Drone XPro : Partnerzy Parrot i RIIS opracują programy AI dla platformy dronów ANAFI

:

Parrot, wiodąca europejska grupa dronów, ogłosiła, że ​​współpracuje z RIIS, wiodącym dostawcą aplikacji mobilnych, usług tworzenia stron internetowych i doradztwa IT, w celu opracowania niestandardowych aplikacji sztucznej inteligencji dla popularnej platformy dronów ANAFI firmy Parrot. Parrot i RIIS koncentrują się na badaniu wykorzystania sztucznej inteligencji i technologii widzenia komputerowego w połączeniu z przechwytywaniem danych z drona, aby rozwiązać niezliczone wyzwania branżowe przy użyciu wydajnego i opłacalnego podejścia.

Partnerzy Parrot i RIIS opracują programy AI dla platformy dronów ANAFI

Aby pomóc zademonstrować obietnicę tej technologii i umożliwić programistom rozpoczęcie tworzenia innowacyjnych aplikacji, Parrot i RIIS opublikowali oficjalny dokument techniczny, który zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące dodawania sztucznej inteligencji i wizji komputerowej do drona ANAFI za pomocą otwartego oprogramowania Parrot Ground SDK.

„Cieszymy się, że możemy odkryć ogromne możliwości, jakie AI i drony zapewnią naszym klientom dzięki naszej stałej współpracy z RIIS” – powiedział Jerome Bouvard, dyrektor ds. Partnerstwa w Parrot. „W Parrot zawsze szukamy innowacyjnych rozwiązań dla codziennych problemów naszego partnera biznesowego”.

Parrot i RIIS aktywnie badają przypadki użycia, które mogą obejmować wykorzystanie dronów do celów komunalnych do oceny parkingów, parków publicznych i lamp ulicznych; monitorowanie tłumu; inwentaryzacja zapasów magazynowych; zautomatyzowana kontrola wież telefonii komórkowej i paneli słonecznych; nadzór nieruchomości dla profesjonalistów i deweloperów nieruchomości i wiele więcej. Oczekuje się, że technologia ta znacznie usprawni często żmudne procesy wymagane do ukończenia profesjonalnych projektów w różnych branżach i sektorach.

„Nasza niedawna współpraca z Parrot doskonale ilustruje ogromny potencjał tworzenia aplikacji dla platformy dronów ANAFI Parrot”, powiedział dyrektor generalny RIIS i założyciel Godfrey Nolan. „Wykorzystanie mocy sztucznej inteligencji i aplikacji do uczenia maszynowego za pomocą dronów Parrot obiecuje zapewnić wcześniej niemożliwe rozwiązania kosztownych i czasochłonnych wyzwań.

Oficjalna dokumentacja firmy Parrot i RIIS przedstawia jeden przykład tej technologii w praktyce za pomocą aplikacji o nazwie Cattle Counter. Aplikacja pozwala rolnikom i profesjonalistom z rolnictwa bez wysiłku i dokładnie określić wielkość stad bydła w celu zautomatyzowania procesu monitorowania i liczenia. Cattle Counter jest obecnie dostępny do pobrania na stronie Google Play.

Poprzez swój program partnerski SDK Parrot pracuje nad stworzeniem globalnego ekosystemu aplikacji dla dronów, aby zaspokoić unikalne i ciągle ewoluujące potrzeby użytkowników biznesowych i profesjonalnych. Za pośrednictwem tego programu Parrot współpracuje z partnerami, takimi jak RIIS, w celu tworzenia i wprowadzania na rynek nowych aplikacji, oprogramowania i sprzętu, które bezproblemowo integrują się z dronami Parrot ANAFI i ANAFI Thermal.

Co sądzisz o tworzeniu programów AI dla drobnych? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Pozostać w kontakcie!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat dronów, czerpakami, plotkami i recenzjami, śledź nas na Świergot, Facebook, YouTube i Instagram lub zapisz się na nasz codzienny biuletyn e-mail, który wychodzi każdego dnia o 18:00. ET.

Kup następnego drona bezpośrednio od producentów, takich jak DJI, Parrot i Yuneec, lub od sprzedawców takich jak Adorama, Amazon, B&H, BestBuy, DroneNerds lub eBay. Dla naszych kanadyjskich czytelników zalecamy zakup dronów w Drone Shop Canada. Korzystając z naszych linków, dokonamy niewielkiej prowizji bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Dziękuję za pomoc DroneDJ rosnąć!

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Subskrybuj DroneDJ na YouTube, aby oglądać ekskluzywne filmy

[osadzenie] https://www.youtube.com/watch?v=xbtRdiY3i3Q [/ embed]

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *