Drone XPro : Praktyczna fotografia – AOPA

:

Spójrz w niebo…

Prawie wszyscy z nas, drone piloci, mogą się z tym zgodzić, to ekscytujące i często trochę nerwowe latanie naszymi dronami na wyższe wysokości. Ale wiele razy krajobrazy z góry są po prostu niesamowite i tworzą niesamowite zdjęcia i filmy.

Te wspaniałe panoramy rozległych krajobrazów nad koronami drzew, powolny lot w kierunku ognistego zachodu słońca lub uchwycenie zgiełku pejzażu poniżej są teraz możliwe, jak nigdy dotąd. Media społecznościowe i YouTube są pełne tego rodzaju zdjęć dronów.

Nie zrozum mnie źle. Z tymi obrazami można pochwalić wiele emocji i emocji, jakie mogą wywołać takie perspektywy, ale nie zapominajmy, że nasze drony są narzędziami. I bardzo wszechstronne narzędzia.

Cześć, Dolly!

Być może jednym z segmentów, który uczy się korzystać z dronów, jest kręcenie filmów i telewizja. Koszt wdrożenia i ustawienia strzałów jest znacznie niższy, nie mówiąc już o oszczędności czasu. Fotografia dronów jest szczególnie atrakcyjna i przydatna dla zespołów niezależnych o mniejszym budżecie.

Jeśli rozumiesz niektóre z technik stosowanych przez filmowców, możesz również zastosować je do własnej fotografii dronów i podnieść swoją kinematografię o kilka punktów.

Jednym z bardziej kinowych ruchów, które może wykonać dron, jest strzał dolly. W tradycyjnej konfiguracji oznacza to kamerę zamontowaną na szczycie zestawu o nazwie a laleczka. Wszystko to opiera się na krótkim odcinku torów kolejowych, aby umożliwić wózkowi z zamontowaną kamerą płynne poruszanie się z punktu A do punktu B. Chodzi o usunięcie dowolnego ruchu kamery w osi X, Y lub Z, aby uzyskać płynne i płynny ruch w scenie.

Chociaż możesz zmienić konfigurację fizycznego układu ścieżek dla różnych pędów, wyobraź sobie, o ile łatwiej jest z dronem. Bez konieczności rozkładania ścieżki i ponownej konfiguracji. Po prostu zmieniasz trasę lotu! Minimalna, jeśli w ogóle, rekonfiguracja sprzętu. Pozwala to reżyserowi szybko i łatwo uzyskać wiele kątów przy znacznie niższych kosztach produkcji. Możesz także zwiększyć wszechstronność strzału, na przykład zmianę wysokości podczas opadania. Przykładem może być powolny lot po schodach, w którym tor dolly byłby widoczny w ramie.

Istnieją różne warianty tego tematu: Strzał z dolly może poruszać się w niezliczonych kierunkach. Aby „dolly” lub „dolly out”, przesuniesz aparat w kierunku lub od obiektu. Brzmi jak zwykłe powiększanie, co?

Zoom i dolly to dwie różne rzeczy, bez względu na to, jak podobne są. Łatwym sposobem ich rozróżnienia jest to, że dolly shot to wspomniany ruch kamery w kierunku lub od obiektu. Zoomowanie polega na przesuwaniu elementów obiektywu, ale nie na kamerze. To w zasadzie kadrowanie ujęcia, cyfrowo lub optycznie.

Jaka jest różnica? Różnica dotyczy przestrzennego związku sceny. Pamiętaj, że powiększenie ujęcia może zbliżyć się do obiektu, ale krajobraz, drzewa, budynki i inne elementy tła peryferyjnego zachowują ten sam względny widok, co zdjęcie niezoomowane. Powiększ, a tło zostanie przycięte mocniej. Strzał dolly utrzymuje ostrość na kadrze; jednak zmiana odległości kamery względem sceny daje zupełnie inne odczucie rzeczywistego ruchu do ujęcia, utworzonego przez rzeczywisty ruch kamery.

Ruszaj się

Ujęcia śledzące nadają Twojemu zdjęciu zupełnie inny wygląd. Ujęcia śledzące zwykle podążają za obiektem bez zmiany odległości bliżej lub dalej. Pomyśl o kimś idącym chodnikiem, gdy kamera przesuwa się obok. Chodzący obiekt pozostaje ostry, ale tło przesuwa się obok niego, gdy porusza się do przodu w synchronizacji z aparatem.

Jak zawsze, śledzenie ujęć wymaga płynnych i stałych ruchów aparatu. To zadanie można wykonać za pomocą toru, ale doskonale nadaje się również do dronów.

Powstań ze strzałem dźwigiem

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale są szanse, że już wykonałeś kilka zdjęć dźwigiem za pomocą drona. Ujęcia żurawia to te, które wznoszą się z poziomu gruntu lub schodzą z wyższych poziomów. Te zdjęcia były używane od lat, nawet łącząc użycie dźwigu lub wysięgnika (pomyśl „duży kij selfie”) do podnoszenia i opuszczania aparatu podczas zjeżdżania po torze dolly.

Ujęcia żurawia mogą być idealnym sposobem na odsłonięcie pagórkowatego, pagórkowatego krajobrazu lub pejzażu miejskiego. Gdy wstajesz, pojawiają się odległe elementy tła i mogą dodać piękny i dramatyczny element do twojego filmu.

Wskazując kąty kamery

Jeśli się zastanawiasz, nie zapomniałem, że nasze kamery dronów są na ruchomych przegubach.

W przypadku każdego ujęcia zazwyczaj musisz zdecydować o swoim obiekcie i utrzymywać go w centrum kadru. Teraz, gdy poruszasz dronem i kamerą, zakładając, że kamera jest ustawiona na wprost, możesz pracować z wyżej wymienionymi rodzajami ujęć.

Każda konfiguracja wykonywana na małej wysokości będzie wymagała automatyzacji lotu, pewnych bardzo płynnych prac na drążku lub obu tych czynności. Przybliżenie aparatu do obiektu powiększa każde drżenie, a niewielki podmuch wiatru może zepsuć ujęcie, które wyglądałoby dobrze z wysokości 50 stóp. Będziesz chciał poćwiczyć na niskim poziomie, aby się z tym pogodzić; możesz również dostroić drążki, aby dron był mniej wrażliwy. To nie jest miejsce na tryb sportowy, moi przyjaciele.

Wraz ze wzrostem umiejętności możesz zacząć odkrywać ruch kamery, a wszystko to podczas ruchu drona. Tak, tutaj zdecydowanie jest to guma do żucia i klepania się na czubku głowy w tym samym czasie. Każdy z nich wymaga sporej ilości wyćwiczonych umiejętności, ale wyniki są jeszcze bardziej oszałamiające i profesjonalne, gdy tylko opanujesz umiejętności.

Wyobraź sobie na przykład strzał żurawia na osobę stojącą przed pięknym domem. Gdy dron / dźwig unosi się z kamerą nieruchomą do przodu, zaczynamy tracić osobę do dolnej części ramy, a scena zostaje zastąpiona wyłaniającym się tłem za pięknym domem. Ale co zrobić, jeśli chcesz, aby kamera pozostała przy tej osobie w miarę wzrostu ujęcia? Cóż, znowu, jeśli twoje umiejętności wielozadaniowości są wystarczające, możesz powoli przechylić kamerę w dół, gdy lecisz dronem w górę. Kluczem jest tutaj subtelny ruchy! Spraw, aby było powolne, łatwe do trzymania.

OK, oto kod dla ciebie… W tym scenariuszu, jeśli twój dron ma tryb śledzenia lub śledzenia, zablokuj go na osobie, zanim zaczniesz latać. Eureka! Aparat pozostanie zablokowany na obiekcie podczas lotu w górę i pozwoli zaoszczędzić trochę pracy. Łatwo jest wyobrazić sobie, że te automatyczne tryby śledzenia służą do ścigania poruszających się obiektów, ale czasami jesteś (to znaczy dronem) ruchomym przedmiotem i po prostu chcesz trzymać obiekt zamknięty.

Rozpoczęcie pracy

Dużo się tu dzieje, co? Dlatego więcej ćwiczeń jest zawsze dobrym pomysłem. Nie tylko ćwicz, aby robić lepsze zdjęcia i być lepszym fotografem lotniczym, ale także być bezpiecznym pilotem drona.

Jeśli lecisz na tych niższych wysokościach, w ciasnych warunkach, prawdopodobnie będziesz mieć mniej miejsca na błędy. Zawsze należy bezwzględnie przestrzegać zasad i latać zgodnie z przepisami. Oznacza to nie latanie nad ludźmi i unikanie innych potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

Skorzystaj ze wszystkich dostępnych środków bezpieczeństwa, w tym dobrego lądowiska, wyraźnie oznaczonego obszaru lotu i osłon podpór na start. Jeśli strzelasz z ludźmi w pobliżu, pamiętaj, aby uświadomić wszystkim szczegóły lotu i trzymać drona przez cały czas w bezpiecznej odległości, co pozostawia trochę miejsca na utratę kontroli. Bezpieczeństwo lotów jest zawsze twoim najwyższym priorytetem, a podczas wykonywania tego rodzaju skomplikowanych ujęć łatwo jest wziąć coś za pewnik. Spraw, by kontrola bezpieczeństwa była częścią rutyny inspekcji wstępnej i trzymaj się jej.

Ćwicz, ćwicz, ćwicz!

A teraz wyjdźmy i wypróbujmy niektóre z tych nowych technik! Znajdź fajne miejsce z piękną scenerią i zabierz się do pracy. Ćwicz te powolne zwroty i wzrosty. Leć cyfrą 8, aż baterie będą chciały wrócić do domu. Użyj swojego drona jako przedmiotu do zablokowania. Przede wszystkim ćwicz spowalnianie. Subtelne ruchy drążka, delikatne zmiany pochylenia kamery, łatwe odchylenie. Wszystkie te rzeczy będą się łączyły, im bardziej biegły będziesz latać jak operator kamery, a także pilot drona, a Twoje zdjęcia pokażą niesamowite rezultaty!

Latanie w ciasnych przestrzeniach wymaga praktyki. Wyostrz swoje umiejętności, aby poprawić precyzję latania. Zdjęcie Terry Jarrell.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *