówno jakość wideo, jak i zdjęcia wydają się na równi z Mavic Air, a przy fotografowaniu w słabym świetle jest prawdopodobnie nieco lepsza. Nie oferuje tak wysokiej liczby klatek na sekundę jak Mavic Air (30 klatek na sekundę w 4K w porównaniu z Mavic Air przy 60 klatkach na sekundę w 2,7 K), ale wideo 4K i obrazy o rozdzielczości 21 megapikseli, które produkuje czujnik CMOS Sony 1 / 2,4 cala, są bardzo ostre, z doskonały detal i kontrast. Aparat obsługuje również fotografowanie HDR (High Density Range) i formaty Adobe DNG / RAW w celu wydajniejszej edycji postprodukcyjnej.

Przełącznik kołyskowy gimbala kontrolera nie jest tak wrażliwy jak pokrętło Mavic Air, co sprawia, że ​​powolne, delikatne przechylanie gimbala jest wyjątkowo trudne. Niemniej jednak praktyka czyni mistrza.

Ogólnie rzecz biorąc, Anafi nie osiąga poziomu wyznaczonego przez DJI Mavic Air, który wciąż jest najlepszym dronem w przedziale cenowym poniżej 1000 GBP. Jednak konkurencyjne ceny Parrot powinny oznaczać, że ma się bardzo dobrze – i na to zasługuje.

• Pełna recenzja papugi ANAFI

Najlepsze drony 2019 - DJI Spark

(Źródło zdjęcia: DJI)

7. DJI Spark

Najlepszy dron selfie

Dane techniczne

Żywotność baterii: 16 minut

Zasięg WiFi: 100 metrów

Zasięg nadajnika: 1,2 mil

Maksymalna rozdzielczość kamery: 1080p / 12 megapikseli

Powody do zakupu

+Robi świetne selfie+Stosunkowo niedrogi+Leci doskonale

Powody, których należy unikać

Ramiona śmigła nie składają sięNagrywa tylko 1080pTryb gestów można przełączyć

Urocza mała Iskra DJI jest mniejsza i lżejsza niż jej najbliższy kuzyn, Mavic Air. Ponieważ jednak ramiona śmigła się nie składają, nie zmieści się w kieszeni kurtki, jak w przypadku złożonego Mavic Air. Mimo to ten gadżet typu „snap-snap” jest nadal niezwykle przenośny i prawdopodobnie najmądrzejszy obecnie dostępny dron selfie, dostępny w pięciu luksusowych kolorach.

Spark jest wyposażony w funkcję omijania przeszkód z przodu i jest stabilny podczas lotu w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Jego aparat rejestruje bardzo akceptowalne filmy 1080p i 12-megapikselowe zdjęcia i jest wyposażony w dwuosiowy mechaniczny stabilizator zapewniający względnie płynne nagrywanie. Akumulator zapewnia około 16 minut lotu, co można uznać za całkiem przyzwoite jak na drona tej wielkości.

Spark może być obsługiwany na trzy sposoby: za pomocą gestów dłoni, urządzenia mobilnego lub, dla znacznie większego zasięgu (do 1,2 mil), dedykowanego kontrolera ręcznego. Chociaż nie jest przeznaczony do wysokiej jakości wideografii, nadal nagrywa doskonałe ujęcia.

Jest również krzepko twardy jak gwoździe, jak trafnie wykazano na imprezie DJI, kiedy przypadkowo spadł z pełną prędkością – to 50 km / h – na drzewo. Jedyną uszkodzoną rzeczą był rekwizyt; wszystko inne, łącznie z kamerą, działało idealnie. Kolejny świetny powód, aby rozważyć zrobienie jednego.

najlepszy dron 2019 - papuga Anafi FPV

(Źródło zdjęcia: papuga)

8. Papuga ANAFI FPV

Leć na zawrotnych wysokościach z lotu ptaka

Dane techniczne

Żywotność baterii: 25 minut

Zasięg: 2,4 mil

Maksymalna rozdzielczość kamery: 4K / 21 megapikseli

Powody do zakupu

+Wystarczająco dobre wprowadzenie do FPV+ANAFI to rocksteady

Powody, których należy unikać

Może być dezorientującyGogle mogą powodować mdłościObraz na ekranie niezbyt ostryTrudno wyrównać soczewki

Jeśli chcesz dostać się do latania FPV (widok z perspektywy pierwszej osoby), ale chcesz drona, który kręci znacznie lepsze ujęcia z lotu ptaka niż niedrogi model Parrot Bebop 2 omówiony poniżej, to możesz spróbować tego pakietu.

Pakiet ANAFI FPV zawiera samego drona (omówiony powyżej na wypadek, gdybyś go przegapił i bardziej szczegółowo) tutaj), kontroler ręczny Skycontroller 3 i para okularów przeciwsłonecznych Parrot 3. Wszystkie trzy przedmioty są starannie zapakowane w mały i niesamowicie dobrze zaprojektowany szary plecak w jodełkę.

Dla tych, którzy nie znają tej koncepcji, FPV jest trochę podobny do normalnego latania, w którym obrazy z przedniego aparatu drona są przesyłane strumieniowo na żywo do telefonu komórkowego. Jednak w tym przypadku telefon jest przypięty do dostarczonych gogli, które oczywiście nosisz na głowie. Oznacza to, że nie widzisz nic poza tym, na co wskazuje kamera drona. Na początku jest to bardzo dziwne, dezorientujące uczucie, ale kiedy już się do tego przyzwyczaisz, prawdopodobnie jest to najbliższe odczuwanie wrażenia z latania – bez zabijania się w tym procesie.

Jednak FPV ma swoje zastrzeżenia: 1) możesz odczuwać mdłości; 2) może mieć to wpływ na twoje poczucie głębi, więc twoje pierwsze loty powinny zawsze odbywać się na szeroko otwartej przestrzeni bez przeszkód; 3) możesz widzieć tylko przed siebie, więc unikaj latania wstecz przez więcej niż kilka metrów na raz; 4) nie zobaczysz tej eskadry wron, która spływa z tyłu; i 5) nie będziesz miał pojęcia, czy ktoś się na ciebie podkradł, aby skraść twoje rzeczy.

W cenie 729 funtów ANAFI FPV ma całkiem dobrą wartość, ale jury nie ocenia jakości obrazu portów aparatu na ekranie – moim zdaniem były nieco zbyt niewyraźne i zbzikowane, a to korzystało z iPhone'a 11. Tak, oni latanie i obserwowanie terenu przed i pod powierzchnią było całkowicie do przyjęcia, ale to było trochę jak noszenie okularów 3D (dwa obrazy obok siebie nigdy tak naprawdę nie pasowały idealnie do siebie, nawet po majstrowaniu przy ustawianiu odległości obiektywu). Rezultat jest taki, że możesz odczuwać podwójne widzenie, co prawie na pewno spowoduje, że zdejmiesz gogle i odpoczniesz przez kilka minut.

Lot FPV jest nabytym smakiem i to opakowanie stanowi bardzo uczciwą pięść. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z pułapek, aby nie wydać dodatkowej kwoty na opuszczenie gogli po pierwszych kilku lotach. Z drugiej strony, jeśli jesteś pewien, że to droga, którą chcesz zejść, to idź nią. Co może pójść nie tak?

najlepsze drony 2019: dron DJI Inspire 2

9. DJI Inspire 2

The best drone for pro-grade cinematography

Specifications

Battery life: 27 mins

Transmitter Range: 4 miles

Max camera resolution: 5.2K/24 megapixels

Reasons to buy

+Sensational camera system+Dual controller option+58mph top speed

Reasons to avoid

Heavy for trekking withInevitably expensive

When it comes to producing the very best cinema-quality aerial footage, there is simply nothing out there to touch the Inspire 2. In fact, the only reason this drone isn’t higher up our chart is because it is pricey with a capital P and large with a capital L. It also weighs a hefty 4.25kg, so you can forget about sticking it in your hand luggage.

The Inspire 2 is made from carbon fibre and magnesium and its dual battery system, four huge motors and 13-inch propellers will take it to a top speed of 58mph and a flight time of up to 27 minutes. The landing gear is retractable, allowing pilots, or a second camera operator, to shoot a full 360º panorama. It also comes with forward, downward and upward-facing obstacle avoidance sensors for extra confidence when flying in tricky locations.

The Inspire 2’s pro-spec CineCore 2.0 image processing system is housed in the nose of the craft which means only the camera’s lens and sensor are attached to the gimbal.

This reduces weight and allows for easy camera swapping. And speaking of cameras, the Inspire 2 comes with a choice of five different models, from the compact Micro 4/3 Zenmuse X5 to the ultra high-end Zenmuse X7, which features a Super 35 Sensor capable of shooting in 5.2K Apple ProRes. Needless to say, the imagery this stunning cinematic system produces is of the very highest order.

best drones 2019: Parrot Bebop 2 FPV Pack

10. Parrot Bebop 2 FPV Pack

Best toy or beginner drone – VR-like control via headset is a bonus

Specifications

Battery life: 25 mins

WiFi Range: 100 metres

Transmitter Range: 1.2 miles

Max camera resolution: 1080p/14 megapixels

Reasons to buy

+Very stable+Comes with First-Person View goggles

Reasons to avoid

Only digital camera stabilisationLimited rangeLots of bits to pack

If you fancy the idea of flying from a first-person view perspective but don't wish to spend much dosh, then this lightweight, low cost GPS-equipped flyer is possibly your best starting point. Along with the drone itself, it also comes with a pair of Parrot's own Cockpitglasses and a dedicated Skycontroller 2 hand controller. Simply clip your phone (Android or iOS) into the goggle slot, pair the Bebop with it and the camera on the front of the drone streams live footage straight to your peepers. FPV flying is highly immersive but also quite scary the first time you do it. Nevertheless, if you can learn to trust the visuals you're looking at, you'll soon get the hang of it.

The Bebop 2 flies for up to an impressive 25 minutes per charge and is equipped with an emergency cut-out feature that stops the rotors as soon as they come into contact with an obstacle, which should help prolong its life. It’s also light enough to survive the occasional crash.

The Bebop 2 is equipped with a digital camera stabilising system rather than the mechanical type used on the DJI fleet. Nevertheless, it keeps the image surprisingly steady and allows the user to pan down without the camera actually moving. The resulting 1080p video isn't as sharp or detailed as the Mavics and ANAFI but still perfectly acceptable for beginners or those who aren't too fussed about video quality.

DRONE REGULATIONS 2019: what you need to know

With news of some irresponsible owners flying their drones in a dangerous manner or, worse, near airports, we all knew it wouldn’t take long for the authorities to start ramping up the regulations. And sure enough, the Civil Aviation Authority recently announced a new initiative called the Drone and Model Aircraft Registration and Education Scheme.

In a nutshell, all owners of drones weighing between 250g and 20kg (that’s basically every model on this page bar the new DJI Mavic Mini) are, by law, required to register online as a drone operator, and take and pass an online education test. Registration costs £9 and must be renewed annually.

Whether this new registration-cum-licence scheme will actually prevent wayward operators from flying irresponsibly is a moot point but, hey, it’s a welcome initiative whichever way you look at it.

Here’s the full brief from the Civil Aviation Authority’s website:

CAA Drone and model aircraft registration and education scheme

•Register your yourself and your drone at Drone and Model Aircraft Registration and Education Scheme .

•There are two elements to the online system.

•Anyone responsible for a drone or unmanned aircraft (including model aircraft) weighing between 250g and 20kg will need to register as an operator.  The cost for this will be £9 renewable annually.

•Anyone flying a drone or unmanned aircraft (including model aircraft) weighing between 250g and 20kg will need to take and pass an online education package. This is free and renewable every three years.

•Both of these requirements become law on 30 November 2019. From 5 November, 2019 the system will be available at register-drones.caa.co.uk.

Basic flying rules

So you don't get yourself into a pickle in a public place, the Civil Aviation Authority has also come up with this rather epic guide to safe drone flying:

•Don’t fly near airports or airfields

•Remember to stay below 400ft (120m)

•Observe your drone at all times – stay 150ft (50m) away from people and property

•Never fly near aircraft

•Enjoy responsibly

We'd really like to think that nobody needs to be told any of the above. And in truth, anyone who does fly a drone near aircraft probably deserves to go to prison. Sure, we don't know that a drone can bring down a 747, but we are very sure that we also don't want to test the theory. Ever.

If you're in doubt about drone regulations and are confused about where you can and can't fly your drone, head to the Civil Aviation Authority website and gen up on the current drone regulations. You can also check out Drone Code UK, which has a handy downloadable PDF with essential information regarding drone flying rules.

Now, with those stern words out of the way, you can head back to our expert guide to the best camera drones available right now, listed in order of excellence. Or simply peruse this handy list of the cheapest prices on those drones.

• Return to our guide to the best drones

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *