Drone XPro : Jak amerykańskie siły powietrzne zamieniają myśliwiec F-16 w drona

:

QF-16 bierze pierwszy lot nad Hollomanem

Zdjęcie amerykańskich sił powietrznych autorstwa Senior Airman Emily Kenney

 • Siły powietrzne wycofują myśliwce F-16, gdy myśliwiec F-35 jest dostępny online.
 • F-16 są przechowywane w „The Boneyard” w Arizonie.
 • Około trzydziestu samolotów F-16 rocznie zostaje wyniesionych z magazynu, aby stać się samolotami zdalnie sterowanymi.

  F-16 Fighting Falcon ma wybitną historię, a siły powietrzne USA uderzają go z hukiem. Każdego roku usługa modyfikuje myśliwce F-16 w drony F-16, przekształcając je z myśliwych w polowanych. Powstałe drony, znane jako QF-16, są następnie zestrzelane w celu ćwiczenia celu.

  QF-16 wybucha przy uderzeniu w ziemię

  QF-16 eksploduje przy zderzeniu z ziemią po zestrzeleniu rakietą powietrze-powietrze AIM-9X Sidewinder.

  Zdjęcie amerykańskich sił powietrznych Tech. Sierżant John Raven

  F-16 wszedł do służby w lotnictwie USA w 1980 roku i przez ostatnie czterdzieści lat służył w różnych konfliktach na całym świecie. Siły Powietrzne zakupiły F-16 w ciągu co najmniej dwóch dekad, a niektóre samoloty są starsze od innych. Najstarszy z samolotów ląduje w „Boneyard” w bazie sił powietrznych Davis Monthan w Arizonie. Ciepło i suche powietrze utrzymują stare samoloty w dobrym stanie, a służby ustalają, co z nimi zrobić.

  W 2010 r. Siły Powietrzne rozpoczęły konwersję F-16 na QF-16 (Q oznacza dron). Według Przewodowy, w tym roku było 32 dronów wyciągnął z Davis Monthan i zmodyfikowane przy użyciu zestawu Drone Peculiar Equipment. F-16 można stosunkowo łatwo przekształcić w drona, ponieważ zamiast starszych samolotów, takich jak F-4 Phantom, F-16 był samolotem typu fly-by-wire, w którym komputery pokładowe przekładają polecenia pilota na działanie. F-16 był jednym z pierwszych odrzutowców, w których komputery, a nie piloci, przekazali bezpośrednie sterowanie samolotem. Podłączenie do tego systemu jest znacznie łatwiejsze niż instalacja fizycznych siłowników, które popychają ręczne sterowanie lotem.

  Zestaw pozwala dronowi na start i lądowanie oraz wykonywanie dość skomplikowanych manewrów lotniczych. Zazwyczaj drony nie lądują, ponieważ zostały zestrzelone. QF-16 są wykorzystywane jako cel w ćwiczeniach przez załogowych myśliwców wystrzeliwujących pociski powietrze-powietrze. Siły Powietrzne „Skyborg” Oprogramowanie AI, przeznaczone do działania jako R2-D2 dla pilota w załogowym samolocie lub komputerowego skrzydłowego w osobnym, bezzałogowym samolocie, można również dostosować do QF-16, zamieniając go w niosącego broń skrzydłowego dla F Myśliwiec -22 lub F-35.

  Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych mają mnóstwo F-16 w Boneyard –co najmniej sto są teraz ustawione w równych rzędach na pustyni w Arizonie. Ostatecznie wszystkie Fighting Falcons wykonają ostatni załogowy lot na Boneyard, a kilku wybranych otrzyma nowy sprzęt i pomalowane na pomarańczowo lakier do poziomych i pionowych stabilizatorów.

  Potem nadszedł czas na ostatni lot, zanim zostaniesz rozbity na kawałki nad Zatoką Meksykańską, nie sentymentalne zakończenie dla jednego z najbardziej znanych bojowników w historii USA.

  Źródło: Przewodowy

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *